Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród.

Agacia 00:02, 17 paź 2011


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Bogdzia, jak pięknie! Normalnie wbiło mnie w fotel! Szok!!! A jeszcze jak przeczytałam ostatni post czyli, że kupiliście działkę bez roślin... Brak mi słów! Ile te rododendrony mają kwiatów! Ile pracy trzeba, żeby to wszystko podlać! Jejku, kilka pytań praktycznych:
- co trzeba robić by tak pięknie kwitły?
- podlewasz sama czy masz nawadnianie?
- czym i jak często nawozisz?
- ile lat ma ogród?

Ja w swoim maluchu mam 3 egz., właśnie dziś o tym pisałam, rosną przy północnej ścianie domu: roseum elegans, catawbiense boursault, pohjola's daughter.

Będę zaglądać i wzdychać
Pozdrawiam!
Agacia
____________________
~ W ogrodniczkach ~
Martek 01:51, 17 paź 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Bogdzia nie wyobrażam sobie ,żeby na takiej powierzchni ,przy tak pięknych aranżacjach terenu był jeden gatunek czy jeden kolor tych pięknych krzewów !
Miałam iść spać bo strasznie kleiły mi się oczy,ale fotografie i barwy postawiły mnie na równie nogi
Jest pięknie i nie ma nic w tym dziwnego,że kiedy kwitną nie masz ochoty opuszczać swojego raju ...
Witam Cię i pozdrawiam serdecznie Martek
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
shrekol 06:59, 17 paź 2011


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Powalające są te kwitnące rododendrony Witam na ogrodowisku "krajankę" z okolic Łodzi oj będę podziwiać i czytać z uwagą co robić swoim aby tak kwitły
____________________
zbigniew_gazda 07:21, 17 paź 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11137
shrekol napisał(a)
Powalające są te kwitnące rododendrony Witam na ogrodowisku "krajankę" z okolic Łodzi oj będę podziwiać i czytać z uwagą co robić swoim aby tak kwitły


Przemku dzięki za oświecenie z jakiego rejonu pochodzi właścicielka tego cudnego ogrodu.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Halinas 07:29, 17 paź 2011


Dołączył: 28 wrz 2011
Posty: 78
Przepiękny masz ogród Bogdziu.
____________________
Pozdrawiam Halina Ogród - moje hobby
Pszczelarnia 07:51, 17 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ale mnogość! I piszesz Bogdzia o swoim "jak w wiejskim ogródku"? Mnie się bardzo jakuszmiańskie podobają - jak one się sprawują? No właśnie, pyta Ania (Monteverde) - jaka jest różnica, chyba tylko od miejsca odkrycia? Nigdzie nie widziałam piękniejszych RH.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylllwia 07:59, 17 paź 2011


Dołączył: 08 sie 2011
Posty: 2341
Bogdzia, piękny masz ogród! Kolorowo i bajkowo u Ciebie. I ta ilość rh 300 szt. ja mam niecałe 50, ale młode okazy w porównaniu z Twoimi. C U D N I E
____________________
Sylwia - Po prostu ogród...
hanka_andrus 08:16, 17 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Wiejski ogród?Chyba pod rezydencją? U mnie zobacz jaki wiejski!
Ale mimo,że jest taki,, babciowy"-tez go lubię! I wnuki też!I o to chodzi!

A Twój? Nadaje się do katalogu o Różanecznikach! Jest modelowy!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Gardenarium 08:24, 17 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Różaneczniki - ogrodowa arystokracja

Może będzie pomocne wszystkim odwiedzającym tę stronę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Bogdzia 09:51, 17 paź 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Spieszę z odpowiedziami na pytania:
Danusia pisze,że była ostatnio w Zgierzu i Strykowie.Ja o tym wiedziałam bo czytałam jak pytała Karolinę z Pabianic czy może byc u Tracza,no ale ja wtedy nie byłam zarejestrowana to siedziałam cicho.Ja mieszkam na wschód od Lodzi,kierunek na Brzeziny, okolica Andrespola i Justynowa.
Montewerde pyta o różnice między rh katawbijskim, jakuszimańskimi kaukaskim.Nie jestem absolutnie fachowcem(z wykształcenia matematyk) ale myślę,że głównie chodzi o pochodzenie.Katawbijski pochodzi z wschodniego wybrzeża USA, jakuszimański z japońskiej wyspy i rośnie niższy od innych(50-100cm) a kaukaski nie trzeba wyjaśnia skąd pochodzi. Mieszańcem kaukaskiego jest dobrze znany na Forum Cunninghams White. Z jakuszimańskich mam np Fantastica i Percy Wiseman, a z katawbijskich Alfreda, Franceske ,Nową zemble i Americe.O wszystkie dbam jednakowo i pod tym względem nie widzę różnicy,no może tylko z percy wiseman jest problem z wyłamywaniem przekwitłych kwiatostanów bo ułamują się z gałązką i lepiej jest obcinac sekatorem sam kwiatostan.
Agacia pyta ile lat ma mój ogród-11lat i powstał na zupełnie pustej działce,no z wyjątkiem kilku buków które rosną w tyle ogrodu i robią za tło.Nie mam nawadniania automatycznego i nie chcę miec bo uwielbiam podlewac wtedy każdej roślince mogę się przyjrzec z osobna,ptaki przestają się bac jak jestem za strumieniem wody i mogę przemyślec wszystkie domowe problemy.Jest jeszcze jeden powód braku automatycznego nawadniania-za niskie ciśnienie w sieci wodociągowej wybudowanej tylko dla naszej jednej wsi.
Jak często nawożę? Na ogół 2 razy :jak tylko odmarznie ziemia na wiosnę i drugi raz po kwitnieniu.Stosuję nawozy specjalistyczne dla rododendronów.
Jeszcze jedna uwaga do wszystkich którzy pytali o sadzenie rh na słońcu.U mnie rosną w absolutnie pełnym słońcu ale nie jest to ich ulubione stanowisko.Najlepiej żeby podrosły w półcieniu i dośc duże przesadzic na słońce,wtedy same sobie cieniują korzenie i już nieźle rosną ale nie wszystkie gatunki.U mnie na słońcu dobrze rosną roseum elegans,nowa zembla,cunninghams white,album nowum,hachmans charmant, haaga, helsinki uniwersity,percy wiseman,torrero.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies