Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowe perypetie:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowe perypetie:)

abiko 12:27, 04 lis 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8409
Pszczelarnia napisał(a)
Bardzo mi się podoba miłorząb przy warzywniaku - "ideologicznie" bardzo pasuje (symbol witalności, zdrowia, długowieczności, sprawności intelektualnej). Truskawki na podwyższonym zagonie super pomysł. A dookoła miłorzębu i w obwódce bukszpanowej dałabym czosnek ozdobny ten wysoki tylko. To nie będzie duża obwódka. Czosnek też pasuje do idei warzywnika takiego (nawet jeśli tylko ozdobny). Fajnie będzie!
tylko mi jakoś czosnek nie chce rośnąć Nie za dużo tych obdwódek z bukszpanu? a może z tyłu drzewka czosnek a obok jakieś kule z ..bukszpanu i podsadzone czymś co lubi słońce. Akurat w tym miejscu jest go dość sporu, stąd jedyne miejsce na warzywniak
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Pszczelarnia 12:34, 04 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Abiko, ma za ciężką ziemię. Wymień mu na lekki piach z kompostem. Dużo nie trzeba, bo to cebulowa roślina. Ja bym w obrębie warzywnika nie wprowadzała kul, bo będzie zbyt ozdobnie. Ale tu mogę nie mieć racji. Można papryczkami podsadzić ale to pracochłonna zabawa..... . Melisa z bukszpanu wyzierająca dobrze będzie się prezentować, szałwia purpurowa też - wszystko lubi słońce i niezbyt mokro.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
abiko 12:46, 04 lis 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8409
Pszczelarnia napisał(a)
Abiko, ma za ciężką ziemię. Wymień mu na lekki piach z kompostem. Dużo nie trzeba, bo to cebulowa roślina. Ja bym w obrębie warzywnika nie wprowadzała kul, bo będzie zbyt ozdobnie. Ale tu mogę nie mieć racji. Można papryczkami podsadzić ale to pracochłonna zabawa..... . Melisa z bukszpanu wyzierająca dobrze będzie się prezentować, szałwia purpurowa też - wszystko lubi słońce i niezbyt mokro.
hmm a może tam posadzić zioła, mam szałwię, melisę, mięte, ale na razie są w donicach.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Pszczelarnia 13:02, 04 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Trzeba się poradzić Danusi.... . Ogórecznik też dobrze wygląda.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 13:33, 04 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Abiko, wklejam Ci takie zdjęcie z pewnego ogrodu całkiem zwykłego domowego ang. (chociaż to właściwie jest z hotelu...) Może się przyda?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
popcorn 13:43, 04 lis 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ale fajny warzywnik! Może sobie podobny strzelę na wiosnę? M musiałby zechcieć współpracować, a z tym mogłoby być ciężko
____________________
Mój nowy ogródek
abiko 13:52, 04 lis 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8409
Pszczelarnia napisał(a)
Abiko, wklejam Ci takie zdjęcie z pewnego ogrodu całkiem zwykłego domowego ang. (chociaż to właściwie jest z hotelu...) Może się przyda?
fajny te patyki na strąkowe super pomysł moze wykorzystam, dzięki pszczółko
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
popcorn 14:20, 04 lis 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Agacia ma też podobny warzywnik - zajrzyj! Jest też zdjęcie w fazie zakładania.
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
ola 14:39, 04 lis 2011


Dołączył: 04 mar 2011
Posty: 848
Przejrzałam własnie tak na szybciocha (bo obiad na piecu, a dzieciaki wołają -jeść!)cały Twój wątek. Odnośnie klonika palmowego i tej Twojej skarpy, to nie jestem pewna czy to się uda. Na pewno musiałabyś pod klonika żyznej gleby nawieść, piszesz,że od 15.00 masz tam już cień (no bo modrzewie za płotem u sąsiada). Każdy czerwony klonik z braku słońca zielenieje, więc sama widzisz. Ale to tylko takie moje sugestie, a nie nazwałabym siebie ekspertem od kloników jak Ty to napisałaś. Wiem tylko tyle ile z własnego doświadczenia. Poradź się jeszcze Danusi. To ona tu jest EKSPERTEM.
____________________
Pozdrawiam Ogrodomania Oli
abiko 14:55, 04 lis 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8409
ola napisał(a)
Przejrzałam własnie tak na szybciocha (bo obiad na piecu, a dzieciaki wołają -jeść!)cały Twój wątek. Odnośnie klonika palmowego i tej Twojej skarpy, to nie jestem pewna czy to się uda. Na pewno musiałabyś pod klonika żyznej gleby nawieść, piszesz,że od 15.00 masz tam już cień (no bo modrzewie za płotem u sąsiada). Każdy czerwony klonik z braku słońca zielenieje, więc sama widzisz. Ale to tylko takie moje sugestie, a nie nazwałabym siebie ekspertem od kloników jak Ty to napisałaś. Wiem tylko tyle ile z własnego doświadczenia. Poradź się jeszcze Danusi. To ona tu jest EKSPERTEM.
i po moich planach..
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies