Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek i drewniany domek.

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek i drewniany domek.

AnnaLew 16:34, 30 mar 2021

Dołączył: 03 lut 2020
Posty: 65
Oj tak, sporo tej przestrzeni i chyba będę musiała realizować plany po kawałku. Chciałabym kawałek trawnika ze względu na dzieciaki. Latem pewnie będziemy spędzać czas właśnie przed domem. Za domem straszna patelnia zanim drzewka nie urosną. a dopiero czekają na wsadzenie do ziemi
Anda 16:37, 30 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
To może postawicie tam jakaś altanę? Oplecioną jakimś ramblerem? Albo pnączem pachnącym?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AnnaLew 16:47, 30 mar 2021

Dołączył: 03 lut 2020
Posty: 65
Na tą chwilę na tego typu zabudowania niestety brakuje budżetu ale może jak się odkujemy. Dobrze, że na rośliny po budowie coś zostało
Anda 16:51, 30 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Jasne, ale w planach można już uwzględnić, żeby przez pomyłkę nie posadzić tam jakiegoś drzewa.
Z tylu będziesz miała brzozy, lipy i buki. A jakie drzewa chcesz mieć z przodu? Wzdłuż chodnika jako szpaler, czy porozrzucane?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AnnaLew 16:56, 30 mar 2021

Dołączył: 03 lut 2020
Posty: 65
No właśnie nie mam bladego pojęcia. Chciałam posadzić cisy przed parkingiem, żeby osłonić się od drogi. Myślałam o brzozach, śliwach Nigra i jabłonkach Ola. Ale jak to poukładać?
Anda 17:11, 30 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
A cisy powtórzysz jeszcze gdzieś? Żeby nie były tak oderwane od całości...
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:13, 30 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Śliwy Nigra u nas właśnie teraz wyglądają przepięknie. Tutaj są bardzo popularne jako krzewy, a nie szczepione na pniu i naprawdę są cudowne. Wyglądają jak różowe chmury unoszące się tuż nad ziemią
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AnnaLew 17:22, 30 mar 2021

Dołączył: 03 lut 2020
Posty: 65
Hmmm, może jako obwódki?
Anda 18:20, 30 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Pomyślałam, że skoro masz buki w ogrodzie, to mogłabyś posadzić buki cięte w żywopłot i pergolę przy wjeździe

Poza tym skoro trawnik, to trzeba się zastanowić jaki kształt, a skoro w ogrodzie masz kształty półkoliste, to tu też mogłyby być.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AnnaLew 18:55, 30 mar 2021

Dołączył: 03 lut 2020
Posty: 65
Anda, bardzo dziękuję. Pomyślałam o cisach, ponieważ są zimozielone i chciałam zaprosić ptaki do ogrodu. Żywopłot z buka jest piękny. Pergola nad ścieżką bardzo mi się podoba. Ta pergola to może być cięta z krzewów, które rosnąć po obu stronach się połączą, czy musi być jakaś konstrukcja podtrzymująca?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies