Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek i drewniany domek.

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek i drewniany domek.

Anda 19:02, 30 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
AnnaLew napisał(a)
Anda, bardzo dziękuję. Pomyślałam o cisach, ponieważ są zimozielone i chciałam zaprosić ptaki do ogrodu. Żywopłot z buka jest piękny. Pergola nad ścieżką bardzo mi się podoba. Ta pergola to może być cięta z krzewów, które rosnąć po obu stronach się połączą, czy musi być jakaś konstrukcja podtrzymująca?


Buki utrzymują liście zimą i tworzą piękną strukturę w ogrodzie. Ptaki lubią również buki Możesz zrobić konstrukcję podtrzymującą, do której od początku będziesz wiązać niecięte pędy buków rosnących przy wejściu na chodnik. Tak jest łatwiej. Później będziesz ją mogła usunąć.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AnnaLew 19:10, 30 mar 2021

Dołączył: 03 lut 2020
Posty: 65
To mi się podoba. Jak do tajemniczego ogrodu.
Anda 19:17, 30 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Super

A może byś przedłużyła ten żywopłot?

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AnnaLew 19:40, 30 mar 2021

Dołączył: 03 lut 2020
Posty: 65
Właśnie w tej chwili się nad tym zastanawiałam
Mam z tym zagwostkę, ponieważ teren u nas naturalnie opada w lewą stronę.
Po prawej ogrodzenie sąsiada jest wyżej. Po naszej stronie będzie niewielka skarpa. Nie wyjdzie równy żywopłot. Muszę to jutro dokładnie sprawdzić.
AnnaLew 19:43, 30 mar 2021

Dołączył: 03 lut 2020
Posty: 65
Byłoby dobrze czymś zasłonić domy sąsiadów. Ich tuje chyba nie urosną tak wysoko. Śliwy wiśniowe nadadzą się do tego celu?
Edit. Może nie tyle zasłonić ile odwrócić od nich uwagę.
Anda 20:09, 30 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Śliwy wiśniowe ale nie na pniu. Zakryją też te tuje
Ewentualnie mogłabyś posadzić np. Sambucus nigra Black Lace albo Black Beauty Też piękne i pożyteczne.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AnnaLew 20:26, 30 mar 2021

Dołączył: 03 lut 2020
Posty: 65
Zmalowałam cos takiego....
AnnaLew 20:29, 30 mar 2021

Dołączył: 03 lut 2020
Posty: 65
i idę oglądać polecone przez Ciebie roślinki. Bardzo Ci dziękuję
Agatorek 22:46, 30 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Cześć Anno

Projekt Ewy bardzo mi się spodobał, szczególnie ten trawnik w kształcie półokręgów.

Odnośnie śliw Nigra, to nie chcesz ich symetrycznie, po obu stronach? W sensie, czy od drugiego sąsiada też się chcesz zasłonić?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
AnnaLew 05:48, 31 mar 2021

Dołączył: 03 lut 2020
Posty: 65
Witaj Agatorek Dziękuję, że tu zajrzałaś. Mnie także podoba się projekt Ewy. Nawet bardzo. Szczególnie pergola na wejściu. Szukam jeszcze układu dla pozostałych roślin.Jeśli zamknę po bokach rabaty to obawiam się, że zostaną stratowane prze dzieci (4) biegające wokół domu. I jak poprowadzić nasadzenia obok domu?
W prostej linii? Mam po bokach duże okna i byłoby miło mieć z nich ładny widok. Od zachodu szczególnie. Po lewej stronie jest przyłącze gazu, mogę na nim sadzić śliwy? Czy ona ma głęboki system korzeniowy?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies