Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek i drewniany domek.

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek i drewniany domek.

AnnaLew 14:37, 02 maj 2021

Dołączył: 03 lut 2020
Posty: 65
Cieszę się, że podoba Ci się pomysł z grujecznikami. To zamawiam
Anda 14:55, 02 maj 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
AnnaLew napisał(a)
Ewo, dziękuję Ci za błyskawiczną odpowiedź. Jarzmianki zaplanuję w innym miejscu. Na przywrotnik sama nie zwróciłabym uwagi. A przed przywrotnik iem i szałwią mogą być narcyze białe wymieszane z tulipanami? Tak żeby zakwitły już wiosną? Po drugie stronie jest studzienka oczyszczalni. Pomyślałam, że tam posadzę różę aspirin + coś zimozielonego okrywowego. Tylko w tym miejscu jest mało słońca. Tyle co od zachodu przez chwilę. Aspirin da radę w takim miejscu?


Przed przywrotnikiem nie sadź cebulowych. Po przekwitnięciu bardzo długo trzymają liście, które żółkną i są brzydkie, a nie należy ich obcinać. Lepiej je ukryć za przywrotnikami lub szalwiami.
Róże potrzebują minimum 6 godzin słońca, inaczej będą słabiej kwitły. Może lepiej posadzić tam jakąś inną bylinę lub krzew?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:55, 02 maj 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
AnnaLew napisał(a)
Cieszę się, że podoba Ci się pomysł z grujecznikami. To zamawiam


____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AnnaLew 15:34, 02 maj 2021

Dołączył: 03 lut 2020
Posty: 65
Co to znaczy doświadczenie Bardzo dziękuję za cenne wskazówki. Ile zamówić sadzonek szałwi i przywrotnika żeby było je widać? Co do oczyszczalni, obok jest już posadzona kalina. Jest malutka, ale jak urośnie to już może wystarczy tylko coś okrywowego.
Anda 18:51, 02 maj 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
To doświadczenie zdobędziesz bardzo szybko, zobaczysz

Ile zamówić? No wiesz, to zależy. U mnie Caradonna mocno nie przyrasta na szerokość. Lepiej kupić sadzonki już w takich 2litrowych pojemnikach. Wtedy możesz takie sadzić co 40 cm. Przywrotnik szybko przyrasta. Tego możesz kupić mniejszego. I posadź go w odległości 40-50 cm od szałwii

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AnnaLew 12:15, 03 maj 2021

Dołączył: 03 lut 2020
Posty: 65
Ewo, bardzo serdecznie dziękuję. Już zrobiłam sobie notatki i mam nadzieję, że niedługo będę mogła realizować plan Obok domu wzdłuż ogrodzenia posadziłam hortensje Vanilla Fraise. Chciałabym jeszcze posadzić tu róże, szałwie, zawilce białe kwitnące jesienią. Jakie róże wg. Ciebie pasują do takiej hortensji?
AnnaLew 13:15, 03 maj 2021

Dołączył: 03 lut 2020
Posty: 65
A może Soul? Jak uważasz? Jestem Ci bardzo, bardzo wdzięczna za poświęcony czas. Właśnie studiuję Twój wątek Jest dla mnie bardzo inspirujący.
Anda 14:13, 03 maj 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Aniu, a co sądzisz o Aspirin? Piękna róża. Vanille F. dość szybko przebarwia się na różowo. Jasna róża chyba by tu bardziej pasowała

Nie wiem, czy Soul będzie pasowała swoim różem do Vanilki. I chyba za dużo różowego by już było... Tak myślę, ale wiesz, to subiektywne wrażenie. Soul jest bardzo duża. Musiałabyś jej dać dużo miejsca na jej długie pędy, żeby się mogły malowniczo przewieszać.

Bardzo chętnie tu z Tobą rozmyślam Nie masz za co dziękować. Cieszę się, że mogę choć troszkę pomóc

A mój wątek ma swoje wzloty i upadki
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AnnaLew 16:04, 03 maj 2021

Dołączył: 03 lut 2020
Posty: 65
To w takim razie będzie Aspirynka
Bardzo chciałabym podejść do tego ogrodu na luzie, bawić się nim. A jednak zamiast tego stresuję się. Szczególnie, że ma się większego pojęcia o roślinach. Od roku oglądam programy i studiuję forum a i tak cebule wsadziłam odwrotnie Tym bardziej doceniam Twoją pomoc.
Aspirin jest okrywowa prawda? Zrobię zdjęcia zachodniej strony domu i spróbuję coś narysować.
Anda 16:16, 03 maj 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Aspirin jest różą rabatową, ale bywa że nie trzyma się podanych przez hodowcę wymiarów Zobacz do wątku Napii „ Ogród prawie romantyczny”. Ona ma piękne Aspirynki Są u niej większe, ale nie pamiętam dokładnie jak duże.

http://assets1.ogrodowisko.pl/watek/4589-ogrod-prawie-romantyczny?page=314

Nie stresuj się. Każdy początkujący robi błędy. Na nich się uczymy Tak więc baw się ile możesz. Najwyżej zapłacisz frycowe (jak i ja i inni) i będziesz przesadzać
Zadbaj o glebę. Warto zainwestować w kompost i obornik. To chyba jest najważniejsze na początek.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies