Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek i drewniany domek.

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek i drewniany domek.

Anda 11:56, 11 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Oj, szkoda tych śliw. Moźesz wrzucić fotkę? Miałaś takie mocne mrozy?

Tak, możesz zamienić miejscami jarząba ze świdośliwą. Wtedy zamień też miejscami świdośliwę i Viburnum po drugiej stronie, jeśli się da. Tak żeby świdośliwy nie były całkiem naprzeciw siebie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AnnaLew 12:19, 11 kwi 2021

Dołączył: 03 lut 2020
Posty: 65
Postaram się wrzucić zdjęcia. Zima była u nas mnoźna. Na szczęście mam rachunek. Będę dzwonić do szkółki. Pomyślałam by przy wejściu po lewej stronie posadzić Amanogawę. Pod oknem do kotłowni. Będzie pasowała? Kupiłam pod wpływem impulsu a zaciszne miejsce mam tylko przed domem. Jeśli nie to poszukam dla niej innego miejsca. Po drugiej stronie ganku, przed oknem kuchennym planuję posadzić hortensję ogrodową o której wcześniej już wspominałam.
Anda 12:27, 11 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Dzwoń, trzymam kciuki

Mogłabyś to nanieść na planie? Możesz rysować na moim jeśli chcesz
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AnnaLew 12:35, 29 kwi 2021

Dołączył: 03 lut 2020
Posty: 65
Długo nie pisałam. Sytuacja jest trudna. Trzeba było nawieźć duuużo ziemi albo puścić rybki Łapałam się za ciężką robotę i załatwiłam kręgosłup. Z pozytywnych informacji śliwy wiśniowe żyją Wiśnię posadziłam w innym miejscu. Świdośliwy też za domem. Kupię jednak lamarckie. Mam sporo miejsca przy płocie. Pomyślałam, że może ładnie by tam wyglądały dwa grujeczniki. Będą widoczne ponad żywopłotem z buka. Czy to dobry plan?
Agatorek 18:46, 29 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Grujeczniki są boskie, gdzie byś ich nie posadziła .
Na razie nie mam u siebie, ale planuję.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Anda 21:39, 29 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
AnnaLew napisał(a)
Długo nie pisałam. Sytuacja jest trudna. Trzeba było nawieźć duuużo ziemi albo puścić rybki Łapałam się za ciężką robotę i załatwiłam kręgosłup. Z pozytywnych informacji śliwy wiśniowe żyją Wiśnię posadziłam w innym miejscu. Świdośliwy też za domem. Kupię jednak lamarckie. Mam sporo miejsca przy płocie. Pomyślałam, że może ładnie by tam wyglądały dwa grujeczniki. Będą widoczne ponad żywopłotem z buka. Czy to dobry plan?


A mogłabyś zaznaczyć na planie? Pamiętaj, ze im więcej drzew i krzewów, tym trudniej będzie bylinom ze względu na konkurencję korzeni

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 08:16, 30 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Na kręgosłup uważaj. Lepiej kogoś zatrudnić do cięższych robót, niż się leczyć po kontuzji.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AnnaLew 13:25, 02 maj 2021

Dołączył: 03 lut 2020
Posty: 65
Ewo, mądrze radzisz. Ja niestety jestem "Zosia Samosia" i później płacę za to cenę.
Posadziłam już jarząb i kalinę. Zrobię zdjęcia jak już ktoś chętny pomoże mi do końca rozplantować nawiezioną ziemię.
Zaznaczyłam miejsce dla grujeczników i wstępny plan dla różanki. Co o tym myślisz?

Anda 13:41, 02 maj 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Ach to tam planujesz grujeczniki Fajnie. Podoba mi się.

Jarzmianki lubią półcień. Im bardziej słoneczne mają stanowisko tym więcej wody potrzebują. One jednak będą tam na słońcu...

Szałwie omszoną wymieszałabym lekko z przywrotnikiem Róże piękne wybrałaś, bardzo romantyczne
Gracilimusy też śliczne. Muszą mieć sporą odległość do róż.

Mam nadzieję, że znajdziesz kogoś do rozplantowania ziemi


____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AnnaLew 14:03, 02 maj 2021

Dołączył: 03 lut 2020
Posty: 65
Ewo, dziękuję Ci za błyskawiczną odpowiedź. Jarzmianki zaplanuję w innym miejscu. Na przywrotnik sama nie zwróciłabym uwagi. A przed przywrotnik iem i szałwią mogą być narcyze białe wymieszane z tulipanami? Tak żeby zakwitły już wiosną? Po drugie stronie jest studzienka oczyszczalni. Pomyślałam, że tam posadzę różę aspirin + coś zimozielonego okrywowego. Tylko w tym miejscu jest mało słońca. Tyle co od zachodu przez chwilę. Aspirin da radę w takim miejscu?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies