Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek i drewniany domek.

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek i drewniany domek.

AnnaLew 06:01, 31 mar 2021

Dołączył: 03 lut 2020
Posty: 65
Czy tak?
Mary 08:04, 31 mar 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3505
Witam autorkę pięknego zdjęcia z wątku testowania zdjęć!
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Anda 08:16, 31 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
AnnaLew napisał(a)
Czy tak?


Aniu, tak jest wg mnie lepiej Ile masz miejsca na śliwy? Chcesz Pissardi a nie Nigry? Nie sadzilabym ich tak w rządku. Po paru latach jedna roślina ma 3-4 m średnicy. Nie za dużo ich tam? To byłoby 9 do 12 m.
Myślę, że będzie trochę za dużo koloru bordo. On jest w dużych ilościach niestety dość przytłaczający.

Rozejrzyj się może jeszcze za innymi krzewami lub drzewami. Jak będę miała chwilę czasu na komputer to też coś jeszcze narysuję

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AnnaLew 18:55, 31 mar 2021

Dołączył: 03 lut 2020
Posty: 65
Ewa, jesteś Wielka. Śliwy pewnie będą Pissardi, ponieważ Nigra jest trudna u nas do kupienia. Posadziłam dzisiaj rośliny za domem i padam. U nas jest glina i kopanie to masakra. Masz rację, że za dużo tych śliw. Może wiąz wredei? Kupiłam trzy brzozy Doorenbos
AnnaLew 20:41, 31 mar 2021

Dołączył: 03 lut 2020
Posty: 65
Mary napisał(a)
Witam autorkę pięknego zdjęcia z wątku testowania zdjęć!


Mary, witam Cię serdecznie.
Anda 22:01, 31 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
AnnaLew napisał(a)
Ewa, jesteś Wielka. Śliwy pewnie będą Pissardi, ponieważ Nigra jest trudna u nas do kupienia. Posadziłam dzisiaj rośliny za domem i padam. U nas jest glina i kopanie to masakra. Masz rację, że za dużo tych śliw. Może wiąz wredei? Kupiłam trzy brzozy Doorenbos


Też mam glinę Witaj w klubie

Gratuluję zakupu. One pójdą do głownego ogrodu?

To moje propozycje drzew. Wiązu nie uwzględniłam jakoś. Hmm, sama nie wiem czemu... Chyba jest wg mnie zbyt żółty i będzie się gryzł z kolorem Pissardi



Przy parkingu zmieści się tylko jedna brzoza Doorenbos. One mają lekko 5 m średnicy.

"Posadziłam" dwie Pissardi, dwie świdośliwy lamarckie, jednego jarząba mącznego i Viburnum kwitnące i pachnące zimą. Wtedy powrót do domu sprawia jeszcze więcej radości

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AnnaLew 22:26, 31 mar 2021

Dołączył: 03 lut 2020
Posty: 65
Oooo jarząb mączny jest śliczny wiosną, a kalina to raj dla ptaków. Sąsiad ma i to słychać Super. Podoba mi się ten plan.
Brzozy mam też zaplanowane na tył, więc jest gdzie sadzić.
Ewa, a co to jest za duże zielone drzewko po lewej przy żywopłocie?
AnnaLew 22:41, 31 mar 2021

Dołączył: 03 lut 2020
Posty: 65
Już doczytałam, że to nie koralowa
Anda 07:46, 01 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Możesz posadzić koralową, to tylko propozycja. Koralowa ma śliczne korale i piękną zieleń liści

To duże zielone to brzoza Dwie brzozy w sumie z tą obok parkingu. W nawiązaniu do głównego ogrodu

Róże dałabym na rabacie zachodniej, żeby od rana mogło na nie świecić słońce od wschodu. Szybciej im po nocy obsychają liście i są zdrowsze
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AnnaLew 13:33, 01 kwi 2021

Dołączył: 03 lut 2020
Posty: 65
Ewa, proponowana przez Ciebie kalina podoba mi się nawet bardziej niż koralowa. Biorę ten projekt w całości. Pięknie dziękuję!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies