Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Śliwa wiśniowa - Prunus cerasifera 'Pissardi'

Pokaż wątki Pokaż posty

Śliwa wiśniowa - Prunus cerasifera 'Pissardi'

Karol99 19:41, 04 paź 2019


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Może być to pęknięcie mrozowe, ale może to być tez rak bakteryjny drzew pestkowych. Ciężko jest ocenić bez zdjęcia. Jak zachowuje się rana, zarasta czy brak jakichkolwiek zmian?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
deszczowymaj 17:05, 05 paź 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Karol99 napisał(a)
Może być to pęknięcie mrozowe, ale może to być tez rak bakteryjny drzew pestkowych. Ciężko jest ocenić bez zdjęcia. Jak zachowuje się rana, zarasta czy brak jakichkolwiek zmian?


Karol poczytałam o raku bakteryjnym i to może być to
Rana drzewka pojawiła się wczesną wiosną,jakoś specjalnie chyba się nie powiększa ..ale cały czas wyłazi z niej taka żywiczna-galaretka

Jak będę na działce to postaram się zrobić zdjęcie
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 10:28, 07 paź 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Karol mam zdjęcia
Przed wczoraj rany drzewek dokładnie oczyściłam i wczoraj jedno z nich wyglądało już w miarę ok, została tylko taka rana
A drugie niestety już gorzej..widać na dole pieńka tą galaretkę,ona wypływa z pęknięcia
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Adax 17:26, 25 maj 2020

Dołączył: 08 kwi 2018
Posty: 28
Witam, chcemy zakupić Śliwę wiśniową 'Pissardi' -ma szczepienie na wysokości ok.120 cm -czy rosnąć będzie tylko powyżej szczepienia czy jednak pień też urośnie?
Pytam, bo zależy nam na zahamowaniu wzrostu przez cięcie max do 250 cm -da radę?
dzika_roza 17:32, 25 maj 2020


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
pień już nie urośnie
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
SylwiaBe 19:04, 25 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Tak jak powyżej - pień już nie urośnie, jedynie korona będzie rosła
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
majdzik 11:47, 26 maj 2020

Dołączył: 17 lip 2015
Posty: 8
Jedno z drzewek rozwija na sie w tym sezonie widocznie gorzej od pozostałych.
Co mogę zrobić aby je odratować??

Elka50 13:11, 31 maj 2020

Dołączył: 25 kwi 2017
Posty: 12
Witam
Śliwa wiśniowa Pissardi - miała być niezbyt wysoka kula ale coś mi nie wyszło. Gałązki wiotkie, zwisające po deszczu. Teorię cięcia przeczytałam, ale boję się ciąć choć wiem, że trzeba. Błagam poradźcie jak? Czy ta gęstwina, jakby II piętro, to są wilki?
Mam dwa pomysły - ciachnąć wszystkie gałęzie poniżej przy samym pniu ( I piętro) a gęstwinę przyciąć na 20 cm. Albo odwrotnie - całkowicie ciachnąć gęstwinę, a gałęzie dolne poskracać, licząc, że kiedyś utworzy się kulista korona?
A może zupełnie inaczej?

Drzewko kupiłam przed 4 laty, czubek ma obcięty.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Elka

deszczowymaj 13:37, 31 maj 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Ja bym dół zostawiła ..natomiast te górne gałązki przycięła o połowę ,powinna w tym najbardziej łysym miejscu ładnie się zagęścić
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
stasik 12:33, 01 cze 2020

Dołączył: 16 wrz 2019
Posty: 29


Drzewko posadziłem 2 lata temu, co to może byc taka postrzepiona kora?
Korona pięknie rośnie i nic jej nie jest.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies