Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilczy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilczy ogród

Basieksp 10:47, 10 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10328


Fajne to ujęcie ślicznie te pomaranczowe kwiaty wyglądają w tej trawie fajne, że powoli zaczynasz działać w ogrodzie, teraz będzie już coraz lepiej
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Magleska 11:22, 10 lip 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18726
Urszulla napisał(a)


Podoba mi się Twoje stwierdzenie gratulacje.


Ula
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 11:24, 10 lip 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18726
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ale masz koloru w ogrodzie teraz, u mnie ogród po tej suszy mocno przygasł, mało cieszyLiliowce nad rowem i przy ognisku zaczynają, rdzawe kończą. O tej porze szał miał być w łące, ale przez tą suszę co była i zimną wiosnę nie ma.


Sylwia już różany szał na ukończeniu ,ale moje róże w większości młodziaki -liczę ,że w przyszłym sezonie dadzą większy popis okrywowe poprzycinałam ,większość powypuszczała długaśne baty leżące na innych roślinach -mam nadzieje ,że im nie zaszkodziłam
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 11:32, 10 lip 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18726
Magara napisał(a)
Magda, dopiero teraz udało mi się obejrzeć zdjęcia Twoje ostatnie i się zachwycam, wszystkim, kolorem chyba najbardziej, ale bujnością wszystkiego też i widokami zapożyczonymi oczywiście też
Oj, już wiem, że postawienie na bezpieczną kolorystkę było głupie Dobrze, że w zeszłym roku już się ciut do żółtego przekonałam - to chyba dobrze rokuje?
W szoku jestem patrząc, że u Ciebie już budleje kwitną??? O wielkości gruszek i brzoskwiń nie wspomnę Chyba przyjdę do Ciebie na nauki dotyczące cięcia drzewek brzoskwiniowych bo nie wiem jak z nimi postępować.
Ogórki na podporach siatkowych - jak Ci się sprawdzają? Wydaje mi się, że to super pomysł. Sama mam bambusowe kratki, ale Twój patent chyba lepszy - nie trzeba "nurkować"


Daga dobrze rokujesz ja akurat lubię każdy kolor kwiatów ,więc ciężko mi się ograniczyć -chociaż ,3 rabaty mam stonowane -przedogródek ,limonkową i limonkową z brązami ...więc teoretycznie ,moge sobie od nastroju oglądać różne kawałki

marzy mi się jeszcze jedna rabata taka mocno blada -blade róże i fiolety ....ale narazie nie mogę kopać ,więc tylko sobie zapisuję z jakich kwiatów ona będzie -Novalis i Nautica napewno ,a co jeszcze....nie wiem
co do cięcia drzewek owocowych...hmm nie jestem ekspertem -tnę na oko -pierwszy raz od 3 sezonów mi tak zaoowocowały

ogórki na początku wymagały pomocy ,żeby chwyciły się tej plastikowej siatki-niektóre pędy i tak idą poza skrzynie -nie mam jeszcze zdania ,czy to napewno się sprawdzi -pewnie na takiej naturalnej siatce jutowej byłoby im lepiej -ten plastik hmmm...nie wiem ....ale rosną ,owocują ,więc nie jest najgorzej ....ale nurkować też trzeba

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 11:42, 10 lip 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18726
agapant napisał(a)


Cudowny bylinowy ogród. To moje zestawienie, Magda może pamiętasz odmianę tego śmiałka. Zaglądam od początku ale w tym roku już widać dojrzałość ogrodu. Bujne rośliny i piękne kolory,



Aga Witaj u mnie ja też do Ciebie zaglądam po cichaczu ,oglądałam relację dziewczyn z zazdrością w oczach ,bom sama uziemiona w domu i nigdzie nie mogę się wybrać

dziękuję za komplementy i vice wersa-u Ciebie jest przepięknie

Niestety nie wiem ,jaka to odmiana śmiałków -raczej jest tam kilka rodzajów-dostałam je od Edyty Lindsay -ale różnią się wzrostem i pokrojem ....nawet Ula ostatnio stwierdziła ,że niektóre to trzcinniki ....nie wiem sama ,co tam mam-jedne są wyższe ,bardziej proste ,kolejne niższe takie bardziej fontannowe mam je wokół placyku ogniskowego ,co ma kiedyś być parkingiem z wiatą
Miłego dnia

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 11:44, 10 lip 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18726
Basieksp napisał(a)


Fajne to ujęcie ślicznie te pomaranczowe kwiaty wyglądają w tej trawie fajne, że powoli zaczynasz działać w ogrodzie, teraz będzie już coraz lepiej


Basiu dziękuję lubię bardzo to zestawienie i mam zamiar w tym sezonie pozwolić się wysiać tym pomarańczkom
z tym działaniem ,to jeszcze nie bardzo,ale jakiegos chwasta skubnę i coś tam drobnego przytnę
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
mirkaka 19:16, 11 lip 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Wspaniały ogród, jestem zachwycona, Bardzo ładne zestawienia roślin,
Jak Ty to obrabiasz, rabaty, warzywniak, sama to robisz?
Cebulkę i czosnek trzeba już wykopywać?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
anabuko1 13:29, 12 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Magleska napisał(a)


Aga Witaj u mnie ja też do Ciebie zaglądam po cichaczu ,oglądałam relację dziewczyn z zazdrością w oczach ,bom sama uziemiona w domu i nigdzie nie mogę się wybrać

dziękuję za komplementy i vice wersa-u Ciebie jest przepięknie

Niestety nie wiem ,jaka to odmiana śmiałków -raczej jest tam kilka rodzajów-dostałam je od Edyty Lindsay -ale różnią się wzrostem i pokrojem ....nawet Ula ostatnio stwierdziła ,że niektóre to trzcinniki ....nie wiem sama ,co tam mam-jedne są wyższe ,bardziej proste ,kolejne niższe takie bardziej fontannowe mam je wokół placyku ogniskowego ,co ma kiedyś być parkingiem z wiatą
Miłego dnia


Jak zawsze piękne widoczki nam serwujesz Madziulka :
A trawy wyjątkowo pięknie ci rośną.
A może u mnie nędznie.
Albo takich nie mam i moje inaczej wyglądają
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Magara 23:52, 12 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6783
Magleska napisał(a)


ogórki na początku wymagały pomocy ,żeby chwyciły się tej plastikowej siatki-niektóre pędy i tak idą poza skrzynie -nie mam jeszcze zdania ,czy to napewno się sprawdzi -pewnie na takiej naturalnej siatce jutowej byłoby im lepiej -ten plastik hmmm...nie wiem ....ale rosną ,owocują ,więc nie jest najgorzej ....ale nurkować też trzeba


Pamiętaj, żeby się podzielić wrażeniami i doświadczeniami
U mnie ogórki szaleją - nie wiem czy to zasługa ogórkowego roku czy obornika.
Za to z fasolką mam mega kiepsko, kilka razy dosiewana, pięć krzaczków na krzyż Trochę chyba ślimaki pojadły ale mam wrażenie, że część nasion nie wzeszła w ogóle Zapory ślimakowe kupione parę miesięcy temu ale Dział Techniczny nie ma czasu i mocy przerobowych
Oby chociaż mizeria była skoro fasolki nie będzie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gosialuk 17:44, 13 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5295
Podsumowując: mizeria z fasolką.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies