Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilczy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilczy ogród

Urszulla 18:49, 03 mar 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Magleska napisał(a)
Dzisiejszy dzień spędziłam na planowaniu kolejnego kawałka mojego ogrodu -powiększam część warzywną ogrodu ......nie powstanie ona w ciągu miesiąca,czy dwóch ,ale ten sezon przeznaczam na dopracowanie tego kawałka



w miejscu ,gdzie leży szmata planuję szklarnię -pozostały kawałek trawnika przeznaczam na kolejne grządki i rabaty kwiatowe



stary warzywnik zostaje tak jak jest -jedynie zamierzam zmienić ścieżki trawiaste pomiędzy krzewami owocowymi na scieżki z kamyczków -wkurza mnie koszenie tych prostokątów ,a zamierzam sobie życie ułatwiać -ma być praktycznie .

w poczatkowym planie miałam zamiar przenosić skrzynie ,ale uznałam ,że mogą tego nie przeżyć ,więc zostają tam gdzie były -brakowało mi miejsca na dynie ,ziemniaki,dynie ozdobne ,cukinie i inne warzywa ,które zajmują sporo miejsca więc będzie jak znalazł
na górnym warzywniku bliżej domu zamierzam mieć warzywka takie codzienne -sałata ,szczypiorek itp

tutaj nie zamierzam robić wysokich skrzyń ,a niskie na 25-30 cm z betonowych podmurówek-pomiędzy nimi ścieżki -ale jeszcze nie wiem czy z kamyczków,płyt chodnikowych czy zrębek
to wszystko zależy ....przede wszystkim od $

uff ale się rozpisałam ,mam nadzieję ,że mój plan nie jest od czapy



Otwieram oczy że zdumienia!

A Rawena ma fajny spacer z przeszkodami
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Magleska 20:05, 03 mar 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
sylwia_slomczewska napisał(a)

Madzia pewnie kiedyś będzie nr II. Jak serduszko po stracie wydobrzeje. A na razie cieszcie się sobą nawzajem Tak to już jest, że Ci nasi czworonożni przyjaciele wcześniej niż my odchodzą...
Kibicuję planom Własne ziemniaczki bez nawozów smakują jak niebo w gębie


Sylwia nawet nie chcę o tym myśleć -kocham to moje psisko strasznie właśnie sobie leży koło mnie

a własne ziemniaczki -o tak -będę próbować w tym sezonie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 20:06, 03 mar 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
Urszulla napisał(a)



Otwieram oczy że zdumienia!

A Rawena ma fajny spacer z przeszkodami


Ula przeszkody po fotkach posprzątane
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
basia3012 22:33, 03 mar 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9482
Magleska napisał(a)


Basia mam na tej rabacie sporo roślin lubiących takie podłoże -zależy mi jedynie ,żeby stworzyć żywopłot zimozielony ,co wytrzyma takie trudne warunki

ciekawi mnie ,jakie masz te malutkie plany







No cóż Madziu, malutkie, nic wielkiego. Mam sadzić azalie u mamy i tak sobie kombinuję jak upchnąć jeszcze ze 3 azalie wielkokwiatowe i ze 3 rododendrony u siebie. I może upchnę? Ale jak, to jeszcze nie wiem.

Pięknie pokazany ogród w wizytówce.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anpi 23:06, 03 mar 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8151
Madzia, ale u Ciebie plany!!!
A szklarnię już zamówiłaś, bo nie doczytałam?
U mnie w tym sezonie skromne wysiewy domowe, ogólnie coś nie wyrabiam na zakrętach z wszelką robotą
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Magara 00:54, 04 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6633
Też jestem ciekawa jaki masz plan na szklarnię i czy zamówiłaś

Foliak widzę, że stoi cały czas Mój też, ale jestem mega niezadowolona
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
inka74 07:28, 04 mar 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Magleska
piękne oznaki wiosny

Czytam o planowaniu warzywnika i bardzo zazdroszczę powierzchni możliwej do zagospodarowania. Ceny warzyw i owoców powalają. 16 zł za pomidorki to trochę za dużo. Dlaczego ja też myślę o przynajmniej skrawku na warzywa.
Betonowe krawężniki lub te gotowe podmurówki będą chyba najtańsze i najtrwalsze.
Patrzyłaś na szklarnie? Coś masz na oku? To największy wydatek.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:00, 04 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Cudne jest takie planowanie w terenie. Obiecująco to wygląda.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magleska 22:17, 04 mar 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
basia3012 napisał(a)


No cóż Madziu, malutkie, nic wielkiego. Mam sadzić azalie u mamy i tak sobie kombinuję jak upchnąć jeszcze ze 3 azalie wielkokwiatowe i ze 3 rododendrony u siebie. I może upchnę? Ale jak, to jeszcze nie wiem.

Pięknie pokazany ogród w wizytówce.


Basiu wizytówka dziękuje-wiesz -to takie najładniejsze fotki wg mnie co nie znaczy ,że zawsze jest pięknie

Upchniesz na pewno gdzieś te azalie i rodki trzymam kciuki ,żebyś znalazła im dobrą miejscówkę
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 22:20, 04 mar 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
anpi napisał(a)
Madzia, ale u Ciebie plany!!!
A szklarnię już zamówiłaś, bo nie doczytałam?
U mnie w tym sezonie skromne wysiewy domowe, ogólnie coś nie wyrabiam na zakrętach z wszelką robotą


Aniu plany takie długoterminowe szklarnię mam zamówioną

ogród na szczęście mam już z grubsza ogarnięty -poza kantami i pierwszym plewieniem ....wysiewy też już ogarnęłam -nie sieję już tak dużo -ale paletek przybywa

za to dom już zszedł na dalszy plan -ogarniam tylko rynek

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies