Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilczy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilczy ogród

Magleska 22:26, 04 mar 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
Magara napisał(a)
Też jestem ciekawa jaki masz plan na szklarnię i czy zamówiłaś

Foliak widzę, że stoi cały czas Mój też, ale jestem mega niezadowolona


Daga czekam na montaż
foliak póki się nie rozleci to narazie zostawiam ( zepsuty zamek zakleiłam taśmą )

i dam tam do niego w tym sezonie arbuzy, bakłażany i melony

wiem napewno ,że jeśli się chce by dłużej pociągnął ,to trzeba folię na zimę chować -ja tego nie zrobiłam ,ponieważ miałam pręty wbite na ponad metr przez te otwory na dole -i to był błąd -wystarczyłoby tylko stelaż zakotwiczyć ,a folię albo zasypać ziemią ,albo obłożyć np płytami chodnikowymi
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 22:35, 04 mar 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
inka74 napisał(a)
piękne oznaki wiosny

Czytam o planowaniu warzywnika i bardzo zazdroszczę powierzchni możliwej do zagospodarowania. Ceny warzyw i owoców powalają. 16 zł za pomidorki to trochę za dużo. Dlaczego ja też myślę o przynajmniej skrawku na warzywa.
Betonowe krawężniki lub te gotowe podmurówki będą chyba najtańsze i najtrwalsze.
Patrzyłaś na szklarnie? Coś masz na oku? To największy wydatek.


Iwonka
szklarnię mam już zamówioną -czekam na montaż

ten górny warzywnik będę sobie dokładnie planować ,jak już szklarnia będzie stała -ja jestem wzrokowcem -muszę sobie posiedzieć i podumać z kawusią nad zaplanowanym kawałkiem

na pewno nie chce iść już najkrótszą drogą -nawet jak to potrwa kilka miesięcy ,czy nawet rok -chcę sobie zrobić ten kawałek na tip top

i nie potrafię się narazie zdecydować -czy wysokie ,czy niskie nowe skrzynie -czy obrzeża betonowe ,a może metal ,albo drewno dużo lepszej jakości niż te co mam teraz ...ot takie dylematy -chciałabym ,żeby było i ładnie i praktycznie i łatwe w utrzymaniu porządku

oglądam piny ,czytam różne opinie itp itd....

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 22:39, 04 mar 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Cudne jest takie planowanie w terenie. Obiecująco to wygląda.


Haniu obiecująco to będzie wyglądać za kilka tygodni




____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magara 23:51, 04 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6633
Magleska napisał(a)


Daga czekam na montaż
foliak póki się nie rozleci to narazie zostawiam ( zepsuty zamek zakleiłam taśmą )

i dam tam do niego w tym sezonie arbuzy, bakłażany i melony

wiem napewno ,że jeśli się chce by dłużej pociągnął ,to trzeba folię na zimę chować -ja tego nie zrobiłam ,ponieważ miałam pręty wbite na ponad metr przez te otwory na dole -i to był błąd -wystarczyłoby tylko stelaż zakotwiczyć ,a folię albo zasypać ziemią ,albo obłożyć np płytami chodnikowymi

Magda, ja też nie zdejmowałam na zimę, z premedytacją, pisałam u siebie zresztą
Napisz coś więcej o tym co zamówiłaś i na co czekasz, może być na priv
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
abiko 10:24, 05 mar 2023


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Jej, ale zmiany się szykują. Mieć tyle miejsca. Ech...
Jak Cię znam znowu będzie perfekcyjnie z ilością zbiorów do pozazdroszczenia. Masz rękę do warzyw
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Tess 10:41, 05 mar 2023


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Podziwiam plany ogrodowe. Wow!
A szklarenkę do wysiewów polecasz? Muszę coś nabyć, bo parapetów mam mało.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Magleska 11:09, 05 mar 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
U mnie w foliaku


A w domu

I jeszcze w garażu haha

Ciekawe ile z tych wysiewów mi się uda , czy jak co roku cześć pójdzie na kompost i znowu będę mówić , ze nigdy więcej
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Basieksp 11:15, 05 mar 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10247
To tak nie działa "nigdy wiecej" napewno roślinki ładnie urosną, no w takich warunkach nie ma innej opcji, lampy, regał, brawo a w foliaku jaką masz temperaturę, u nas na dworze przymrozki w nocy i w tunelu też na malutki minus w nocy potrafi wskoczyć, takze jeszcze czekamy, w przyszłym tygodniu ma być cieplej
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Anda 11:16, 05 mar 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Jacie Szczęka mi opadła
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Magleska 11:22, 05 mar 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
abiko napisał(a)
Jej, ale zmiany się szykują. Mieć tyle miejsca. Ech...
Jak Cię znam znowu będzie perfekcyjnie z ilością zbiorów do pozazdroszczenia. Masz rękę do warzyw


Aga wkręciłam się w te warzywa na maksa lubię sobie konsumować własną zieleninę -dużo mrożę ,przetwarzam ,a i przy okazji rozdaję chętnym

zanim będzie perfekcyjnie ,to sezon minie -albo i dłużej -czas pokaże ,ale zamierzam od a do z robić porządnie -łącznie z przygotowaniem gleby

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies