Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilczy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilczy ogród

Magleska 15:03, 16 maj 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19318
Judith napisał(a)

Przybij piątkę, Maglesko!
Zauważyłam pewną prawidłowość w ogrodowaniu: najpierw robimy tak, jak nam się wydaje, że się nam podoba. Potem zdobywamy wiedzę i zaczynamy wiedzieć co nam się podoba oraz planować zgodnie z wszelkimi wytycznymi, z konsekwencją i porządkiem. A potem możemy pozwolić sobie na pójście na żywioł . Bo już potrafimy patrzeć na ogród wyłącznie swoimi oczami, nie zastanawiamy się nad jego odbiorem (co nie znaczy, że nie jest miło, gdy się komuś podoba )

Ps. Gdy ktoś trafi na O. zanim zacznie tworzyć ogród, to pierwszy etap prawdopodobnie nie wystąpi .


Jest dokładnie tak jak napisałaś

TAR napisał(a)
Ju, zapomialas dodac doswiadczenia


Doświadczenie jak najbardziej chociaż i tak różnych wtop się nie uniknie -jak oglądam wielkie drzewa ,to zawsze myślę ,czy i za ile będę piłę wyciągać

a z drugiej strony i tak żyję chwilą -cieszę się ogrodem tu i teraz

Judith napisał(a)

Słusznie - wiedza i doświadczenie . A może nawet bardziej doświadczenie .




Wiaan napisał(a)


Dokładnie tak jest



antracyt napisał(a)
Tak, idealne podsumowanie ogrodowania




Nic tu już nie dodam Judith idealnie to zrobiła


____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Kontonaogrod 15:36, 16 maj 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 2641
Judith napisał(a)

Przybij piątkę, Maglesko!
Zauważyłam pewną prawidłowość w ogrodowaniu: najpierw robimy tak, jak nam się wydaje, że się nam podoba. Potem zdobywamy wiedzę i zaczynamy wiedzieć co nam się podoba oraz planować zgodnie z wszelkimi wytycznymi, z konsekwencją i porządkiem. A potem możemy pozwolić sobie na pójście na żywioł . Bo już potrafimy patrzeć na ogród wyłącznie swoimi oczami, nie zastanawiamy się nad jego odbiorem (co nie znaczy, że nie jest miło, gdy się komuś podoba )

Ps. Gdy ktoś trafi na O. zanim zacznie tworzyć ogród, to pierwszy etap prawdopodobnie nie wystąpi .


haha popieram też robię tak jak mi się podoba Z drugiej strony zawsze tak robiłam, ale nie wiedziałam jak to zrobić żeby było ładnie? W sumie nadal nie wiem haha
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Kontonaogrod 15:39, 16 maj 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 2641
Przyszłam znaleźć Twoją skarpę której nie lubisz. Fajnie wygląda! Nie znasz się

generalnie z prawej, z lewej i w środku fajnie masz I warzywnik w skrzyniach, super! psica fotogeniczna, w pięknym ogrodzie, czego tu nie lubić niech poluje na tego karczownika, trzymam kciuki
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Magleska 23:40, 17 maj 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19318
Ania Dziękuję
ja nie lubię na niej plewić tak ,to mi się podoba ,ale cały czas coś na niej zmieniam ,zamieniam ,dosadzam ,przesadzam


Psica poluje ,ale jeszcze nie złapała -dziś udeptywałam ponownie rabatę ,na której kuklkiki dzieliłam
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 07:33, 18 maj 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19318
Z nowości -to udało mi się naprawić pierwszą część oświetlenia -w przedogródku i z boku domu -co prawda najpierw znajomy pokazał mi na czym ,to polega z pierwszą lampką ,a z kolejnymi już poradziłam sobie sama

Oświetlenie mam od początku ogrodu-zwykłe tanie słupki ,robił mi je szwagier ,ale jak to w ogrodzie -człowiek sam coś uszkodzi kopiąć ,a u mnie też mrowiska w tych słupkach powodowały zwarcia ....3 lata zbierałam się do naprawienia ich -jedną musiałam kupić nową ,bo miałam pomysł ,że w te słupki dam lampki solarne -więc wybiłam środek i już się nie nadawała do użycia ( a tak ,czy tak lampki solarnej nie dało się zamontować w tym słupku )


fotki z telefonu ,bo z czołówką kończyłam -mam nadzieję ,że trochę jeszcze podziałają -nie włączam ich jakoś często -jeśli po zimie znowu będą robić zwarcia -to dopiero pomyślę o całkiech nowych ,innych -teraz zreanimowałam stare



Miłego dnia
teraz biorę się za naprawianie na skalniaku -tam mam halogenki ledowe -,które działają ,ale trzeba puszki powymieniać i kilka co już słabiutko działają

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
April 07:37, 18 maj 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10616
No dałaś czadu
____________________
April April podbija las Mazowsze
Iwonka 07:53, 18 maj 2024


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4387
Madzia złota rączka Jesteś niesamowita!!!
Jaki klimat w ogrodzie...
Do zobaczenia w niedzielę
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Urszulla 10:57, 19 maj 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22114
Super, że się udało
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Kasya 11:01, 19 maj 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 43342
Świetnie
Lubię oświetlony ogród
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Alija 18:40, 22 maj 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 9301
WOW, ogród pięknie oświetlony.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies