Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilczy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilczy ogród

Magleska 23:15, 25 maj 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19318
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Z reguły nie przepadam za ogrodowym oświetleniem. Zrazili mnie do niego sąsiedzi, którzy dali tych lampek tyle, że mam wrażenie, że za płotem rozstawił się lunapark.
U Ciebie jest idealnie. Klimatycznie, nastrojowo, subtelnie. Światło znakomicie podkreśla urodę roślin. Ta ścieżka z boku budynku wygląda nocą bosko!


Hania te zdjęcia są takie trochę przekoloryzowane -na żywo to oświetlenie jest naprawdę dyskretniejsze skończyłam już prawie całość -teraz taka wykończeniówka mi została -ukryć peszle ,puszki itp
zależało mi przede wszystkim ,żeby siedząc na tarasie wieczorem mieć podświetlone to co mam w zasięgu wzroku -myślę ,że mi się to udało -zrobię kilka fotek ,to wstawię

Dziś zrobiłam sobie przerwę od elektryki ,ale za to zrobiłam porządek w szklarni i zrobiłam sobie nawadnianie kropelkowe ze starego węża ogrodowego -działa jak ta lala
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 23:17, 25 maj 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19318
basia3012 napisał(a)
Madziu, z oświetleniem zrobiło się wieczorem romantycznie. Ale, że Ty sama taki elektryk to niespodzianka. Fach w ręku w razie co.


Basiu życie zmusza do ciągłej nauki Fachowcy chcieli sporą kwotę za naprawę ,więc postanowiłam sama spróbować -oczywiście przy pierwszej sztuce miałam pomoc fachowca ,który mi wyjaśnił co i jak jak narazie wszystko działa ,mnie nic nie pokopało ( kilka razy sama wyłączałam prąd ,a ze 2 razy mi korki wybiło )

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
TAR 11:19, 26 maj 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 8553
Madzia elektryczka z ciebie profesjonalna

Ja mam 6 lampek do podswietlenia brzoz ale nie chce nam sie ciagac kabli. Chyba kupie takie zasilane na swiatlo sloneczne. Kolezanka ma i calkiem przyzwoicie swieca
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Makao 19:52, 26 maj 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4920
No szacun Madzia
Straszna dłubanina z tego co piszesz ale jak widać opłaca się ją wykonać
Brawo Ty
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Urszulla 22:28, 26 maj 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22114
Magleska napisał(a)
Dziewczyny dziękuję Wam całymi dniami się z tym bawię ,sprawdzam kabel po kabelki ,jak jest uszkodzony peszel ,to wyciągam ,oglądam ,od nowa łączę -także zabawa na całego ,ale powoli coraz bliżej do końca

Zaglądam do Was co wieczór ,ale mało piszę ,bo z reguły jestem padnięta po tych pracach -te symbole są takie maciupkie ,a ja ślepa i zanim znajdę ,gdzie L ,gdzie N ,to czas leeeeci
pozmieniałam łączenia na takie mocno hermetyczne -może będzie to działać w końcu jak trzeba

ale kolejny kawałek za mną -dołożyłam sobie lampki do domku ogrodnika i na rabacie przy domku mam już posprawdzane i podłączone -teraz jeszcze inversowa i błotnista ,a na koniec dołoże dojście do szklarni
Lecę czytać i oglądać co na forum słychać



Czyli można do Ciebie po porady ogrodnicze przychodzić.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Magleska 06:54, 27 maj 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19318
TAR napisał(a)
Madzia elektryczka z ciebie profesjonalna

Ja mam 6 lampek do podswietlenia brzoz ale nie chce nam sie ciagac kabli. Chyba kupie takie zasilane na swiatlo sloneczne. Kolezanka ma i calkiem przyzwoicie swieca



Ania

do profesjonalizmu mi daleko ,rozgryzłam tylko podłączanie 3 żyłowe ,a tych rodzai przewodów jest tyle ,że dla mnie nie do ogarnięcia
Ale wystarczy ,że mogę sobie lampki spalone wymienić sama .....za kontakty w domu nie będę się brać ( nie kumam tych połączeń w nich )


Ja mam też kilka solarnych w niektórych miejscach i wyglądają spoko .Gdybym nie miała tej instalacji zrobionej od początku ,to bym od nowa raczej nie robiła

to jest z solarki -też spoko podświetla




____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 07:00, 27 maj 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19318
Makao napisał(a)
No szacun Madzia
Straszna dłubanina z tego co piszesz ale jak widać opłaca się ją wykonać
Brawo Ty


Ania dla fachowca ,to pewnie pestka -a ja po sto razy się upewniam ,czy dobrze połączyłam kabelki -ale satysfakcja jest

zrobiłam też w końcu nawodnienie w szklarni -pokaże ,może komuś się przyda
u mnie bezkosztowo ( różne części plątały mi się w garażu )
Nieużywany wąż ogrodowy
łączniki do węża (takie smoczki )
łączniki do węża ze stopem i przelotowe
malutkie wiertełko do nawiercenia dziurek

z jednej strony podłączone do beczek na deszczówkę ,a z drugiej na tych końcówkach stop można podłączyć wodę z kranu ,jak nie będzie w baniakach
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 07:04, 27 maj 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19318
Urszulla napisał(a)


Czyli można do Ciebie po porady ogrodnicze przychodzić.


Ula porady ogrodnicze hmmm -ja tak po swojemu raczej
ale jak coś mogę pomóc ,to pewnie ,że tak

Róże kwitną na całego -jest cudnie ( tylko znowu chwasty urosły wrr )
wieczorkiem coś powstawiam
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Makao 08:35, 27 maj 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4920
Podoba mi się pomysł nawodnienia wężami ogrodowymi. One bardziej miękkie niż te typowe kroplujące.
Pomysłowa jesteś
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
LIDKA 09:17, 27 maj 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 8213
Podlewanie bardzo pomysłowe. Brawo.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies