Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilczy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilczy ogród

Magleska 06:13, 14 cze 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Margo2 napisał(a)
Magda, nie mogę się napatrzeć na zdjęcia. Dlatego mi tyle schodzi z Waszymi wątkami, bo oglądam po kilka razy.
Jest czad.
Do Ciebie to trzeba by przyjeżdżać kilka razy w roku, żeby zobaczyć jak ogród się zmienia w ciągu sezonu



Róża nadal nie ma paków?
Powinna zakwitnąć na bank w tym roku.

Czy wyłożyłaś swoje skrzynie jakąś folią?
Ja niestety tego nie zrobiłam i teraz musze część wymienić, bo woda rozpulchniła deski.

Byłam w Wojsławicach w zeszłym roku.
Byłam zachwycona


Gosia Dziękuję

Róża ma 2 pączusie -czekam niecierpliwie ,aż zakwitnie

w skrzyniach mam folię -tą grubą fundamentową -ale i tak część desek mam do wymiany -przy przenoszeniu warzywnika miałam wyczerpany budżet i dawałam wszystkie ,nawet takie podniszczone i teraz trzeba by je wymienić

mój ogród w maju i czerwcu wygląda dobrze ,potem lipiec ,sierpień jest słabszy i dopiero znowu jesień jest fajna -są miejsca lepsze i gorsze -cały czas coś próbuję poprawiać i różnie mi to wychodzi

Wojsławice zapadły w pamięci -są super
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
olciamanolcia 07:25, 14 cze 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 8166
Magleska napisał(a)
Tawułki koło zwykłej brzozy szaleją


Dla Hani -ta szałwia co Ci dawałam kawalątek -jakaś jaśniejsza na fotce


Tu jeszcze nie plewione ,ale jesienne nasadzenia żyją ,tawułki przed domkiem fajnie się rozrosły
będę ich tu dosadzać






Piekne masz te tawułki. Też nasadziłam sporo tylko moje to maluchy.
Czy u Ciebie rosna w miejscu zacienionym?
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
antracyt 07:50, 14 cze 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 12336
Tak, doskonale rozumiem Twój "problem" chwastowy. Już wiem, że nigdy nie będę miała idealnie, bo za dużo do ogarnięcia jest. Na szczęście pojedyncze chwasty nie denerwująmnie za bardzo, ale wkurza mnie, że zanim dojdę do końcowych rabat, te początkowe już są porządnie zarośnięte Na tych sadzonych na gęsto tego problemu nie ma, ale wszystkich nie jestem w stanie tak obsadzić.

Te kadry co pokazujesz są super. Jak dojdziesz ze sprzątaniem do następnych, to przynajmniej nudy w oglądania powtarzających się ujęć nie będzie

Fajnie zarosła Ci daliowa. Kilka jednorocznych rozpoznaję, ale nie wszystkie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
TAR 09:15, 14 cze 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 9538
Magleska napisał(a)


Ania dziękuję
Tawułki zaczęłam doceniać -ślimaki ich nie żrą i na mokrzejszych stanowiskach są dorodne -tam ,gdzie bardziej sucho w czasie upałów mdleją

Pamiętam o Tobie ,ale jakoś nie mogę się wybrać do szkółki ....poza tym syn teraz zajęty ,żeby pomógł pakować


Jak mowilam cisnienia nie ma
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Kontonaogrod 09:27, 14 cze 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 3210
Przyszłam pooglądać Twoje tarasy z trawami i klonem wybaczysz mam nadzieję jak zgapię
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
ajka 17:44, 16 cze 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4582
Tawułki masz cudne. Uwielbiam je. One muszą mieć sporo cienia, u mnie rosną, raz lepiej raz gorzej.

Widzę, że w Wojsławiach byłaś, tez zaglądnęłam w tym roku jak kwitły rododendrony. Do mnie miałaś juz tylko trochę ponad pół godziny jazdy, zapraszam następnym razem do siebie
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki okolice Wrocławia
ajka 17:48, 16 cze 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4582
Magleska napisał(a)




Co to za drobne fioletowe kwiatki? Coś jakby clematisy?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki okolice Wrocławia
Magleska 23:02, 18 cze 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
olciamanolcia napisał(a)


Piekne masz te tawułki. Też nasadziłam sporo tylko moje to maluchy.
Czy u Ciebie rosna w miejscu zacienionym?


Justyna dziękuję
u mnie one rosną raczej w słońcu -może trochę mają półcienia

ogólnie mój ogród bardziej słoneczny niż cienisty
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 23:06, 18 cze 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
antracyt napisał(a)
Tak, doskonale rozumiem Twój "problem" chwastowy. Już wiem, że nigdy nie będę miała idealnie, bo za dużo do ogarnięcia jest. Na szczęście pojedyncze chwasty nie denerwująmnie za bardzo, ale wkurza mnie, że zanim dojdę do końcowych rabat, te początkowe już są porządnie zarośnięte Na tych sadzonych na gęsto tego problemu nie ma, ale wszystkich nie jestem w stanie tak obsadzić.

Te kadry co pokazujesz są super. Jak dojdziesz ze sprzątaniem do następnych, to przynajmniej nudy w oglądania powtarzających się ujęć nie będzie

Fajnie zarosła Ci daliowa. Kilka jednorocznych rozpoznaję, ale nie wszystkie.


Zuza ja też już wiem ,że nie mam szans mieć tak jak bym chciała -ale co zrobić ,jak nie potrafię zrezygnować z bylin

te małe pojedyńcze chwaściki też już mnie nie drażnią ,ale na skrzyp mam nerwa strasznego -jutro mam w planie przejść się i pędzelkować co odrasta ..

Daliowa już uporządkowana ,więc nie jest taka buszowata
były tam wieczorniki damskie ,szałwia muszkatałowa ,czarnuszka ,kosmosy

dzisiaj pozanudzam fotkami ,bo natrzaskałam ich mnóstwo
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 23:07, 18 cze 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
TAR napisał(a)


Jak mowilam cisnienia nie ma


____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies