Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilczy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilczy ogród

Magleska 20:38, 12 lip 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18518
hankaandrus_44 napisał(a)
Ten przedostatni fragment ogrodu szykuje się na bycie angielskim! Niech no tylko rośliny wystrzelą w górę. I na końcu zwieńczenie osi widokowej by się przydało. A może już coś rośnie? Powodzenia.


Ja mam ogródek podzielony na pokoje, i nie mam takiej przestrzeni jak u Ciebie, ale mi Twóje założenie bardzo się podoba.


Haniu na końcu jest rabata z brzozami dorenbos i bukami -taka w tonacji biały ,żółty limonka
cieszę się ,że moje założenia Ci się podobają ja już też jestem prawie zadowolona mam jeszzcze kilka pomysłów do zrealizowania ,ale czekam ,aż mi się roślinki rozrosną -żeby robić większe plamy jednego gatunku ....

Buziaki

Gosialuk napisał(a)
Madzia same zachwyty tu czytam i ja się do nich dołączam.
Ciekawa jestem tej róży Soul, kupiłabym ją jesienią, ale nie było już na stanie w szkółce gdzie zamawiałam. Będę podglądać u ciebie.


Gosiu dziękuję
nic Ci narazie o tej róży nie powiem za świeży nabytek ,a dopiero co doszkalam się w temacie różanym

AgaCzek napisał(a)
No nie - jaki trawniczek - muszę pokazać mężowi by wiedział do jakiego ma dążyć a penstemony uwielbiam!


Aga mój trawnik może na fotce wygląda w miarę .....i to tak bez okularów
to nisko koszone chwastowisko tylko ....marzy mi się taki dywanik shagii ,jak już zacznę się nudzić ,to może sobie zrobię taki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 20:45, 12 lip 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18518
ajka napisał(a)
Znów się zachwycam, nie będę cytować zdjęć, bo co jedno to ładniejsze.

Penstemona nie znałam, fajna bylinka, zapiszę sobie


Ania zapisz sobie ,bo naprawdę warte uwagi ja je lubię - teraz ,jak przekwitły też super wyglądają

Agatorek napisał(a)


Też pamietam, jak czytałam forum, i nie wiedziałam o czym mowa . Zdarza mi się do teraz jeszcze .

Madziu, ogród masz przecudowny.
Bardzo mi się skarpa podoba i przedogrodek i ten cudowny busz wszędzie


Aga Dzięki bardzo za komplementy lubię ten mój busz i bałagan kwiatkowy

Kasia1980 napisał(a)
Czy miskant Morning Light to ten taki zielony z białym paseczkiem ? I czy na skarpie da radę?


Kasia tak -ma taki cieniutki zielony paseczek ....
wg mnie na skarpę się nie nadaje -on lubi- przynajmniej u mnie -takie mokrzejsze miejsca ..

...ale zawsze możesz jednego na próbę posadzić i sprawdzisz sama ,czy Ci będzie dobrze rósł na skarpie .....to spory miskant -i po obwodzie i po wysokości ....

sylwia_slomczewska napisał(a)
Cudny ogród stworzyłaś, zachwyca


Sylwuś buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 20:50, 12 lip 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18518
Urszulla napisał(a)



Właśnie, jak się ochłodzi. Bo idzie zwariować. Róże bywają kapryśne. Ten rok wyjątkowy jest dla nich. Będą najpiękniejsze tam gdzie mokro stale, weź to pod uwagę.


wezmę

Urszulla napisał(a)
To ja dziękuję za wszystko i kolację rano nie myślałam źe czeka mnie taki fajny dzień u mnie odpowiedź w sprawie róży ale chyba Cię nie zadowoli bo NN wszystkie oprócz Edenki.

Variegatus dla Ciebie, masz kupić na nową różankę



o ładny.... kupię


Urszulla napisał(a)
Wiesz rano myślałam o tej fioletowej,co byłoby na niej widoczne z daleka- taka kolejność pięter mi przyszła do głowy: werbena hastata w większej ilości z tyłu, ożanka obowiązkowo w środku ( ona kwitnie ciągle do jesieni) chyba to moja ulubiona ostatnimi czasy i przetacznik niski z przodu. Wartałoby te rośliny mieć i pozwolić się im wysiać. Młode siewki werbeny i ożanki zawsze można przesadzić a często mi odbijają po zimie rośliny mateczne.


Ula -właśnie też doszłam do wniosku ,że narazie muszę dać się roślinom mocno porozsiewać i porozrastać i dopiero będę piętrami ustawiać tą rabatę ....
ożankę też bardzo lubię ....z werbeną denerwuje mnie te jej wędrowanie -znajduję ją nie tam ,gdzie chcę ją mieć


Urszulla napisał(a)
Mam jeszcze taką pełną rudbekię do wykopania z przedogródka, będziesz chciała czy masz już takie?



Chcę nie mam takiej pełnej śliczna jest

przyjedz do mnie w czwartek
zadzwonię jutro po pracy ,oki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 20:53, 12 lip 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18518
Martka napisał(a)


Magdo! Jak poranna kawa - to u Ciebie w ogrodzie, przepadam! Ile zestawień, pomysłów, zakątków, każdy inny a jednak wszystko spójne, wciąż podziwiam... Bądź proszę nadal tak pilna w fotorelacjach


Martka
mam teraz ciekawsze fotorelacje do pokazania ale to raczej nie dziś ,bo padam już na pysk

i dziękuję bardzo za komplementy te kompozycje jeszcze tak do końca mnie nie zadowalają ( niektóre ) ale zamierzam -narazie -dać się roślinkom porozrastać i będę pewnie jeszcze niejeden tetris urządzać

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Dragonka 20:54, 12 lip 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Madziu a jak trochę odbiegnę od roślin.. powiedz mi proszę, jakim cudem nie masz chwaściorów na żwirowym sporym kawałku? Nie chcę Ci tu cytować zdjęcia, pewnie wiesz o co mi chodzi. Położyłaś jakąś włókninę? Mamy pasek wąziutki wzdłuż dróżki dojazdowej i za mało żeby cokolwiek tam sadzić..a chwasty i tak mają się tam najlepiej więc eM chce żwirek właśnie, ale ja już po jego ostatnich żwirowych realizacjach ( hehe, żarcik) to się boję Bo będzie raj dla chwastów a u Ciebie, o dziwo- nie ma
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Magleska 20:58, 12 lip 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18518
LIDKA napisał(a)
Odbyłam spacer na dobranoc po Edenie.
Pieknie tu. Rajsko.

Maglesko polecisz jakis kwitnacy krzak? nie zaduzy-taki do kolan lub troche wyższy na slonce? I nie hortenje. Cos rożowe lub czerwone ?
Krzak nie bylinke?

Buziaczek


Lidka do raju daleko narazie chwasty -znaczy dzikie rośliny łąkowe -szaleją -nie wiem ,kiedy skończę to plewienie -


krzak na słońce -hmm może budleje te miniaturowe .....mało mam takich krzewów innych niż znane na forum - mam hortensje ,kaliny ,derenie ,oczary ,fortegille ....trzmielina oskrzydlona ....
Może podpytaj Sylwii z Rancza -ona ma mnóstwo krzewów

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 20:59, 12 lip 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18518
AgnieszkaW napisał(a)
Madziu, zachwycający ogród tworzysz, pięknie tam masz.
Buziaki


Aga cieszę się ,że zajrzałaś dziękuję za komplementa
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:08, 12 lip 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18518
Dragonka napisał(a)
Madziu a jak trochę odbiegnę od roślin.. powiedz mi proszę, jakim cudem nie masz chwaściorów na żwirowym sporym kawałku? Nie chcę Ci tu cytować zdjęcia, pewnie wiesz o co mi chodzi. Położyłaś jakąś włókninę? Mamy pasek wąziutki wzdłuż dróżki dojazdowej i za mało żeby cokolwiek tam sadzić..a chwasty i tak mają się tam najlepiej więc eM chce żwirek właśnie, ale ja już po jego ostatnich żwirowych realizacjach ( hehe, żarcik) to się boję Bo będzie raj dla chwastów a u Ciebie, o dziwo- nie ma


Basiu jeśli chodzi Ci o placyk ogniskowy -to tam pełno chwastów jest( musisz przyjrzeć się bardziej fotce -i masakrycznie się je plewi -bo pod żwirkiem jest gruby tłuczeń -kiedyś tam w planie ma tu być wiata na auto ,więc nie przykładam się z plewieniem -wyrywam ,co większe egzemplarze .....nie dam rady mieć idealnie -życie

a przy skrzyniach warzywnych mam pomiędzy skrzyniami matę i na to kamień ....też się chwasty nasiewają i czasami muszę plewić ....

jeśli faktycznie nic tam nie będziesz sadzić ,to daj matę i żwirek -na pewno łatwiej się plewi z maty ,niż bez niej
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
ewsyg 23:13, 12 lip 2021


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Madziu, widzę, że dokupiłaś róż, cieszy mnie to ogromnie. Różę Eisvogel kiedyś kupiłam, ale niestety to pomyka. w tym roku jest do kupienia u mnie w ogrodniczym, ale się powstrzymałam, już m9 wystarczy róż.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Magleska 23:10, 13 lip 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18518
Kochani
zapraszam Was na relację z ogrodu naszego Szefostwa polecam każdemu zobaczyć go na żywo jest przepiękny ,cudowny i zmienia się z miesiąca na miesiąc -Danusia z Witkiem mają jeszcze tyle świetnych pomysłów ,że na pewno znowu Tam zawitam

https://www.ogrodowisko.pl/watek/8495-ogrodowisko-ogrody-pokazowe-nasza-anglia?page=1066


i jeszcze zapraszam do ogrodu Anitki ,gdzie pocykałam kilka fotek o 6 rano
fajna przeplatanka wyszła ,bo Anitka też zaczęła wstawiać fotki
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7741-moj-azyl-na-wichrowym-wzgorzu?page=792
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies