Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień

Pokaż wątki Pokaż posty

Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień

LIDKA 21:42, 29 kwi 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7006
Też wybierałam chwasty po glebogryzarce w zeszłym roku. Tam gdzie się przyłożyłam to sporadycznie coś wychodzi.

Natomiast poszerzenie bukowej w tym roku zrobione w lutym też glebogryzarką. Nie wybieralam bo nie mialam wtedy sily. Z chwastów wyszedl teraz głównie perz.
Od poniedziałku odsuwam kore i ryje.
Za plotem spryskam chemią. Bo dołem przełazi co chce.

Skrzyp mam wszędzie, bede smarowac pędzlem co sie da. Powoli sie do niego przyzwyczajam. Dziś widzialam że zaczyna wyłazic.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Johanka77 22:37, 29 kwi 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ja mam głównie skrzyp. Wyrywam dzielnie.w zeszłym toku dwa razy sypałam dolomit. Zobaczymy…

Ale co tam płakać! Ja jutro po pracy (bo jutro jeszcze on the job) zajeżdżam na miejsce i lecę z koksem

Dziś wieczorem byłam zawieźć transport ziemii i kory oraz część roślinek docelowych.
Aż żal było do domu wracać.

Takie kilka fotek pierwszych lokatorów na miejscu

Tu na zdjęciach hosta Grey Cole, brachytricha od Aprila i moja hosta jakaś pomylona z Fire & Ice.
Zawiozłam też piękną kępę hostową od Pawła i miłkę od Edyty.

____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Magara 23:33, 29 kwi 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
Johanka77 napisał(a)
Ja mam głównie skrzyp. Wyrywam dzielnie.w zeszłym toku dwa razy sypałam dolomit. Zobaczymy…


Aśka, a jak się ma dolomit do skrzypu? Skrzyp mam, dolomit też (a może mączkę bazaltową? - to nie to samo?), jaki jest magiczny przepis na likwidację skrzypu???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
LIDKA 02:34, 30 kwi 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7006
Magara napisał(a)

Aśka, a jak się ma dolomit do skrzypu? Skrzyp mam, dolomit też (a może mączkę bazaltową? - to nie to samo?), jaki jest magiczny przepis na likwidację skrzypu???


Chyba chodzi o zmianę ph. Skrzyp lubi kwaśno.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
mrokasia 06:42, 30 kwi 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
No, no, no, ładnie przygotowana ziemia . Będzie pracowita majówka, co?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Johanka77 11:25, 30 kwi 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Dokładnie chodzi o to żeby odkwasić glebę
Wapnowanie mi się do tej pory nie udało
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 11:27, 30 kwi 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
mrokasia napisał(a)
No, no, no, ładnie przygotowana ziemia . Będzie pracowita majówka, co?


Tak majówkę z grabkami w ręku i ze szpadlem
Zaczynam jutro bo dzisiaj jeszcze jestem w robo ale moja rodzinka już tam walczy

Będę oczywiście relacjonować na bieżąco ponieważ internety z nami pojechały
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Roocika 22:26, 30 kwi 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ja ma jakoś pHbpowyzdj 7 i skrzyp ma się bardzo dobrze. Właśnie go dziś odkryłam na frontowej Zaraz wylezie pewnie w irdze.
To walka z wiatrakami, rozsiewa się wiosną, jak rośnie gdzieś obok to już tak zostanie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gruszka_na_w... 23:32, 30 kwi 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Roocika napisał(a)
Ja ma jakoś pHbpowyzdj 7 i skrzyp ma się bardzo dobrze. Właśnie go dziś odkryłam na frontowej Zaraz wylezie pewnie w irdze.
To walka z wiatrakami, rozsiewa się wiosną, jak rośnie gdzieś obok to już tak zostanie


U mnie rósł na działce na etapie budowy fundamentów. Od kiedy mam rabaty, nie widziałam już ani jednego. Muszę się po niego wyprawiać na nieużytki, żeby pozyskać go do zrobienia gnojówki.
Asia, efektywnej pracy życzę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 00:36, 01 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
LIDKA napisał(a)


Chyba chodzi o zmianę ph. Skrzyp lubi kwaśno.

Aaa... Myślałam, że coś bardziej magicznego Nic to - skrzyp zostaje u mnie, ostatecznie jest całkiem pożyteczny
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies