Gdzie jesteś » Forum » Wrzosowate » Wrzosy - Calluna

Pokaż wątki Pokaż posty

Wrzosy - Calluna

grzesi 20:53, 04 lip 2013

Dołączył: 19 wrz 2012
Posty: 41
Dzisiaj już widać (mimo oprysku) ślady zamierania na pąkach trzeciej odmiany: Dark Beauty. Normalnie jakiś pogrom. Ja w tą mikoryzę nie wierzę już. Niby miała uodparniać i w ogóle.
LIPA!
Wszystkie wrzosy z tej samej szkółki. Pytanie czy mogłem je przywlec z tym badziewiem, które teraz w mokre lato zaczęło się rozwijać?
Gardenarium 21:58, 04 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, mogłeś
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
atena35 14:42, 08 lip 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Wrzosy = jesień,
wrzośce = wiosna.
Czy ten podział dotyczy też terminów sadzenia?
Mam mieć wrzosowisko Ericka + Calluna i zastanawiam się jak to będzie?
____________________
Ogród Tosi
kachat 20:27, 09 lip 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Atena35, podobno i wrzosy i wrzośce najlepiej sadzić wiosną, mają wtedy najwięcej czasu na ładne przyjęcie się i rozrośnięcie przed zimą. Jak wiosną nie zdążyłaś, to następny termin to jesień, pora gorsza od wiosny ale lepsza od lata, kiedy jest bardzo ciepło i łatwo świeżutko posadzone krzewinki zasuszyć.
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Gardenarium 20:33, 09 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
atena35 napisał(a)
Wrzosy = jesień,
wrzośce = wiosna.
Czy ten podział dotyczy też terminów sadzenia?
Mam mieć wrzosowisko Ericka + Calluna i zastanawiam się jak to będzie?


Ja właśnie sadziłam wrzośce w ogrodzie klienta. Podział dotyczy terminów kwitnienia, a sadzenie to całkiem insza inszość, Jeśli są piękne egzemplarze do kupienia to sadź, ale dbaj o podlewanie, aby mała bryłka nie wyschła.

Generalnie one w ofercie sklepów są w fazie kwitnienia, bo wtedy się najlepiej sprzedają.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
atena35 21:50, 09 lip 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Gardenarium napisał(a)


Ja właśnie sadziłam wrzośce w ogrodzie klienta. Podział dotyczy terminów kwitnienia, a sadzenie to całkiem insza inszość, Jeśli są piękne egzemplarze do kupienia to sadź, ale dbaj o podlewanie, aby mała bryłka nie wyschła.

Generalnie one w ofercie sklepów są w fazie kwitnienia, bo wtedy się najlepiej sprzedają.


Właśnie. Ja też nie kupiłabym w innej fazie niż kwitnące

Pytam bo pamiętam, że wrzosy już niedługo będą, a wrzośce już były i myślałam, że mam jeden pasek posadzić jesienią a drugi na wiosnę
____________________
Ogród Tosi
atena35 21:53, 09 lip 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
kachat napisał(a)
Atena35, podobno i wrzosy i wrzośce najlepiej sadzić wiosną, mają wtedy najwięcej czasu na ładne przyjęcie się i rozrośnięcie przed zimą. Jak wiosną nie zdążyłaś, to następny termin to jesień, pora gorsza od wiosny ale lepsza od lata, kiedy jest bardzo ciepło i łatwo świeżutko posadzone krzewinki zasuszyć.


Nawet dobry pomysł, żeby zostawić sobie sadzenie na wiosnę.
Chyba, że spotkam fajne egzemplarze niedługo, wtedy sadzenie się przyspieszy
____________________
Ogród Tosi
baraga1904 09:50, 01 sie 2013


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
.....czy stosujecie jakieś dobre nawozy do wrzosów? kiedy po posadzeniu zrobić pierwsze nawożenie?
Mugatka 22:58, 02 sie 2013


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 30
A u mnie wrzos w pełni kwitnienia ? chyba za wcześnie na oznaki jesieni >?




jest to odmiana Alba plena albo KINLOCHRUEL....
____________________
"To nie sztuka wybudować nowy dom .... sztuka by miał w sobie duszę..."
Gardenarium 23:59, 02 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
atena35 napisał(a)
Wrzosy = jesień,
wrzośce = wiosna.
Czy ten podział dotyczy też terminów sadzenia?
Mam mieć wrzosowisko Ericka + Calluna i zastanawiam się jak to będzie?


Generalnie te rośliny są w sprzedaży wtedy, kiedy kwitną, czasem wrzośce są jesienią już z pąkami na wiosnę. Dlatego sadzimy wtedy kiedy możemy je zakupić
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies