Gdzie jesteś » Forum » Wrzosowate » Wrzosy - Calluna

Pokaż wątki Pokaż posty

Wrzosy - Calluna

Gardenarium 00:00, 03 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
baraga1904 napisał(a)
.....czy stosujecie jakieś dobre nawozy do wrzosów? kiedy po posadzeniu zrobić pierwsze nawożenie?


Przygotować dobrze glebę, nie stosuję nawozów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Milena7770 18:45, 20 sie 2013

Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 152
Witam forum przeglądam od dawna i podziwiam ogrody. Ale dziś to co zobaczyłam skloniło mnie do zarejestrowania się i proszenia o radę. Swoją przygodę z ogrodem zaczełam od wrzosowiska, uwielbiam wrzosy i zakupiłam kilkadziesiąt sadzonek w 3 odmianach i kolorach. Kupowałam z dwóch szkółek. Na początku uschły mi dwa krzaczki całkiem, ale uznałam że to nic takiego, nie przyjeły się i już, zresztą jeden był bardzo marny. Dziś zauważyłam, że obumierają nowe pędy w praktycznie wszystkich sadzonkach. Nawet białe, które widać było, że są duże,zdrowe i fajnie się przyjeły brązowieją im łodyżki, które mają jeszcze pąki. Ziemia była przygotowana chyba dobrze, była wymieszana rodzima z kwaśną, do tego jeszcze do dołka wsypana kwaśna, codziennie podlewane. Matko załamię się, bo trochę tego jest i mało nie kosztowało wszystko razem i pieniędzy i czasu. Czy jest sznasa coś próbować ratować jak ? czym ? Te brązowienia to dosłownie ostatnie dwa dni, bo w sobotę podlewałam ja i niczego takiego nie zauważyłam.
____________________
Marzenie o ogrodzie - ogród Mileny
Sebek 19:03, 20 sie 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
To jakaś choroba grzybowa - musisz je podlać i spryskać środkiem grzybobójczym (Topsin, Dithane).
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Milena7770 22:47, 20 sie 2013

Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 152
O dzięki za odpowiedź, jutro pędzę do ogrodniczego i zaczynam leczenie w takim razie. Tak też mi się nasuwało na myśl, że to jakaś choroba, bo tak wszystkie naraz nagle. No ale może uda się uratować. Oby bo by mi naprawdę było szkoda.
____________________
Marzenie o ogrodzie - ogród Mileny
Aga 09:25, 21 sie 2013


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732

Oto moje mini wrzosowisko
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Mugatka 09:47, 21 sie 2013


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 30
U mnie wrzosy też już w pełni kwitnienia


____________________
"To nie sztuka wybudować nowy dom .... sztuka by miał w sobie duszę..."
grzesi 09:48, 21 sie 2013

Dołączył: 19 wrz 2012
Posty: 41
Milena7770 napisał(a)
O dzięki za odpowiedź, jutro pędzę do ogrodniczego i zaczynam leczenie w takim razie. Tak też mi się nasuwało na myśl, że to jakaś choroba, bo tak wszystkie naraz nagle. No ale może uda się uratować. Oby bo by mi naprawdę było szkoda.

Ja miałem to samo Dithane pomógł i teraz zaczynają żyć.
safikey 23:37, 29 sie 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
moje wrzosy szaleją na wrzosowisku, robi się już barwnie i pięknie (choć są u mnie od niedawna):







po zmianach pokochałam mój ogród na nowo

sylwia
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Matka 20:16, 06 wrz 2013


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Czy jest szansa, ze wrzosy przetrwają zimę w donicach po to żeby na wiosnę je ... cyk ... do gruntu?

Czy raczej nie?
____________________
U Matki
Gardenarium 21:49, 06 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli donice odpowiednio duże to jest szansa, ale to 20% szansy, a raczej nie przeżyją.
To zależy czy nie ususzysz ich pod dachem, czy zimą będzie ostra i wiatry mroźne. Czy korzenie nie przemarzną, a na pewno przemarzną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies