Gdzie jesteś » Forum » Wrzosowate » Wrzosy - Calluna

Pokaż wątki Pokaż posty

Wrzosy - Calluna

Aghla2747 09:00, 26 wrz 2018

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 32
Witam, mam pytanie. Mam donicę gabionową o wymiarach 90x270 cm, wys. 50 cm. Chciałabym posadzić w niej wrzosy. Z czym je połączyć, aby donica wyglądała ciekawie nie tylko jesienią? Chciałabym, aby kompozycja pozostała raczej niska, bo za nią mam ścianę miskantów Morning Light. mam na ten moment 14 wrzosów.
Ogród (w planie) jest minimalistyczny, nowoczesny.
Będę mega wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.
Wiaan 09:35, 29 wrz 2018


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Danusiu czy przed tujami mogę posadzić wrzosy w rzędzie taką sporą ilość. Mam wąską 110cm rabate, tuje będę sadzić jednocześnie. Nie mam miejsca na typowe wrzosowisko a jak wrzosy stoją w doniczkach na brzegu wyglądają super.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Gardenarium 09:47, 29 wrz 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zrób sobie "cegiełki" wrzosowe. Różne odmiany w cegiełkach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wiaan 22:00, 30 wrz 2018


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Gardenarium napisał(a)
Zrób sobie "cegiełki" wrzosowe. Różne odmiany w cegiełkach.

Danusiu dziękuję za poradę - tak zrobiłam, jestem pełna podziwu dla Ciebie i czasu jaki nam poświęcasz w odrodowisku Dodałam też wrzośce, zrobiłam "cegiełki" w jednym rzędzie ale myślę, że może upchnę jeszcze
drugi rząd i wtedy naprzemiennie z wrzoścami, będzie weselej wiosną. Tuje są na razie małe i jest miejsce. Jak będzie całkiem gotowe prześlę zdjęcie.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 16:16, 05 paź 2018


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Gardenarium napisał(a)
Zrób sobie "cegiełki" wrzosowe. Różne odmiany w cegiełkach.

Tak wyglądaja posadzone w jednym rzędzie naprzemiennie, Danusiu doradź proszę czy dodać jeszcze jeden rząd, zrobiłabym to w takich samych kolorach naprzemiennie z wrzoścami tak, aby nie było bałaganu.
Tam gdzie przerwa będzie murowana duża donica, ale powtórzyłam układ po dwóch stronach tej planowanej donicy. Nie wiem czy dobrze to wykombinowałam ale całość w moim "projekcie" wygląda ok.Tam gdzie zaznaczone kostkami będą drzewka kuliste.

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Gardenarium 09:46, 07 paź 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Bardzo łądnie, przydałby się jeszcze jeden kolor, pomarańczowy - są takie wrzosy, które mają pomarańczowe listki a kwiaty różowe mocno.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malinia 21:23, 13 lut 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Przyciniacie wrzosy na wiosnę?
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
ogrod_lesny 09:32, 13 wrz 2021

Dołączył: 12 lut 2020
Posty: 14
Czy wrzosy można dzielić przez podział kępy?

Mam kompozycję z ok. 20 wrzosów z czego wiosną wypadły mi 2 sadzonki. Myślałem, że jesienią dostanę nowe sadzonki w tej odmianie, ale niestety nigdzie nie są dostępne (wrzos pospolity - Calluna vulgaris 'Mullion'). Czy wrzosy mogę podzielić przez podział kępy z moich obecnych, żeby uzupełnić brakujące miejsca?
Gardenarium 16:00, 02 lis 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie, wrzosy rozmnaża się przez sadzonki albo odkłady poziome. Chyba, że taki odkład "sam się zrobił" wtedy odcinasz i wykopujesz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies