Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podkrakowska wieś, foliak, kury i my :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Podkrakowska wieś, foliak, kury i my :)

Gardenarium 23:27, 07 sty 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja wiem, że nie szkło, Sylwii pisałam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
daredevil 07:52, 08 sty 2022

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Spisalam sobie nazwy tutaj just pamieci, bo posieje wszystkie w kupie bez podpisywania. Zbierane przez lata z roznych sklepow I wymian nation... wiekszosc mam po kilka nasionek, ale pomidory kielkuja tez jesli nasiona sa stare, wiec trzymam wszystkie. Nie moge sie doczekac

Poki co minus 10, woda kurczakom zamarzla. Worek paszy kosztuje 59 zlotych...

Kury mamy od czerwca 2020 I wtedy ten sam worek kosztowal 33 zlotych. Za kury placilam wtedy 15 zl. W tym roku po 25. W jakim kierunku to wszystko idzie?

Za architekta w 2019 placilam 1900. Teraz 5000. I mialam oferte od polecanego architekta na 10 tys za to samo... a zarabiam tyle samo...

Pozdrawiam Was!
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Basieksp 11:04, 08 sty 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10332
Ja już nie bardzo wiem w jakim kierunku to wszystko idzie kiedy wysieszasz pomidory, my wysiewamy tak na koniec lutego zawsze mamy po dwie-trzy sadzonki danej odmiany, jakaś zawsze wypadnie albo jest słabsza
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
daredevil 11:17, 08 sty 2022

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Basia koniec lutego początkiem marca. Potrzebuję góra 30 sadzonek jak mam więcej to nie mam potem komu ich dać...

Miałam na fundamenty ale chyba już mi nie wystarczy??.

Pozdrawiam!

____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Basieksp 11:31, 08 sty 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10332
Tunel mamy podobny tylko trochę mniejszy 3 na 4 metry, jak narazie jesteśmy bardzo zadowoleni z niego, napewno jest cieplejszy niż zwykła folia
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gardenarium 12:46, 08 sty 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba będzie się zupełnie przestawiać na własne utrzymanie z własnego ogrodu, jajka, warzywa - to wszystko jest możliwe tylko trzeba ogarnąć się w naszym przypadku z piwniczką i letnią kuchnią do robienia przetwórów. I duuuże pole jarmużu dla kur.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basieksp 13:46, 08 sty 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10332
Oj piwniczka, nam też by się bardo przydała, tylko u nas kiepsko z miejscem na nią, może kiedyś jakiś pomysł wpadnie do głowy
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
daredevil 13:48, 08 sty 2022

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Tak to I tak robie juz od dawna. Ale warzywa I owoce to nie wszystko. Prad drozeje. Grzejemy gazem. Jakas alternatywa? Pompa ciepla tez jest na prad...

Nie zrobilam kominka bo od 2024 jest zakaz palenia drew drewnem wiec to nie ma sensu... juz to widze jak wszystkie dziadki z okolicy led ledwie wiazace koniec z koncem wymieniaja piece na ekologiczne (czyli jakie?)
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
sylwia_slomc... 23:30, 08 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Gardenarium napisał(a)


U mnie ta mała szklarnia tylko, że ze szkła - już 800 zł kosztowały mnie potłuczone szyby (wymiana), masakra, delikatne są jak nie wiem co. Szybki 3 mm, cieniutkie, gną się, szyby nie stępione, haczyki wgryzają się w szyby i one pękają pod wpływem naprężeń.
Gdybym teraz znowu miała kupować, nigdy więcej tańszych szklarni
Ja zamawiałam gdzie indziej, ale wszyscy mają to samo moim zdaniem..

Warto kupować szyby hartowane, są grubsze, całe nie kawałki i są uszczelki, nie na haczyki.
Ostatnio poleciały mi cały pas w dachu Wymieniamy sami na 4 mm.

Ooo czyli moje obawy słuszne były, dziękuję Danusiu.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:35, 08 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Nawet mnie nie strasz cenami za architekta bo umawialiśmy sporo niżej jeszcze w ubiegłym sezonie, a umowa do dziś nie podpisana..... mam nadzieję, że za wysoko się nie podniosą w stosunku do tego co ugadane było Z cenami wszystkiego jest dramat
Ja tunelu nie biorę pod uwagę, mam ich dość po okolicy i kompletnie nie w moim guście, jak nam czasu starczy i siły to może jednak sami zrobimy konstrukcję drewniana szklarenki i najwyżej folią tunelową wtedy obijemy....tej zimy pewnie już nie zdążymy, ale może jakoś w sezonie.....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies