Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W pogoni za wymarzonym ogrodem

Pokaż wątki Pokaż posty

W pogoni za wymarzonym ogrodem

Daisunia 22:02, 31 paź 2021


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
Witam Was.
W 2018 roku zaczęłam tworzyć swój mały ogródek. Zaczynałam od podstaw z pewną dozą nieśmiałości, nie mając zielonego pojęcia od czego zacząć. Dużo czytałam, inspirowałam się na Ogrodowisku i tak to się zaczęło.
Miałam wiele obaw- głównie o rośliny które kupowałam, czy miejsce będzie odpowiednie i czy będzie im u mnie dobrze. Zaczęłam od zakupu roślin przez internet. Przyszły tak malutkie, że niektóre się nie przyjęły. Następne zaczęłam kupować w sklepie ogrodniczym i to było zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Pomału coś zaczęło się dziać.
Ponieważ tuje coś do mnie nie przemawiały, w formie żywopłotu posadziłam miskanty. Co wiosnę wpadam w panikę jak je pościnam, bo ogródek jest prawie pusty. Rok temu po pościnaniu traw nakupiłam krzewów, by zapełnić tą pusta przestrzeń. Nie był to najlepszy pomysł, bo jak miskanty ruszyły, zrobiło się za ciasno i w tym roku oddałam krzewy koleżance. W kalendarzu na 2022 na luty wpisałam sobie notatkę: Po ścięciu traw nie panikować- odrosną.
Teraz jestem na etapie przesadzania tego co mi pozostało, by rabaty "uczesać" do końca.

A tak to się zaczęło


I w zimie po wprowadzeniu się.


Pierwsza wiosna w nowym domu i pierwsze rabaty
____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Daisunia 22:04, 31 paź 2021


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
I kolejne zdjęcia

____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Daisunia 22:05, 31 paź 2021


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Daisunia 22:06, 31 paź 2021


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Daisunia 22:08, 31 paź 2021


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Daisunia 22:10, 31 paź 2021


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
Lubię pięciorniki. Teraz jestem na etapie przesadzania ich. Na Ogrodowisku przeczytałam, że tego nie lubią i przesadzam je z duszą na ramieniu. Były sadzone rok temu, więc może nic im nie będzie i przeżyją ten zabieg.

____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Rumianka 22:16, 31 paź 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10184
Lubię tak poznawać ogród od początku powstawania. Zapowiada się bardzo ciekawie...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Daisunia 22:18, 31 paź 2021


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
W międzyczasie zrobiliśmy taras. Było to dokładnie rok temu czyli w październiku 2020. Robiliśmy sami (w sensie mąż z synami). To nasz pierwszy taras i jak na pierwszy raz to wyszedł OK.

Po położeniu agrowłókniny, pies myślał że to łóżko i wiecznie się tarzał




Tu już częściowo położone płyty


Musiałam popatrzeć na taras z innej perspektywy
____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Daisunia 22:23, 31 paź 2021


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
Rumianka napisał(a)
Lubię tak poznawać ogród od początku powstawania. Zapowiada się bardzo ciekawie...


Dziękuję Cały czas się uczę, ale bardzo polubiłam te roboty ziemne
____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Daisunia 22:34, 31 paź 2021


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
Ogólnie ta rabata z przodu jest do zmiany. Coś mi w niej nie pasuje. Te trawy muszę chyba rozsadzić, ale tak się zastanawiam, bo w międzyczasie wybudowali się sąsiedzi i chcielibyśmy mieć trochę prywatności.

Spanikowałam na wiosnę po ścięciu traw.



Późnym latem wyglądały tak:
____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies