Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W pogoni za wymarzonym ogrodem

Pokaż wątki Pokaż posty

W pogoni za wymarzonym ogrodem

Daisunia 18:37, 13 lis 2021


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
A dwie śliwy znowu wyglądają chyba dziwnie

____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Judith 18:45, 13 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9871
A to niskie jasnoczerwone to co to jest? Hakuro?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 19:09, 13 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9871
Nie hakuro, ale limki szczepione na pniu?
To ja mam taka propozycję ( wiem, ze będzie opór z Twojej strony, ale spróbuję ): przede wszystkim poszerzyć te rabatę, zamiast „wciskać”. Drzewka w liczbie 3 posadzić przed rabatą (tak jak naszkicowała Danusia), a lekko przed nimi, pomiędzy - limki, ale zdecydowanie nie szczepione, ale zwykle krzaczki. To zapewni naturalny wygląd temu miejscu. Niskie rosliny rosnące teraz przed trawami przesunąć do przodu pomiędzy limki.
Cokolwiek zrobisz pamiętaj, by nie sugerować sie tym, gdzie teraz jest obrzeże .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Anda 19:22, 13 lis 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Zdecydowanie popieram Judith
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Daisunia 19:32, 13 lis 2021


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
Judith napisał(a)
A to niskie jasnoczerwone to co to jest? Hakuro?


Tak.
____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Daisunia 19:33, 13 lis 2021


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
Judith napisał(a)
Nie hakuro, ale limki szczepione na pniu?
To ja mam taka propozycję ( wiem, ze będzie opór z Twojej strony, ale spróbuję ): przede wszystkim poszerzyć te rabatę, zamiast „wciskać”. Drzewka w liczbie 3 posadzić przed rabatą (tak jak naszkicowała Danusia), a lekko przed nimi, pomiędzy - limki, ale zdecydowanie nie szczepione, ale zwykle krzaczki. To zapewni naturalny wygląd temu miejscu. Niskie rosliny rosnące teraz przed trawami przesunąć do przodu pomiędzy limki.
Cokolwiek zrobisz pamiętaj, by nie sugerować sie tym, gdzie teraz jest obrzeże .


To są Hakuro. Limki na pniu sa przy tarasie, tyle że zdjęcie nie oddaje tego.
Obrzeże można przesunąć, ewentualnie dorobić nowe, to nie ma problemu. Tylko wtedy trawnika prawie nie zostanie. Limki chcę na tej rabacie nieszczepione. Poprzesadzałam co sie da i teraz zostały między wierzbami tylko trawy przy samym ogrodzeniu.
____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Judith 19:55, 13 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9871
Skoro to hakuro to jedyne co mam do dodania do poprzedniego posta to nie celować z drzewkami pomiędzy hakuro .
Rabaty nie musisz mocno powiększać - limki zamiast przed możesz posadzić między drzewami .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Daisunia 20:05, 13 lis 2021


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
Judith napisał(a)
Skoro to hakuro to jedyne co mam do dodania do poprzedniego posta to nie celować z drzewkami pomiędzy hakuro .
Rabaty nie musisz mocno powiększać - limki zamiast przed możesz posadzić między drzewami .


A jakbym śliwy posadziła przy samej siatce? Wokół nich miskanty i Limki przed trawami?
Nie chcę przesadzać Hakuro bo pewnie padną.

Tak jak u olcimanolci? Mam szerszą rabatę i może trawy posadziłabym dookoła tych śliw, a przed trawami Limki? Rabata ma szer. 180-190
____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Agatorek 20:19, 13 lis 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Najlepiej jakbyś może rysunek z wymiarami i naniesionymi roślinami, które tam zostają. Będzie łatwiej coś podpowiedzieć .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Judith 20:35, 13 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9871
Ale nie musisz przecież przesadzać hakuro! Niech zostaną gdzie są.
Uważam, ze trawy powinny zostać tam, gdzie są - tworzą świetne tło i przesłonę. Tak duże trawy przed drzewami lub dookoła nich odbiorą drzewom oddech.
Czyli w kolejności: ogrodzenie-trawy i hakuro po bokach-drzewka-limki-inne drobne roślinki.

Nawiasem mówiąc w zeszłym sezonie przesadziłam dwie kilkuletnie hakuro i byłam zaskoczona, jak dobrze to zniosły - wogóle och yo nie ruszyło! Nie straciły zadnego listka, nie zaczęły schnący. One maja niedużą bryłę korzeniową.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies