Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W pogoni za wymarzonym ogrodem

Pokaż wątki Pokaż posty

W pogoni za wymarzonym ogrodem

Daisunia 19:31, 01 lis 2021


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
i ostatnia
Augusta Luise
____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
daredevil 07:43, 02 lis 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Nie przejmuj się. Wszyscy zaczynali tak jak Ty To mój drugi ogród a nadal wszystko mam źle buahahaha

pozdrawiam Cię

powoli, do przodu. Miskantów nie wywalaj, dobrą robotę robią. Wiosną możesz je podzielić i zrobić zasłonę miskantową w którymś miejscu.

Alana i innych angielskich projektantów podglądaj, cuda wyczarowują z takich malutkich chusteczkowych ogrodów.
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Gardenarium 07:57, 02 lis 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na razie nie szalej z pojedynczymi nasadzeniami, nie sadź i nie kupuj po 1 sztuce, nawet róże fajnie jest sadzić po 2-3 szt aby efekt był spektakularny. Natomiast zajmij się przemyśleniami jak poszerzyć rabaty aby umiejscowić drzewa tak, aby zasłoniły/zniwelowały ten dach. Albo wyeksponować je w trawniku, bez poszerzania rabaty.

SLiwy wiśniowe Nigra. Na wysokim pniu. Wciskanie czegokolwkiek na wąską rabatę jest bez sensu. Zagęści zbyt mocno.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Alija 09:07, 02 lis 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8642
Witam. Bardzo fajny ogród tworzysz. Róże przepiękne, trawy ogromne, świetny taras. Super.
A teraz jeszcze pomoc szefowej, będzie dobrze.
Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Daisunia 09:43, 02 lis 2021


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
daredevil napisał(a)
Nie przejmuj się. Wszyscy zaczynali tak jak Ty To mój drugi ogród a nadal wszystko mam źle buahahaha

pozdrawiam Cię

powoli, do przodu. Miskantów nie wywalaj, dobrą robotę robią. Wiosną możesz je podzielić i zrobić zasłonę miskantową w którymś miejscu.

Alana i innych angielskich projektantów podglądaj, cuda wyczarowują z takich malutkich chusteczkowych ogrodów.


Dziękuję, również pozdrawiam
Miskanty chcę poprzestawiać na wiosnę ale jeszcze nie mam koncepcji. W sensie mam, ale co chwilę inną, to tak jakbym nie miała
____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Daisunia 10:09, 02 lis 2021


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
Gardenarium napisał(a)
Na razie nie szalej z pojedynczymi nasadzeniami, nie sadź i nie kupuj po 1 sztuce, nawet róże fajnie jest sadzić po 2-3 szt aby efekt był spektakularny. Natomiast zajmij się przemyśleniami jak poszerzyć rabaty aby umiejscowić drzewa tak, aby zasłoniły/zniwelowały ten dach. Albo wyeksponować je w trawniku, bez poszerzania rabaty.

SLiwy wiśniowe Nigra. Na wysokim pniu. Wciskanie czegokolwkiek na wąską rabatę jest bez sensu. Zagęści zbyt mocno.





Witam samą szefową
Już nic nie kupuję, bo mam aż nadto. Zrobiłam rabatę z boku z berberyskami i faktycznie w grupie roślinki wyglądają dużo lepiej.
Nad tymi śliwami pomyślę. Mąż mnie zabije jak mu powiem że rabatę trzeba poszerzyć Dopiero skończył osadzać obrzeże z kostek. Ale jak kocha...
Czy te drzewka nie dadzą za dużo cienia? Ogródek jest malutki, sąsiad z przodu ma sadzić tuje, ja posadzę drzewka i boję się żeby mi to nie zacieniło tarasu.

____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Daisunia 10:11, 02 lis 2021


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
Alija napisał(a)
Witam. Bardzo fajny ogród tworzysz. Róże przepiękne, trawy ogromne, świetny taras. Super.
A teraz jeszcze pomoc szefowej, będzie dobrze.
Pozdrawiam.


Witam Cię Alija
Z Waszą pomocą dam radę, bo mnie samej koncepcji już dawno brakło
____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Gardenarium 16:23, 02 lis 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie zacieni o ile kupisz szczepione na wysokim pniu, lub inne podobne. np. kuliste.
Obzreża żadne się nie opłąca robić, kosztuje i zmiany są niemożliwe. I ostre kanty nie do utrzymania przy czymkolwiek co trawę ogranicza Wiem co mówię. Najlepszy jest brak ograniczników.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agatorek 16:47, 02 lis 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Hej Magda
Całkiem nieźle sobie poradziłaś wg mnie z ogródkiem .
Do zasłony przed sąsiadami rzeczywiście chyba tylko drzewa będą odpowiednie. Ale skoro sąsiad i tak ma sadzić tuje, to może bym jeszcze z tym poczekała.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Daisunia 19:11, 02 lis 2021


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
Gardenarium napisał(a)
Nie zacieni o ile kupisz szczepione na wysokim pniu, lub inne podobne. np. kuliste.
Obzreża żadne się nie opłąca robić, kosztuje i zmiany są niemożliwe. I ostre kanty nie do utrzymania przy czymkolwiek co trawę ogranicza Wiem co mówię. Najlepszy jest brak ograniczników.


Dziękuję Danusiu. Przemyślę sprawę z tymi drzewami.
Szkoda że wcześniej nie dopytałam o różne rzeczy i narobiłam tyle głupot, ale wszystko mogę jeszcze poprawić.
____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies