Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W pogoni za wymarzonym ogrodem

Pokaż wątki Pokaż posty

W pogoni za wymarzonym ogrodem

Agatorek 10:35, 06 lis 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Magda, bardzo podoba mi się Twój ogród. Jest bardzo bujnie i kolorowo .
Trawy świetne. Pięknie Ci wyrosły . Tak jak pisze Judith, dzielenie jest raczej nieuniknione, jeśli nie zostawiłaś im dużo miejsca.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Daisunia 10:46, 06 lis 2021


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
Judith napisał(a)
Nie są ekspansywne, ale kępa się powiększa, jak u każdej rosliny wieloletniej . A miskanty dość duże rosną i potrzebują sporo miejsca. Jedynym sposobem na panowanie nad wielkością traw jest ich dzielenie. Nie musisz całości wykopywać - wystarczy, ze podkopiesz z jednej strony i „odkroisz” część.


O to ok. Myślałam że trzeba wykopywać karpy z ziemi żeby móc podzielić, a to mnie osłabia. Ostatnio próbowałam przesadzić jednego, to nawet łopaty w ziemię nie wbiłam. Zostawiłam go do wiosny.
____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Wiolka5_7 10:54, 06 lis 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20438
Daisunia napisał(a)


O to ok. Myślałam że trzeba wykopywać karpy z ziemi żeby móc podzielić, a to mnie osłabia. Ostatnio próbowałam przesadzić jednego, to nawet łopaty w ziemię nie wbiłam. Zostawiłam go do wiosny.


To prawda kępy miskantów są tak twarde , że szpadel odpada.U mnie sprawdziła się siekiera i duży młot.Wtedy można oddziabać kawałek kępy bez wykopywania całej
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Judith 10:57, 06 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Noo, to „odkrojenie” tez łatwe nie jest, bo karpy miskantow są twarde jak kamień . Ale jednak mniej roboty niż z wykopywaniem całości.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 10:59, 06 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Wiolka5_7 napisał(a)


To prawda kępy miskantów są tak twarde , że szpadel odpada.U mnie sprawdziła się siekiera i duży młot.Wtedy można oddziabać kawałek kępy bez wykopywania całej

Ja miałam problem nawet z dzieleniem siekierą . Nie wiem czy następnym razem nie zastosuję piły łańcuchowej .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiolka5_7 11:37, 06 lis 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20438
Judith napisał(a)

Ja miałam problem nawet z dzieleniem siekierą . Nie wiem czy następnym razem nie zastosuję piły łańcuchowej .


____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Daisunia 11:59, 06 lis 2021


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
Agatorek napisał(a)
Magda, bardzo podoba mi się Twój ogród. Jest bardzo bujnie i kolorowo .
Trawy świetne. Pięknie Ci wyrosły . Tak jak pisze Judith, dzielenie jest raczej nieuniknione, jeśli nie zostawiłaś im dużo miejsca.


Agnieszko, miejsca jeszcze mają, ale przy mojej wielkości ogródka, to szybko go będzie brakować.
Rabata ma szerokość 180cm, a mam jeszcze posadzone krzewy i wierzby Hakuro. Trawy już na nie trochę zachodzą i robi się ciasno. Chyba trawy przy małym ogródku to nie najlepszy pomysł.

____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Daisunia 12:00, 06 lis 2021


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
Wiolka5_7 napisał(a)


To prawda kępy miskantów są tak twarde , że szpadel odpada.U mnie sprawdziła się siekiera i duży młot.Wtedy można oddziabać kawałek kępy bez wykopywania całej



No to jestem w lekkim szoku
____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Daisunia 12:01, 06 lis 2021


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
Judith napisał(a)

Ja miałam problem nawet z dzieleniem siekierą . Nie wiem czy następnym razem nie zastosuję piły łańcuchowej .


Szkoda że tego nie wiedziałam przed zakupem traw. Sąsiedzi mają tuje i zero problemów, a mnie się zachciało... to mam....
____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Judith 14:28, 06 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Magda, trawy to zawsze swietny pomysł! Jedynie trzeba dać im nieco miejsca.
Masz dwie opcje: albo zostawić trawy tam gdzie są i przesadzić cześć innych roślin, albo trawy przesadzic i posadzić np. pęcherznice (jeśli nie chcesz drewnianych paneli, choć moim zdaniem jeśli bedą przesłonięte roślinami to nie wpłyną na wrażenie „spacerniaka” - wnioskuję z maleńkich ogrodów autorstwa Alana Titchmarsha). Pęcherznice szybko rosną (w jeden sezon potrafią z małych sadzonek urosnąć na metr) i dają świetną przesłonę w czasie, gdy mają liście. Decyzja należy do Ciebie .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies