Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W pogoni za wymarzonym ogrodem

Pokaż wątki Pokaż posty

W pogoni za wymarzonym ogrodem

Daisunia 19:35, 02 lis 2021


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
Agatorek napisał(a)
Hej Magda
Całkiem nieźle sobie poradziłaś wg mnie z ogródkiem .
Do zasłony przed sąsiadami rzeczywiście chyba tylko drzewa będą odpowiednie. Ale skoro sąsiad i tak ma sadzić tuje, to może bym jeszcze z tym poczekała.


Cześć Agnieszko

Żeby zasłonić ten dach to drzewa musza być bardzo wysokie. Zdjęcia nie oddają tego jak wysoki jest ten dom. Były przeważnie robione w panoramie, a to sprawia że dom wydaje się niższy i jakby stał dalej.
Tak więc mam zagwoztkę
____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Anda 19:46, 02 lis 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Magdo, nie doceniasz drzew Zwłaszcza Nigry mają ładną koronę, która na pewno odwróci uwagę od dachu. To nie są drzewka, tylko drzewa.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Daisunia 20:47, 02 lis 2021


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
Anda napisał(a)
Magdo, nie doceniasz drzew Zwłaszcza Nigry mają ładną koronę, która na pewno odwróci uwagę od dachu. To nie są drzewka, tylko drzewa.


Ewuniu doceniam, wiem że duże drzewo zasłoni wszystko, tyle że ja mam cały przód ogródka łącznie z tarasem i rabatą z przodu- 10m. Taras ma 3,60, dwie rabaty łącznie1,5m i zostaje 5m trawnika.

Bardzo mało miejsca. Ogródki dookoła też są bardzo małe i boję się żeby sąsiadom nie zacienić, a obawiam się że tak mogłoby być.
Mogłabym posadzić jak najbliżej ogrodzenia, ale nie wiem z kolei jak na jesieni drzewa zaczną zrzucać liście, to czy nie będzie psioczył sąsiad z przodu.

Ehhhh, to są uroki małych ogródków...
____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Daisunia 00:00, 03 lis 2021


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
I pozostałe rabatki

____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Daisunia 00:02, 03 lis 2021


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Daisunia 00:07, 03 lis 2021


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130

____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Daisunia 00:08, 03 lis 2021


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Daisunia 00:10, 03 lis 2021


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
[img
____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Daisunia 09:19, 06 lis 2021


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
Czy można jakoś ograniczyć miskanty żeby nie trzeba ich było wykopywać co jakiś czas i dzielić? Myślałam przesadzić je i wkopać jakieś betonowe ograniczniki lub wkopać je w plastikowych wiadrach bez dna. Ma to sens? Nie będą z roku na rok coraz szersze u podstawy?
I czy im to nie zaszkodzi...
Nie chcę by nachodziły mi na inne rośliny.
Wybrałam miskanty bo czytałam że nie są ekspansywne, ale nie sądziłam, że tak rosną jak "dzikie".
Czy w ogóle one kiedyś przestają rozrastać się na szerokość, czy co roku sa coraz większe i większe?



Myślę nad posadzeniem śliw na pniu jak doradzała Danusia, ale muszę znaleźć na nie miejsce.
Na zdjęciu miskant koło Karagany
____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Judith 10:14, 06 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Nie są ekspansywne, ale kępa się powiększa, jak u każdej rosliny wieloletniej . A miskanty dość duże rosną i potrzebują sporo miejsca. Jedynym sposobem na panowanie nad wielkością traw jest ich dzielenie. Nie musisz całości wykopywać - wystarczy, ze podkopiesz z jednej strony i „odkroisz” część.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies