Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród hortensjowo różanecznikowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród hortensjowo różanecznikowy

Monika83 18:02, 04 lis 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
Mirka napisał(a)
Masz bardzo ładne ciemierniki widać że dobrze się u ciebie czują takie zdrowiutkie są
U mnie rosną pod czereśnią i jabłonią, Ty też masz bardzo dobre warunki dla ciemierników
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 18:20, 04 lis 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
I moje rudości.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 18:25, 04 lis 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
Wraz z dzisiejszym dniem kończe sezon od prac w ogrodzie, reszta kopania, sadzenia dopiero na wiosnę.

____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
daszum 19:33, 04 lis 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Ale wielka nowa rabata. Lubię takie zawijasy
U Ciebie to jest rozmach.
Śliczne jesienne widoki
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
ElzbietaFranka 20:10, 04 lis 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13966
Monika83 napisał(a)
Wraz z dzisiejszym dniem kończe sezon od prac w ogrodzie, reszta kopania, sadzenia dopiero na wiosnę.




Monika a te cztery kepy trawy najwyższej na ostatniej fotce to te trzcinniki o które pytałaś? Jeżeli taki rozstaw i rozplenica po łuku to może być. A rozplenice jak się nazywają?
A ta kula na grubym pniu co to jest za drzewo jakiś iglak nie widzę dobrze piękna jest.

Też zakończyłam kopanie tylko grabienie zostało
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Monika83 20:35, 04 lis 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
ElzbietaFranka napisał(a)



Monika a te cztery kepy trawy najwyższej na ostatniej fotce to te trzcinniki o które pytałaś? Jeżeli taki rozstaw i rozplenica po łuku to może być. A rozplenice jak się nazywają?
A ta kula na grubym pniu co to jest za drzewo jakiś iglak nie widzę dobrze piękna jest.

Też zakończyłam kopanie tylko grabienie zostało
Elu te cztery kępy trawy to jest rozplenica Black Beauty, trzcinnik dwie małe sadzonki mam przed świerkiem srebnym obok mam rozplenice młodą sadzonkę Cassian . Wiosną chce jeszcze ją do kupić albo poczekam na rozrost tej mojej sadzonki.Ta kula na grubym pniu to daglezja ponad 20letnia, odziedziczyłam ją po poprzednich właścicielach,szybko rosnące cholerstwo, dwa razy w roku mocno ją przycinam,dlatego taka gęsta się zrobiła.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 20:44, 04 lis 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
daszum napisał(a)
Ale wielka nowa rabata. Lubię takie zawijasy
U Ciebie to jest rozmach.
Śliczne jesienne widoki
Dziękuje No spora mi wyszła ta rabata, bo na samym łuku od tuji do linni jest 4,30, na trawy w sam raz W tym miejscu od dawna miałam taką myśl żeby zrobić łuk po tym jak powstała skarpa z jałowców
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
ElzbietaFranka 23:41, 04 lis 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13966
Ja juzslepajestem takich drobiazgów nie widzę u ciebie.

Rozplenice Cas... Są ładne też bym kupiła tylko juzich w sprzedaży nie ma. Właśnie u Daszum Danusi rosną piękne takie białe kotki mają.

Monika ta daglezja jest przepiękna. Tnij Jai nie narzekaj.
Mam 4 szt, ale do głowy by mi nie przyszło aby je tak prowadzić. Może zacznę je przycinać bo zaczynają się robić rzedkie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mirka 23:55, 04 lis 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Monika83 napisał(a)
U mnie rosną pod czereśnią i jabłonią, Ty też masz bardzo dobre warunki dla ciemierników

Hm naprawdę ? A gdzie ja bym twoim zdaniem miała je posadzić powiedz mi?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Monika83 18:27, 05 lis 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
ElzbietaFranka napisał(a)
Ja juzslepajestem takich drobiazgów nie widzę u ciebie.

Rozplenice Cas... Są ładne też bym kupiła tylko juzich w sprzedaży nie ma. Właśnie u Daszum Danusi rosną piękne takie białe kotki mają.

Monika ta daglezja jest przepiękna. Tnij Jai nie narzekaj.
Mam 4 szt, ale do głowy by mi nie przyszło aby je tak prowadzić. Może zacznę je przycinać bo zaczynają się robić rzedkie.
.
Elu w tym miejscu mam posadzone te moje trzcinniki mikrusy, roztawa ich jest tymczasowa bo i tak będę później je dzielić, a później dam im większą roztawe.

Właśnie Danusia ma rozplenice Cassian, ja moją kupiłam pod koniec września wraz z trzcinnikami stacjonarnie i to były ostatnie sztuki w dodatku przecenione ale i zabiedzione te trzcinniki. Daglezje będę ciąć bo innego wyjścia nie mam, ale mam obawy ży kiedyś wymknie mi się z pod kontroli. A twoje daglezje jakiej są wysokości?
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies