Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród hortensjowo różanecznikowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród hortensjowo różanecznikowy

Monika83 18:41, 05 lis 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
Mirka napisał(a)

Hm naprawdę ? A gdzie ja bym twoim zdaniem miała je posadzić powiedz mi?
Mirka przecież ty masz lasek z hostami, pomiędzy hostami możesz posadzić, moje też rosną pod drzewem pomiędzy hostami.Tu pod czereśnia są ciemierniki Heugera (Zymonowe) i jeden cuchnący a pomiędzy nimi hosty.

Gdy ciemierniki przekwitną to wtedy są hosty . A w tym miejscu pod krzewem też ma hosty i ciemierniki pomiędzy nimi dwa wschodnie i dwa nigery

Ciemierniki nie lubią tylko ziemi podmokłej bo mogą zgnić.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
olciamanolcia 18:47, 05 lis 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7233
Narobiłaś się z ta rabatą ale zapewne będzie na niej pięknie. Rudości jesienne masz wspaniałe- nawet horty w brązach prezentują się świetnie. Pod moja grabową-tam gdzie mam dwa rzędy hortek również wszystkie w brązie- towarzyszą im hamelny , które nadal zielone-jako jedyne się jeszcze nie wybarwiły.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Monika83 19:55, 06 lis 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
olciamanolcia napisał(a)
Narobiłaś się z ta rabatą ale zapewne będzie na niej pięknie. Rudości jesienne masz wspaniałe- nawet horty w brązach prezentują się świetnie. Pod moja grabową-tam gdzie mam dwa rzędy hortek również wszystkie w brązie- towarzyszą im hamelny , które nadal zielone-jako jedyne się jeszcze nie wybarwiły.
Justyna zajęło mi to 1miech ściąganie darni, każdego dnia po pracy i weekendy jak nie padał deszcz to wtedy była akcja kopanie To jest moja druga rabata zrobiona z większym rozmachem powyżej 4m szerokości. Na tej rabacie będą głównie rozplenice,brachytricha,astry,liatry i cebulowe a z przodu rozchodnik
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Mirka 20:34, 06 lis 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Monika zmierzyłam Trzcinnika i z wysokością trafiłaś ma 120 cm.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Monika83 20:40, 06 lis 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
Mirka napisał(a)
Monika zmierzyłam Trzcinnika i z wysokością trafiłaś ma 120 cm.
A jednak Te moje jak będę rozsadzać to napewno posadzę na tył rabaty.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Mirka 21:04, 06 lis 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Monika83 napisał(a)
A jednak Te moje jak będę rozsadzać to napewno posadzę na tył rabaty.

Ja swoje mam posadzone między Hortensjami . W zeszłym roku jak miałam przycięte hortensje wyżej to ich nie było prawie widać .
W tym jak sama wiesz cięłam bardzo nisko i są mniejsze dlatego widać Trzcinniki .
Powinnam je przesadzić .
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
ElzbietaFranka 21:21, 06 lis 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13966
Monia miałam zrobić fotkę. Wysokie ok 4 m. Widziałam żywopłot z daglezji były bardzo wysokie i przycielu im czuby ok metra i boki i ty wiesz ładnie ich wyprowadzili jest gęsty i zielony.
Od kilku lat się zabieram do przycięcia,ale już klamka zapadła widząc twoja daglezje. Trudno ci wyjdzie to wyjdzie.

Trzcinniki urosną i z w przyszłym roku podwoją obietosc.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:25, 06 lis 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13966
Monika83 napisał(a)
Aster Island Barbados.

Młodziak Island Tonga.



A ja mam island Samoa słabo mi kwitnie pierwszy rok. Też muszę przesadzić gdzie więcej słońca.
U mnie takim dobrym miejscem jest skalniak jest w słońcu i kamienie się nagrzewają i wieczorem ciepło oddają.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiolka5_7 22:22, 06 lis 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20665
Pięknie wyszła Ci nowa rabata rudości też mi się podobają

Tak potwierdzam , że ciemierniki nie lubią mieć za mokro.
Zimą teściowa rzucała śnieg na moje ciemierniki i ledwie je uratowałam. 2 w ogóle nie zakwitły i chorowały na zgorzel. Podlanie 2x Magnicur szczęście je uratowało. Te 2 potem kwitły całe lato a teraz są w pączkach

Widzę, że u ciebie już kwiaty ,uwielbiam ciemierniki moje zapączkowane wszystkie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Monika83 20:07, 07 lis 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
Mirka napisał(a)

Ja swoje mam posadzone między Hortensjami . W zeszłym roku jak miałam przycięte hortensje wyżej to ich nie było prawie widać .
W tym jak sama wiesz cięłam bardzo nisko i są mniejsze dlatego widać Trzcinniki .
Powinnam je przesadzić .
Przesadzić lub przesunąć je trochę do przodu.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies