Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród hortensjowo różanecznikowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród hortensjowo różanecznikowy

Monika83 20:21, 07 lis 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3014
ElzbietaFranka napisał(a)
Monia miałam zrobić fotkę. Wysokie ok 4 m. Widziałam żywopłot z daglezji były bardzo wysokie i przycielu im czuby ok metra i boki i ty wiesz ładnie ich wyprowadzili jest gęsty i zielony.
Od kilku lat się zabieram do przycięcia,ale już klamka zapadła widząc twoja daglezje. Trudno ci wyjdzie to wyjdzie.

Trzcinniki urosną i z w przyszłym roku podwoją obietosc.
Moja też miała taką wysokość 4m, była bardzo rzadka, mój mąż przyciął ją piłą na wysokość 2,20 potem w kolejnych latach jej gałęzie po niżej cięcia zaczeły przodować w górę i przycinałam ją boki, i górną część formując ją w kope. Cięcia pobudzają a ona szybko się zagęściła bo jest szybko rosnącym drzewem. A obecnie ma teraz 3m wys.Ja widziałam też daglezje przycięte w stożek fajnie wyglądały ale to chyba musieli przycinać od młodego drzewka.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 20:27, 07 lis 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3014
ElzbietaFranka napisał(a)



A ja mam island Samoa słabo mi kwitnie pierwszy rok. Też muszę przesadzić gdzie więcej słońca.
U mnie takim dobrym miejscem jest skalniak jest w słońcu i kamienie się nagrzewają i wieczorem ciepło oddają.
A u mnie dwa astry nie zakwitły wogule Island Bahamas ten drugi sezon bez kwiatów, rośnie obok innych astrów które kwitły i jeden biały nie zakwitł też niewiem czemu, a rosną na stanowisku słonecznym. A tak kwitł ten biały aster rok temu.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 20:47, 07 lis 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3014
Wiolka5_7 napisał(a)
Pięknie wyszła Ci nowa rabata rudości też mi się podobają

Tak potwierdzam , że ciemierniki nie lubią mieć za mokro.
Zimą teściowa rzucała śnieg na moje ciemierniki i ledwie je uratowałam. 2 w ogóle nie zakwitły i chorowały na zgorzel. Podlanie 2x Magnicur szczęście je uratowało. Te 2 potem kwitły całe lato a teraz są w pączkach

Widzę, że u ciebie już kwiaty ,uwielbiam ciemierniki moje zapączkowane wszystkie
Dzięki Wiola z ciemiernikami to tak jest trzeba dobrze przemyśleć zanim posadzi się je w docelowe miejsce, u mnie ziemia jest piaszczysta ale też nie wszędzie mogłabym je posadzić bo ponad połowa działki to patelnia słoneczna, a drzew mało Obecnie kwitną 3ciemierniki, ten o pełnych kwiatach jako pierwszy zakwitł na początku września.Czwarty też się szykuje do kwitnienia.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Agatorek 08:29, 11 lis 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Monika83 napisał(a)
Wraz z dzisiejszym dniem kończe sezon od prac w ogrodzie, reszta kopania, sadzenia dopiero na wiosnę.



Jedno wielkie WOW! Ależ to będzie rabacisko

Daglezja jest cudowna ❤️ I te ciemierniki, cudnie kwitną
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Monika83 16:51, 11 lis 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3014
Agatorek napisał(a)


Jedno wielkie WOW! Ależ to będzie rabacisko

Daglezja jest cudowna ❤️ I te ciemierniki, cudnie kwitną
Dzięki Aga rabata będzie trawiasta głównie rozplenice i brachytricha, cebulowe też będą. Daglezja mnie też się podoba ale trochę męki w przycinaniu dwa razy w roku znią mam, dlatego też jestem ostrożna pod względem sadzenia silnie rosnących i ekspansywnych drzew.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
AlinaP 10:05, 12 lis 2022


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Ciemierniki super. Moje dopiero ruszają. White January jeszcze w doniczkach, zapączkowane. Snow Frills- nowa siewka kupiona w maju- też
Nowa rabata wiele obiecuje
____________________
Ala
Monika83 18:46, 12 lis 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3014
AlinaP napisał(a)
Ciemierniki super. Moje dopiero ruszają. White January jeszcze w doniczkach, zapączkowane. Snow Frills- nowa siewka kupiona w maju- też
Nowa rabata wiele obiecuje
Ala i jak tu ich nie lubić? jak one już z kwiatami startują.U mnie White January na dniach chyba rozkwitnie na dobre, w tym roku wyjątkowo wcześnie zdj z dziś.

Pąków ma sporo ale czy kwiaty jego będą duże jak wcześniej to się okaże. Mój Snow Frills też będzie miał kwiat i też kupiony w maju Coś czuje że będzie szał ciemiernikowy, nawet mój korsykański zapączkowany. A nowa rabata to chyba będzie jedną z moich ulubionych jesienią bo będą rozplenice, astry, liatry, rozchodnik,brachytricha. A i ciemierniki też tam wcisne przy daglezji miejsca jest tam sporo. Fajnie że się pojawiłaś bo dawno Ciebie nie widziałam tu na O , w temacie jeszcze o ciemiernikach napisałam na priv
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
AlinaP 20:29, 12 lis 2022


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Piękne White January
Odpowiem tu na temat widocznego na zdjęciu rdestu, o który pytałaś. To Golden Arrow - tegoroczne malutkie sadzonki z p9. Niebywałe, jak urosły przez sezon. Wzbogacona glina jest super

____________________
Ala
Monika83 20:45, 12 lis 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3014
AlinaP napisał(a)
Piękne White January
Odpowiem tu na temat widocznego na zdjęciu rdestu, o który pytałaś. To Golden Arrow - tegoroczne malutkie sadzonki z p9. Niebywałe, jak urosły przez sezon. Wzbogacona glina jest super

To niesamowicie w szybkim tempie przyrósł,bardzo ładny on jest
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
zawitka 10:48, 14 lis 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Wrócę wieczorem poczytać o ciemiernikach i nie tylko
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies