Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród hortensjowo różanecznikowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród hortensjowo różanecznikowy

Kasiapod 11:40, 14 kwi 2024

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1010
Basieksp napisał(a)

Piękna ta magnolia
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
Monika83 19:34, 14 kwi 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2997
ElzbietaFranka napisał(a)
Przepiękne magnolie. Masz ty rękę do kwasolubow.

U mnie nie kwitnie jedna jedyna od 3 lat.

Nigdy w Biedrze nie kupowałam. Zawsze w Lidlau mam blisko zresztą do biedry też.
Kupuje całe paczki po 50 szt nawet więcej i nigdy się nie zawiodłam.

Jeżeli chodzi o tulipany to kupuje najzwyklejsze nie pełne jakieś pierzaste bo te są nie trwałe.
Raz kupiłam paczkę białych z zielonym paskiem na Bałtyku tylko w pierwszym roku kwitły.

Mają też dobre nawozy i preparaty do kompostowania.

Elu one są kapryśne i zdarza się że nie zakwitną u mnie dwie nie zakwitły magnolie Rustica Rubra i biała gwiaździsta, niezawiązały ani jednego pąka to tak jakby latem miały za sucho a wszystkie dostawały dużo wody. No ja na biedronce się rozczarowałam mega i nigdy już nie kupię z tego sklepu cebulowych. Jedynie cebulki tulipanów zgadzają się z mojego pobliskiego sklepu ogrodniczego. Te o pełnych kwiatach i strzępiaste pełne to wiem że one zanikają, mam kilka odmian które wykopuje po zaschnięciu liści,przechowuje je w chłodnym miejscu w skrzynkach a we wrześniu ponownie je wysadzam i to taka zabawa jest znimi.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 19:43, 14 kwi 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2997
Odpoowiem zbiorowo Krysia, Basia i Kasia ta magnolia to Genie bardzo ją lubię za jej powtarzanie kwitnienia na początku lata lub wczesną jesienią bo tak zakwitła w tamtym sezonie. Dostałam ją w prezencie od mojej mamy ,,na dobry początek powstawania ogrodu,, rośnie u mnie od wiosny 2016r i co ważne nie rośnie ona ogromna,do małych ogrodów w sam raz Mnie ciężko było by wybrać która z nich ma najładniejsze kwiaty bo każda znich ma inny kształt kwiata, barwę i każda z nich ma śliczny kwiat
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 19:57, 14 kwi 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2997
Sonka napisał(a)
Magnolie piękne i jaka ilość, jak podrosną możesz mieć problem, bo niektóre ogromne rosną, nie wiem jaki masz areał działki. Tulipany traktuję jako jednoroczne.
Moniko, jak Twoje rodki, ja w tym roku poniosłam klęskę, dopadła je choroba i szkodniki, której nie potrafię zidentyfikować, do tego źle zniosły zimą okres nagłego ochłodzenia a właściwie mrozu. W tym roku mam robotę, muszę o nie zadbać a sama jestem jeszcze w słabej kondycji.Pozdrawiam.
Krysia moja działka wraz z budynkami i wraz ze stawem ma ok 1h, więc miejsca na chciejstwa mam całkiem sporo, wiem że magnolie niektóre spore rosną ale staram się wybierać kompaktowe odmiany. A co do rodków to niektóre źle wyglądają po zeszłorocznej suszy latem, jeden wielkokwiatowy fioletowy nie zakwitnie w tym roku, azalie też niektóre będą bez kwiatów, masakra..
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 20:07, 14 kwi 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2997
Kasiapod napisał(a)
Ale masz piękne tulipany, szkoda że tak krótko kwitną
Kasia dziękujeoj bardzo szkoda że krótko kwitną, jak wszystkie cebulowe ale warto je mieć, bo bez nich pusto było by na rabatach.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Sonka 20:14, 14 kwi 2024


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Myślałam, ze to tylko u mnie tak kiepsko z rododendronami. Ja ubiegłego lata też nie podlewałam, bo już miałam problem z ręką, ciężka zima dla nich, wiatry i bez wody, to taki efekt. Za rok będzie lepiej.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Monika83 20:24, 14 kwi 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2997
Sonka napisał(a)
Myślałam, ze to tylko u mnie tak kiepsko z rododendronami. Ja ubiegłego lata też nie podlewałam, bo już miałam problem z ręką, ciężka zima dla nich, wiatry i bez wody, to taki efekt. Za rok będzie lepiej.
Ja moje podlewałam ale przy takich wysokich temperaturach latem to ta woda moment wyparowywała, w dodatku kilka tygodni bez deszczu na moich piachach to one ledwo żyły jak wszystkie rośliny w moim ogrodzie, nawet ciemierniki 4wypadły. Tamte lato to była katorga a trawnik to był wyschnięty całkowicie, siano poprostu które można było zgrabić..
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 21:13, 14 kwi 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2997
W porze wieczornej

____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
anabuko1 22:09, 14 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Pięknie tulipanowo, narcyzowo, kolorowo wiosennie
Pozdrawiam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Wiaan 22:32, 14 kwi 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5190
Monika Ciebie kwiaty kochają
Boskie magnolie i cebulowe.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies