Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród hortensjowo różanecznikowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród hortensjowo różanecznikowy

Monika83 10:53, 18 kwi 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3005
Alija napisał(a)


Piękne tulipanowe obrazki. U nas wczoraj strasznie wiało, dzisiaj wiatr i deszcz i większość tulipanów leży.
Alicja u nas też wiało to trochę tulipany po,wykrzywiało A po deszczach wcześniej to kilka pąków tulipanów były zgniłe że nawet nie zdążyły zakwitnąć..
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
anabuko1 18:33, 18 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548
Monika83 napisał(a)
Ania tulipanów i narcyzy nigdy dość co roku przybywa ich coraz to więcej.

Pewnie, że nigdy dość.
Ja sie nimi zniechęciłam, bo u mnie w kolejnych latach poprzepadały.
I już ich nie dokupuję.
To podziwiam twoje śliczne tulipany i kolejne narcyze.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
mirkaka 18:43, 18 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Tulipanowe szaleństwo, całe połacie zasadziłaś nimi Magnolie masz 4 rodzaję, i piąta ta która nie zakwitła czyli Rustica Rubra?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Monika83 19:28, 18 kwi 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3005
anabuko1 napisał(a)

Pewnie, że nigdy dość.
Ja sie nimi zniechęciłam, bo u mnie w kolejnych latach poprzepadały.
I już ich nie dokupuję.
To podziwiam twoje śliczne tulipany i kolejne narcyze.
Ania ja też dawno temu tulipanami zniechęciłam się bo zanikały u mnie, ale po paru latach spróbowałam znimi jeszcze raz,i czytając wątek nie pamiętam nazwy ale u Monteverde o tulipanach że te skłonne do zanikania tulipany wykopywała po przekwitnieniu, a na jesieni spowrotem je wysadzała i kwitły każdego roku.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 19:33, 18 kwi 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3005
mirkaka napisał(a)
Tulipanowe szaleństwo, całe połacie zasadziłaś nimi Magnolie masz 4 rodzaję, i piąta ta która nie zakwitła czyli Rustica Rubra?
Mirka magnolii mam wszystkich 6 odmian, nie zakwitła u mnie w tym roku biała gwiaździsta i ta Rustica Rubra, w tamtym roku miały pąki ale przymrozki im kwiaty zciachały więc kwiatami się nie nacieszyłam. A tulipany trochę po rozsadzałam i trochę do kupiłam na jesieni
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
ElzbietaFranka 20:33, 18 kwi 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13876
Monika83 napisał(a)
Ja moje podlewałam ale przy takich wysokich temperaturach latem to ta woda moment wyparowywała, w dodatku kilka tygodni bez deszczu na moich piachach to one ledwo żyły jak wszystkie rośliny w moim ogrodzie, nawet ciemierniki 4wypadły. Tamte lato to była katorga a trawnik to był wyschnięty całkowicie, siano poprostu które można było zgrabić..



U mnie studnia głębinowa to podlewam, ale ile można latać z tym wężem i lać. Nawodnienie nie jestem pewna ile z tych rurek nakropi to i tak podlewam.

Doszłam do wniosku, że trzeba sądzić drzewa i krzewy aby było jak najwięcej cienia. Nie kosić często trawnika. Np taka sosna czy świerk ich korzeń da sobie radę w ziemi.
Kliny szybko rosną.

Jeżeli chodzi o rododendrony jest to ciekawostka jednakowo podlewam nawoze a część pędów ma pąki kwiatowe a część nie.

Jeżeli chodzi o magnolie to wyczytałam, że powinna być posadzona aby nie musiała konkurować o pokarm z innymi roślinami. Moja jest otoczona roślinami więc trzeba je przesadzić lub magnolie.






____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Sonka 09:16, 19 kwi 2024


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Mam kilka cebul tulipanów pelnych, ich nie wykopuję od lat ale też nie rozrastają się. Piękne te białe są, różowe też, ogólnie lubię róż w ogrodzie.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
UrszulaB 11:19, 19 kwi 2024


Dołączył: 02 gru 2018
Posty: 210
Cały tok można u cCiebie napasc oczy. Zauważyłam, że "stadami" sadzisz różne odmiany jednego gatunku. Dlatego masz takie wow w ogrodzie. Podziwiam!!!
daszum 19:52, 23 kwi 2024


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Piękne widoki
W tym roku miałam bardzo mało tulipanów.
Nie wykopuję i zanikły


Po dzisiejszej nocy mam pomór w ogrodzie
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Monika83 21:35, 24 kwi 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3005
ElzbietaFranka napisał(a)



U mnie studnia głębinowa to podlewam, ale ile można latać z tym wężem i lać. Nawodnienie nie jestem pewna ile z tych rurek nakropi to i tak podlewam.

Doszłam do wniosku, że trzeba sądzić drzewa i krzewy aby było jak najwięcej cienia. Nie kosić często trawnika. Np taka sosna czy świerk ich korzeń da sobie radę w ziemi.
Kliny szybko rosną.

Jeżeli chodzi o rododendrony jest to ciekawostka jednakowo podlewam nawoze a część pędów ma pąki kwiatowe a część nie.

Jeżeli chodzi o magnolie to wyczytałam, że powinna być posadzona aby nie musiała konkurować o pokarm z innymi roślinami. Moja jest otoczona roślinami więc trzeba je przesadzić lub magnolie.






Elu ja podlewam wodą ze stawu,mam podłączoną pompe ale przy takich upałach latem to tak jak by kropidłem machnął Z drzewami to racja aby je sadzić mam świerki i sosny posadzone ale jeszcze są małe więc cierpliwie czekam aż urosną. Co do rodków to dla mnie to też jest to zdziwienie,u mnie Bolesław Chrobry nie zakwitnie chyba,bo pąki kwiatowe jemu przymrozki uszkodziły. A magnolie to prawda nie lubią zbyt bliskiego towarzystwa innych roślin, u mnie z 1m średnicy wkoło niej nie rośnie nic.Lepiej jest przesadzić rośliny niż magnolie, zdarza się że mogą odchorować przesadzenie a twoja magnolia Elu jeśli długo rośnie w tym miejscu to ja bym już jej nie ruszała.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies