Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeszcze jest gorzej niż źle…

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeszcze jest gorzej niż źle…

bogumila 14:07, 02 lis 2011


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Będzie ładnie , poczekaj do wiosny.Pozdrawiam serdecznie.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
sara26 16:14, 02 lis 2011


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 34
Oj kiedy w życiu nadciągają ciemne chmury zawsze jest jakiś promyk nadziei. Np. dzisiaj myślałam skąd dorwać kory. Jak wiecie 80 litrów kosztuje 9 zł, a to jest kropelka w morzu potrzeb Zadzwoniłam więc do najbliższego tartaku i właściciel powiedział, że za jeden uśmiech mogę sobie jej wziąć ile dusza zapragnie tylko muszę mieć własny transport. Nigdy w życiu bym się nie spodziewała.

Jestem wniebowzięta !
____________________
Kobieta potrafi to samo co mężczyzna, poza obsikaniem muru na stojąco
sara26 16:22, 02 lis 2011


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 34
Kochani poradźcie jak zasłonić ten cudny budynek sąsiada. Jeszcze gdyby były widoczne same deski to jakoś bym to zniosła, ale ta dykta czy jak to się tam zwie psuje mi humor. Oczywiście miałam w planach pozbyć się jej osobiście, ale nie wiem jak zareaguje właściciel kiedy zjawi się na comiesięcznej wizytacji
Mam tam dwa krzaczki hortensji (chyba anabel) jeden niestety zrównany z ziemią w ferworze poniedziałkowego sprzątania.

I jeszcze jedna prośba wie ktoś może co to za krzewinka zawitała w moim ogródku? Przez lato wygląda nieszczególnie, ale jesienią ...
____________________
Kobieta potrafi to samo co mężczyzna, poza obsikaniem muru na stojąco
Pwl 18:33, 02 lis 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Możesz tam posadzić najlepiej coś zimozielonego. albo szpaler z thui albo świerki serbskie lub jedlice.
____________________
paweł
Kaisia 18:42, 02 lis 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Świerki to bardzo dobry pomysł też bym je tam posadziła.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Gardenarium 20:32, 02 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja także radzę świerki serbskie (Picea omorika) co 1 metr. Też je wybrałam do tego celu, jak musiałam zasłaniać brzydkie widoki. Są wysokie i w miarę szybko zasłonią.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:35, 02 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
sara26 napisał(a)


Wg mnie to Cornus alba "Sibirica" - dereń biały "Sibirica"
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:36, 02 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
sara26 napisał(a)
Oj kiedy w życiu nadciągają ciemne chmury zawsze jest jakiś promyk nadziei. Np. dzisiaj myślałam skąd dorwać kory. Jak wiecie 80 litrów kosztuje 9 zł, a to jest kropelka w morzu potrzeb Zadzwoniłam więc do najbliższego tartaku i właściciel powiedział, że za jeden uśmiech mogę sobie jej wziąć ile dusza zapragnie tylko muszę mieć własny transport. Nigdy w życiu bym się nie spodziewała.

Jestem wniebowzięta !


Taką świeżą korę najlepiej przekompostować na pryzmie, przesypując mocznikiem i polewając wodą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaisog1 20:37, 02 lis 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Danusia... no co Ty.... biały??? Przecież on czerwony
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 20:39, 02 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak się nazywa botanicznie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies