Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeszcze jest gorzej niż źle…

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeszcze jest gorzej niż źle…

sara26 17:10, 28 paź 2011


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 34
Witam wszystkich serdeczne.
W końcu i ja postanowiłam zawitać w wasze progi. Przespacerowałam się po ogrodach Pani Hanki Karoliny, Ani, zachłysnęłam się ogrodem z czerwonym mostkiem i ugrzęzłam w cudnych bukszpanach Danusi. I oczywiście ogród Sebka nie sposób było ominąć.
Muszę się Wam do czegoś przyznać że po pierwszej wizycie w waszych ogrodach po prostu się popłakałam. Wasze ogrody są zachwycające! A u mnie …no cóż sami się przekonacie…
W końcu postanowiłam coś zmienić. Wiem że potrwa to o wiele dłużej niż u was ale pomalutku coś na pewno się wymyśli. Ale od początku…
4 lata temu kupiliśmy dom. Niestety jest to stare budownictwo i daleko mu do pięknych domów tutejszych forumowiczów ale przynajmniej jest mój i tylko mój Przez te parę lat całą uwagę poświęciliśmy na jego remont i modernizację. A kiedy go znaleźliśmy wyglądał tak: uwaga tylko dla osób o mocnych nerwach


tutaj pięknie widać kto mieszkał w okolicy krety i jeszcze raz krety.

Nie muszę mówić co musieliśmy w nim wymienić bo wymieniliśmy prawie wszystko z wyjątkiem ścian. Dużo czasu zajęło nam równanie podwórka po naszych maleńkich sąsiadach. A kiedy już wszystko było ślicznie zasiane trawą, wkroczyła ekipa od budowy przydomowej oczyszczalni. Ech szkoda gadać co zostało z mojego podwórkowego trawnika
A tak wyglądał mój ogród rok po kupnie domu. Pierwsze ogrodowe zakupy to te malutkie tujki I tak poza koszeniem trawy do dnia dzisiejszego prawie nic się w nim nie zmieniło.

A teraz zdjęcia ze stanu obecnego
Podwórze ze wszystkich stron ten wszechogarniający bałagan to wina uciekania do waszych ogrodów piękna budowla sąsiadki
mój garaż
w oddali sprezentowana forma do oczka i część przed domem dobrze że część pelargonii zabrałam wcześniej
[img Wiecie może co to za krzew z tymi przebarwionymi na purpurowo liśćmi. Zupełnie nie wiem skąd się wziął ale o tej porze roku bardzo „wyróżnia się z tłumu”. I oczywiście wątpliwa „ozdoba” mojego ogrodu, której niestety nie da się usunąć
Na dzisiaj tyle. Mam nadzieję że nikomu nie popsułam widokami początku weekendu.
Cieszę się, że mogę być tutaj z wami.
____________________
Kobieta potrafi to samo co mężczyzna, poza obsikaniem muru na stojąco
BEATA_S 17:31, 28 paź 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Witam Saro na Ogrodowisku! Każdy z nas ma takie bądź podobne zdjęcia. W końcu nie od razu Kraków zbudowano. Najważniejsze, że są chęci do robienia czegokolwiek, dalej już poleci
Piękny ten malutki domek, kto w nim mieszka? Fajny wiatrak i jakiś korzeń obok z pewnością będą fajnymi dodatkami w ogrodzie.Najważniejsze to to, żebys zdecydowała jak ma wyglądac Twój ogród, które rośliny lubisz, z czym dobrze się czujesz. Pozdrawiam
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Pwl 18:24, 28 paź 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Witaj, wszystko na co nie chcesz patrzeć obsadź świerkami i z głowy rosną momentalnie i w mig
wszystko ukryją. Grunt to skupienie sią na uporządkowaniu terenu z zarośli wzdłuż ogrodzenia i od
razu się poprawi. Dasz radę skoro remont przeszłaś to teraz to pestka pozdrawiam Cię
____________________
paweł
Gardenarium 18:45, 28 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj Saro, nie załamuj się tak i nie płacz. Możesz płakać tylko ze szczęścia, że nas spotkałaś w odpowiednim momencie. Pragnę Cię podtrzymać na duchu i dodać wiary że Ci się uda. Musisz tylko pracować. Powiedz, czy ktoś wspomoże Cię fizycznie w tych pracach?

Napisz także jaką powierzchnię ma działka, może jakiś schemat narysuj jak wygląda rozmieszczenie budynków, wjazd itd. Podaj długość i szerokość działki, wymiary domu, gdzie jest północ.

Pierwsza sprawa to mobilizacja całej rodziny i w sobotę grabienie posesji i zamiatanie, sprzątanie chowanie wszystkich nieporządnych rzeczy.

Od razu zrobi się ładniej i to poprawi Ci humorek

Domek zadbany - czas na ogród
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:46, 28 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dla łatwiejszego cytowania postów wklejaj nie więcej niż 4 zdjęcia w jednym poście
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ewaglen 19:06, 28 paź 2011


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
I ja Cię witam Saro bardzo serdecznie
Popłakałaś i dobrze, to też potrzebne A teraz....sama powiedziałaś "dom jest mój i tylko mój".... i tego się trzymaj. Skoro dom i działka są Twoje, możesz z tą własnością zrobić co zechcesz. Tylko od Ciebie zależy co tam będzie. I to już stwarza wielkie możliwości, nawet jeśli w tym momencie czarno to widzisz. Niezadowolenie z tego co jest, to według mnie (i nie tylko) to początek nowej jakości.
Też kiedyś byłam na początku drogi i wszyscy wkoło mi mówili, że postradałam zmysły, jak zaczęłam budowę domu bez złotówki oszczędności. Jak dobrnę do zdjęć sprzed 6 lat, to Ci parę prześlę, by pokazać jak się wszystko zmieniło przez ten czas. Poza tym jak trafiłaś na Ogrodowisko to nie zginiesz Tu wszyscy sobie pomagają, dzielą się nie tylko wiedzą, ale również roślinkami. Można naprawdę tanio zrobić piękne miejsce na ziemi dla siebie i swojej rodziny. Ty tez to zrobisz Jestem tego pewna
Trzymam za Ciebie kciuki
____________________
Mój ogród - co dalej?
Sebek 19:06, 28 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj


Działka duża więc i dużo miejsca do nasadzeń

Będę kibicować - i pomagać w miarę możliwości
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
GabiK 23:40, 28 paź 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Witaj. Rzeczywiście sporo u Ciebie do zrobienia, ale dasz radę z naszymi specami.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
zbigniew_gazda 08:13, 29 paź 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
Cześć Saro. Głowa do góry . Nikt nie powiedział że musisz mieć ogród Twoich marzeń na wiosnę w przyszłym roku. Idzie zima i zaplanujesz sobie co i jak ma wyglądać . Danusia już zasugerowała co masz zrobić w najbliższej przyszłości. Powodzenia.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hanka_andrus 08:24, 29 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Hej,Saro! Nie wszystko na raz! Ogarniaj przed zimą,co możesz, a wiosną też systematycznie w miarę wolnego czasu,choć to ponoć jedno drugiemu przeczy.
Każde uporządkowane pole cieszy.Masz możliwości-chęci wzrosną w czasie zimy.
Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia i pogody ducha!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies