Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeszcze jest gorzej niż źle…

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeszcze jest gorzej niż źle…

Sebek 19:40, 31 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A możesz powiedzieć jakie to rośliny?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
sara26 09:36, 01 lis 2011


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 34
Widzisz Sebastianie też chciałabym wiedzieć Mój syn określił to tak "tu zielone, tu leżące choinki i musi być coś czerwonego".
Myślałam aby przy domku posadzić dwa świerki conica, dwie róże szczepione na pniu(marzy mi się kolor żółty)tam z tyłu berberysy (uwielbiam jak przebarwiają się na czerwono). Na pewno jakiś płożący iglak i najlepiej, aby też miał żółte akcenty(spodobała mi się kolorystyka syna). Chciałabym tez kulki bukszpanowe a tu z przodu myślałam o kostrzewie sinej. I oczywiście wrzosy! Wzdłuż żwirowej ścieżki jakieś jednoroczne roślinki może begonie?
Inaczej to wygląda na szybkim szkicu a co innego w rzeczywistości. Tym bardziej że muszą to być roślinki które bardzo wolno rosną. Ale coś na pewno da się dobrać
____________________
Kobieta potrafi to samo co mężczyzna, poza obsikaniem muru na stojąco
Sebek 10:33, 01 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Na pewno nie conica - ona jest strasznie chorowita. Już lepiej tuje, a najlepiej cisy.

Żółtym akcentem może być cyprysik groszkowy lub żurawka citronelle.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
bociek 12:51, 01 lis 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Witaj Sara
Nic sie nie martw - jestes w dobrych rekach Tak jak pisza Przedmowcy, to co da sie uporzadkowac przed zima uporzadkuj, a cale dlugie wieczory masz na spokojne planowanie. Spokoj ma tu kluczowe znaczenie Wiem cos o tym, jestem w goracej wodzie kapana, a to nie jest dobra cecha jak wszyscy wiemy
Trzymam kciuki - specjalnie nie doradze, bo nie jestem specjalnie uzdolniona i sama sie ucze, ale trzymam kciuki i kibicuje
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
sara26 20:07, 01 lis 2011


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 34
Sebek napisał(a)
Na pewno nie conica - ona jest strasznie chorowita. Już lepiej tuje, a najlepiej cisy.



No patrz a ja myślałam że to takie niewymagające drzewko. U mojego wujaszka rośnie już 4 rok w takim miejscu gdzie nic nie chce rosnąć i jest śliczny Tuje trochę za szybko rosną.

Bociek cudny koteczek
____________________
Kobieta potrafi to samo co mężczyzna, poza obsikaniem muru na stojąco
Gardenarium 20:18, 01 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Conica "lubi" mieć nieproszonych gości - szkodniki, które szybko potrafią sprawić, że krzew staje się nieatrakcyjny. Widać, że krzewy u wujka są dobrze "schowane"
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magnolia 21:19, 01 lis 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Witaj Saro
Jeśli można- myślę że trzeba zacząc planowanie od ogółu, nie od szczegółu. Na początek trzeba zaplanować kształty rabat, zdecydować gdzie się osłonić, czy zostawić jakieś widoki otwarte na otoczenie ogrodu, czy potrzeba jest żeby zaplanować dodatkowe miejsce wypoczynkowe, ustronną ławkę, może plac zabaw dla dzieci,warzywnik, drewutnię, kompostownik i rozplanować te elementy. Ozdoby typu domek i wiatrak to właśnie ozdoby i decyzje o ich ustawieniu w danym miejscu lepiej zostawić na później. Kiedy będą kształty ogrodu, wtedy łatwiej będzie też o dobre miejsce dla ozdób
____________________
sara26 08:12, 02 lis 2011


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 34
Danusiu dziękuje, że też tu jesteś. W takim razie conica odpada.

Magnolio masz rację plany, plany i jeszcze raz plany więc planuję. Wiem że sprawiam wrażenie osoby, która działa chaotycznie i bez zastanowienia, ale czekam na wyniki biopsji i wybaczcie muszę zająć czymś głowę i ręce bo zwariuję.

Warzywnik, kompostownik i małą szklarenkę mam za budynkiem gospodarczym. Tam jest 800 mkw działki więc wszystko się zmieści
____________________
Kobieta potrafi to samo co mężczyzna, poza obsikaniem muru na stojąco
GabiK 09:40, 02 lis 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Trzymam kciuki za pozytywny wynik biopsji.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
hanka_andrus 10:23, 02 lis 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Będzie dobrze! Ja w to wierzę!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies