Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeszcze jest gorzej niż źle…

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeszcze jest gorzej niż źle…

jotka 11:32, 13 lis 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Saro, ślicznie u Ciebie posypało pudrem

Ale ja mogłabym jeszcze na taki widok poczekać ...bo żal mi tej kolorowej jesieni ....
Ale czy nas kto o zdanie w sprawach pogody pyta???
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
sara26 11:32, 13 lis 2011


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 34
Cis. Malutki ale może coś z niego wyrośnie. Na razie zadołowany z donicą czeka na swoje miejsce. Też bez konkretnej nazwy
____________________
Kobieta potrafi to samo co mężczyzna, poza obsikaniem muru na stojąco
sara26 11:33, 13 lis 2011


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 34
Dokładnie jotka mnie też to nie za bardzo cieszy, ale moje dzieciaki już wyciągały sanki
____________________
Kobieta potrafi to samo co mężczyzna, poza obsikaniem muru na stojąco
Gardenarium 14:43, 13 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
sara26 napisał(a)
Tutaj potrzebne są mi wasze dobre rady. Muszę zakryć tą studnię ale jak i czym aby stworzyły się piękne piętra.Niestety za studnią do tego niby ogrodzenie jest tylko kilka cm na nasadzenia

Pomóżcie proszę


Gdyby się dało to z lewej strony studni można przykleić nawet jakieś drzewo, np. śliwę wiśniową, albo iglak pochylony w prawą stronę. W najgorszym wypadku posadź bluszcz na siatkę. Będzie zimozielono. A drzewo tu, gdzie jest lewy jałowiec. Ziemi pod pokrywę trzeba dosypać łatwiej będzie zamaskować beton.

Te jałowce sa zbyt niskie, najlepiej byłoby posadzić Gold Star, jesli oczywiście lubisz jałowce. Ja bardzo lubię irgi,tutaj Ursynów albo Coral Beauty byłaby dobra.

Dopiero przed nimi kolorowe coś czyli żurawki.

Gdyby dało się posadzić śliwę wiśniową, to pod nią łukiem możesz dosadzić hortensje Limelight - 3 sztuki.
Przed nimi bukszpanowe kule, a dopiero pomiędzy nimi kolorowe żurawki, ale tylko jedną odmianę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bociek 15:55, 13 lis 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Sara, kolo studzienki posadz, tak jak radzi Szefowa, irge Ladnie Ci zasloni brzydala, a poza tym jest piekna jak kwitnie, pozniej ma cudne korale i na jesieni przywdziewa sliczna szate
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
sara26 08:52, 14 lis 2011


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 34
Danusiu uwielbiam jałowce jak również cyprysiki. Dziewczyny pomysł bardzo mi się podoba tym bardziej, że mam u siebie irgę Coral Beauty i wiele gałązek już się ukorzeniło. Pozostaje dokupić śliwę wiśniową 3 hortensje i jałowiec gold star. Postaram się w miarę możliwości kupić jak największy. Bukszpan też już jest więc będą i kulki a przed nim może czerwone begonie wiecznie kwitnące. Będzie kolorowo. Mniej więcej tak





A moje brabanty
B śliwa wiśniowa tylko czy ona ma być na pniu czy zwykła??
C hortensja limelight 3 szt
D kulki bukszpanowe 3 szt
E jałowiec gold star
F irga 3 szt
G begonia wiecznie kwitnąca (dużo)
Na ogrodzenie rzucę bluszcz tylko czy on tam przetrwa mrozy. Jeśli nie pozostanie winobluszcz. Mam go w okolicy pod dostatkiem więc będzie gdzie nakopać Ideałem byłaby glicynia chińska, ale jestem realistką. Bez okrywania i bardzo stabilnych podpór nie ma szans na przeżycie.

Realizacja na wiosnę jak tylko będzie można sadzić. Chyba że kupię roślinki jeszcze teraz i zadołuję z doniczkami w tunelu foliowym. Sama nie wiem. Szkoda, że do wiosny tak daleko..
____________________
Kobieta potrafi to samo co mężczyzna, poza obsikaniem muru na stojąco
ewaglen 17:47, 16 lis 2011


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
sara26 napisał(a)
iwonaz to garden puzzle przez zimę przynajmniej będzie co robić




Sadź świerki dość gęsto, będzie lepszy i szybki efekt.


Będzie gęsto

Sebek śliczne te żurawki ale jak to Dominika pisała u nas jest totalny koniec świata więc nie wiem czy je dostanę może mojego M ścignę niech poszuka w Warszawie on tam non stop siedzi


Saro, dzisiaj przeglądając wątek Danusi zauważyłam, że Ty jesteś z okolic Chełma. Mam dla Ciebie dobrą wiadomość Mimo, iż jesteśmy prawie na końcu świata, w Chełmie, na Rampie Brzeskiej w "Dom i ogród" widziałam żurawki jeszcze ze dwa tygodnie temu. Myślę, że na wiosnę nie będzie problemu, poza tym można u nich zamówić i przywiozą. Poza tym jest fajny ogrodnik na Metalowej, też można złożyć zamówienie.
Fajnie, że ktoś z moich okolic jest na Ogrodowisku
Pozdrawiam Cię cieplutko
____________________
Mój ogród - co dalej?
Bogdzia 19:41, 16 lis 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
No i problem prawie rozwiązany.Pozostaje tylko wykonac. Pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
sara26 08:12, 17 lis 2011


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 34
Oj dziewczyny ja już się nie mogę doczekać wiosny Ewaglen odkryłam tez szkółkę na żółtańcach prowadzi ja kobieta z moich stron więc jestem dobrej myśli. Ostatecznie wyślę M na giełdę w Broniszach on i tak siedzi w Wawie cały tydzień.
____________________
Kobieta potrafi to samo co mężczyzna, poza obsikaniem muru na stojąco
Sebek 21:30, 18 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Rabata wygląda bardzo dobrze - czekamy na realizację wiosną
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies