Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku :)

Syla 10:34, 20 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
an_tre napisał(a)
Sylwia, nie myśl, że o Tobie zapomniałam ale twój wątek tak się rozrasta w piorunującym tempie, że nie nadążam muszę specjalnie dla Ciebie i Twojego ogrodu zarezerwować chociaż jedno popołudnie z wieczorkiem a tymczasem pozdrawiam serdecznie




Pozdrawiam Aniu również , wiem , że o mnie pamiętasz , ja pamiętam również i o Tobie buziol
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
anula_wn 10:46, 20 paź 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Syla napisał(a)

Sylwia, wg mnie rabata jest ok, pomomo braku begonii jest czysta . I fajnie, że będziesz miała gdzie lampeczki powiesić , bo mi brakuje ładnego iglaczka na nie....
A czy Ty przypadkiem nie miałaś...odpoczywac już?



Aniu , nie smucę się z tego powodu , że rabata jest pusta Tylko w okresie lata było takie przepełnienie w tym miejscu i roślin i kolorów , że aż męczyło i po usunięciu zrobiło się tak "czysto" a jednocześnie pusto . Także pomyślałam o zapełnieniu tego miejsca żurawkami . Co do donic przed wejściem do domu również zostaną mocno ograniczone.

A jeśli chodzi o iglaczka , to chciałam wreszcie móc przyozdobić coś na zimię , no i mam wreszcie co (poprzednik był malusi) , dlatego jak mnie naszło od razu zadzwoniłam do szkółki i przywieźli . Sadzenie i przesadzanie trwało jedyne pół godzinki , ale potem to już całkowicie się relaksowałam , takie babskie fryzjer, kosmetyczka , bo muszę się przyznać , że wieczorkiem byłam na uroczystym otwarciu SPA mojego kuzyna i bawiłam się przednio przy występie Kayah Uprzyjemniał nam również czas prowadzący imprezę Piotr Bałtroczyk




No i bardzo dobrze Sylwia ! tak trzymaj należy też zrobic sobie dobrze i zrelaksowac się po ciężkim sezonie! a napracowałaś się bardzo
powiem Ci tak po cichutku, że dla mnie było tam za dużo tego koloru...chyba wolę spokojniej żurawki będą super tam wyglądac
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Syla 10:50, 20 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380




No i bardzo dobrze Sylwia ! tak trzymaj należy też zrobic sobie dobrze i zrelaksowac się po ciężkim sezonie! a napracowałaś się bardzo
powiem Ci tak po cichutku, że dla mnie było tam za dużo tego koloru...chyba wolę spokojniej żurawki będą super tam wyglądac



Wiem Aniu, że lubisz spokojnie .... u mnie również tak będzie , będę się starać
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
anula_wn 11:01, 20 paź 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Sylwia, ale to ...ja lubię a każdy jest inny i każdy musi otaczac się tym co lubi najbardziej to ma wartośc (nie piszę tylko o roślinach...). Ważny był Twój wysiłek, doświadczenie, które zdobyłaś i to, że Jesteś szczęśliwa w swoim ogrodzie !
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Wieloszka 14:09, 20 paź 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Witaj Sylwia,

Twój ogród co i rusz to piękniejszy - zwłaszcza, że potrafisz to ująć cudownymi fotkami, a choć jestem tu, w Ogrodowisku dopiero chwilę obserwuję Twoje ogrodowe poczynania z wyjątkową zachłannością. Podziwiam Cię za upór i wytrwałość, no i przede wszystkim doświadczenie, którym tak chętnie dzielisz się z innymi. Widziałam u innych forumowiczów niejeden projekt czy choćby projekcik "made by syla" - jesteś "nieodrodną" i baaardzo pilną uczennicą naszej Guru - Danusi . No i zastanawiam się, jak Ty na to wszystko znajdujesz czas - dom+rodzina+tyle pracy w ogrodzie (no bo na taki efekt jak u Ciebie to się trzeba napracować!). Czy Twoja doba aby na pewno ma tylko 24h?
Będę więc podpatrywać dalej i uczyć się od najlepszych, a jak w końcu sprecyzuję swoje przeróbkowe oczekiwania, nie omieszkam Cię trochę pomęczyć

pozdrawiam serdecznie ,
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
anka 14:47, 20 paź 2011

Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 127
Witaj Sylwio już wcześniej pospacerowałam po Twoim ogrodzie i jestem pod ogromnym wrażeniem. Pięknie dbasz o wszystko Szczerze gratuluję!
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1060-ogrodek-do-przerobek
Syla 19:00, 20 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Wieloszka napisał(a)
Witaj Sylwia,

Twój ogród co i rusz to piękniejszy - zwłaszcza, że potrafisz to ująć cudownymi fotkami, a choć jestem tu, w Ogrodowisku dopiero chwilę obserwuję Twoje ogrodowe poczynania z wyjątkową zachłannością. Podziwiam Cię za upór i wytrwałość, no i przede wszystkim doświadczenie, którym tak chętnie dzielisz się z innymi. Widziałam u innych forumowiczów niejeden projekt czy choćby projekcik "made by syla" - jesteś "nieodrodną" i baaardzo pilną uczennicą naszej Guru - Danusi . No i zastanawiam się, jak Ty na to wszystko znajdujesz czas - dom+rodzina+tyle pracy w ogrodzie (no bo na taki efekt jak u Ciebie to się trzeba napracować!). Czy Twoja doba aby na pewno ma tylko 24h?
Będę więc podpatrywać dalej i uczyć się od najlepszych, a jak w końcu sprecyzuję swoje przeróbkowe oczekiwania, nie omieszkam Cię trochę pomęczyć

pozdrawiam serdecznie ,


Dzięki Agnieszko za miłe słowa , trochę poprawiły mi nastrój bo kiepsko było dzisiaj tzw. chwilowa jesienna deprecha . Jeśli się na coś przydam to chętnie pomogę ... również pozdrawiam
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gabriela 19:07, 20 paź 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Syla napisał(a)

Sylwia widzę, że ty bez roboty usiedzieć nie możesz oj na zimę ten ogród zimowy Ci potrzebny i to w tym roku


Oj potrzebny bardzo, chociażby ze względu na donice z roślinami , które poupychałam w garażu i domu Bo mój ogród zimowy będzie miał troszkę inne przeznaczenie niż u Gabrysi


Zaintrygowałaś mnie, mój jest do siedzenia, drzemania na szezlongu, łapania światła zimą, jak jest go niewiele w domu, jedzenia sobotnio-niedzielnych śniadań i obiadów, przyjmowanie gości w liczbie do 6-ciu osób, no i oczywiście do przechowywania przez większą część roku roślin. Do czego jeszcze może być ogród zimowy - szklarenka?
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Syla 19:07, 20 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
anka napisał(a)
Witaj Sylwio już wcześniej pospacerowałam po Twoim ogrodzie i jestem pod ogromnym wrażeniem. Pięknie dbasz o wszystko Szczerze gratuluję!


Dziękuję Aniu ...pielęgnacji roślin uczę się malusimi kroczkami . Mam na klonie mączniaka prawdziwego i zauważyłam , że pojawił się na thujach, które rosną opodal ..... Okropnie się tym przejmuję bo to choroba infekcyjna i nie wiem czy do końca będę umiała nad tym zapanować.

Poprosiłam do siebie osobę, która profesjonalnie zajmuje się projektowaniem i ogrodnictwem . Będzie w niedzielę u mnie w ogrodzie i mam nadzieję , że pomoże dostosować odpowiednie środki , choć już pewne opryski zostały przeze mnie dokonane.

Pozdrawiam i zaglądaj do mnie jeśli tylko masz na to ochotę
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 19:12, 20 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Gabriela napisał(a)


Sylwia widzę, że ty bez roboty usiedzieć nie możesz oj na zimę ten ogród zimowy Ci potrzebny i to w tym roku


Oj potrzebny bardzo, chociażby ze względu na donice z roślinami , które poupychałam w garażu i domu Bo mój ogród zimowy będzie miał troszkę inne przeznaczenie niż u Gabrysi


Zaintrygowałaś mnie, mój jest do siedzenia, drzemania na szezlongu, łapania światła zimą, jak jest go niewiele w domu, jedzenia sobotnio-niedzielnych śniadań i obiadów, przyjmowanie gości w liczbie do 6-ciu osób, no i oczywiście do przechowywania przez większą część roku roślin. Do czego jeszcze może być ogród zimowy - szklarenka?


Nie Gabrysiu .... ja i szklarenka .... nie bardzo hehehe ...... U Ciebie to ogród zimowy z prawdziwego zdarzenia. Mnóstwo roślin wszelakiego gatunku oraz donice, które zabierasz na przechowanie . U mnie to tylko parę roślinek co by w zimie nie przemarzło na zewnątrz a reszta urządzeń montowanych będzie służyła rekreacji . Coś dla ciała i ducha Takie mnini domowe-spa
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies