Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku :)

Syla 16:34, 19 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Choineczka zmieniła miejsce .... powędrowała sobie na inną rabatę ..... była za malusia a chciałam dużą aby na święta móc oświecić coś przed domem ....







____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 16:35, 19 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
gardenarium napisał(a)
Syla a może obsadź wiosną zgodnie z moim projektem?
Oczywiście zamieniając Citronellę na Lime Marmelade. Masz tu rośliny zimozielone.




Danusiu do tego podążam
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 16:37, 19 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Te rabatki będą aranżowane zgodnie z projektem !!!
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gardenarium 16:47, 19 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No to nie martw się Miałaś dużo begonii to nic dziwnego że teraz wydaje się pustawo.
Na Twoim miejscu nic bym teraz nie sadziła. Trudno.

A begonie dawałabym jako akcencik w całym ogrodzie gdzieniegdzie z wyczuciem tak jak to zrobiłam w
Ogrodzie w stylu angielskim

Wtedy jak zmarzną to nie widać pustych miejsc, bo to tylko skrawki.

Zdaje mi się lepiej nie łączyć begonii czerwonych i różowych obok siebie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Syla 16:52, 19 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Obecny wygląd rabaty .....





____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 16:59, 19 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380






____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 17:06, 19 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
gardenarium napisał(a)
No to nie martw się Miałaś dużo begonii to nic dziwnego że teraz wydaje się pustawo.
Na Twoim miejscu nic bym teraz nie sadziła. Trudno.

A begonie dawałabym jako akcencik w całym ogrodzie gdzieniegdzie z wyczuciem tak jak to zrobiłam w
Ogrodzie w stylu angielskim

Wtedy jak zmarzną to nie widać pustych miejsc, bo to tylko skrawki.

Zdaje mi się lepiej nie łączyć begonii czerwonych i różowych obok siebie.


Co do tego ostatniego zdania nt. kolorów to już do mnie dotarło w momencie czytania bodajże ostatniegoTwojego artykułu (utknęły mi w pamięci te słowa)
Masz rację. Z begoniami i ich kolorem przesadziłam , w przyszłym sezonie posadzę żurawkę Creme Brulee oraz wrzośce poniżej wg planu .....
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gardenarium 17:20, 19 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wiem, że lubisz trzy podstawowe barwy : czerwoną, żółtą i niebieską, no to pozostają czerwone begonie. ewentualnie z ciemnymi liśćmi.
Powiem Ci, że jak lubię kolor biały, to w begoniach akurat najlepiej wyglądają te czerwone. Białe są dość "sztuczne" a czerwone doskonale udają "byliny" i kolor jest idealny. Różowe także wyglądają na "przesadzony efekt".
Ale to jest tylko moje zdanie, sadziłam wszystkie kolory i takie akurat mam spostrzeżenia. Nie wiem, jak u Ciebie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Syla 17:40, 19 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Ja mogę jedynie powiedzieć tyle , u mnie jedynym kolorem begonii będzie czerwony z zielonymi listkami . Po tym sezonie sama doszłam do takich wniosków po eksperymentalnej rabacie . Natomiat kolor różowy w moim przeczuciu niesamowicie komponuje się z fioletową barwą ale w kompozycjach doniczkowych i już nie w moim ogrodzie . Te kolory powędrują do mojej mamy w donice
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 17:48, 19 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Powiem jeszcze , że sprawdziły się w słońcu Lime Marmalade . Urosły bardzo szybko i słońce pomimo kapryśniej pogody nie zrobiło im krzywdy. Sprawdzają się na słońce w zamian za Citronelle.
Natomiast Citronelle super pracuje na swój wygląd w zacienionych miejscach pięknie je rozjaśniając
To taka moja dygresyjka jeszcze
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies