Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku :)

Gardenarium 18:23, 19 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Syla napisał(a)
Powiem jeszcze , że sprawdziły się w słońcu Lime Marmalade . Urosły bardzo szybko i słońce pomimo kapryśniej pogody nie zrobiło im krzywdy. Sprawdzają się na słońce w zamian za Citronelle.
Natomiast Citronelle super pracuje na swój wygląd w zacienionych miejscach pięknie je rozjaśniając
To taka moja dygresyjka jeszcze


Toteż i to powiedziałam w poprzednim poście:
"Oczywiście zamieniając Citronellę na Lime Marmelade. Masz tu rośliny zimozielone."
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
shrekol 19:37, 19 paź 2011


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Sylwia widzę, że ty bez roboty usiedzieć nie możesz oj na zimę ten ogród zimowy Ci potrzebny i to w tym roku
____________________
Lena 19:44, 19 paź 2011


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
No tak ,zmiany to u Sylwii chleb powszedni
Ale,choineczka całkiem przystojna i ozdobi świąteczny okres w ogrodzie
A z żurawkami trzeba ostrożnie - jedne najzwyczajniej w świecie nie cierpią słońca i nasłonecznienie trzeba brać pod uwagę przed zakupami , prawda Ja tak dwa lata temu przesadzałam ze słońca, bo mi przypalało liście a w cieniu odżyła momentalnie
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
Gabriela 19:55, 19 paź 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Sylwia, jest nowa książeczka o żurawkach, tak napisane przy każdej odmianie na jaką wystawę się nadaje - słoneczną czy nie.
Front ogrodu zrobił się bardzo elegancki bez begonii, ja tam ich nie lubię...
____________________
Ogród w budowie nieustającej
an_tre 19:55, 19 paź 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
Sylwia, nie myśl, że o Tobie zapomniałam ale twój wątek tak się rozrasta w piorunującym tempie, że nie nadążam muszę specjalnie dla Ciebie i Twojego ogrodu zarezerwować chociaż jedno popołudnie z wieczorkiem a tymczasem pozdrawiam serdecznie
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
anula_wn 19:58, 19 paź 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Sylwia, wg mnie rabata jest ok, pomomo braku begonii jest czysta . I fajnie, że będziesz miała gdzie lampeczki powiesić , bo mi brakuje ładnego iglaczka na nie....
A czy Ty przypadkiem nie miałaś...odpoczywac już?
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Sebek 20:04, 19 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
gardenarium napisał(a)
Wiem, że lubisz trzy podstawowe barwy : czerwoną, żółtą i niebieską, no to pozostają czerwone begonie. ewentualnie z ciemnymi liśćmi.
Powiem Ci, że jak lubię kolor biały, to w begoniach akurat najlepiej wyglądają te czerwone. Białe są dość "sztuczne" a czerwone doskonale udają "byliny" i kolor jest idealny. Różowe także wyglądają na "przesadzony efekt".
Ale to jest tylko moje zdanie, sadziłam wszystkie kolory i takie akurat mam spostrzeżenia. Nie wiem, jak u Ciebie?


Ja chyba też będę w gruncie tylko sadzić białe, ale w donicach raczej różowe, bo mam białe ściany, więc się zleją

A czerwonych w tym roku nie kupowałem - nie trafiają jakoś do mnie kolorem, a chcę być też konsekwentny
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 20:05, 19 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Syla napisał(a)
Powiem jeszcze , że sprawdziły się w słońcu Lime Marmalade . Urosły bardzo szybko i słońce pomimo kapryśniej pogody nie zrobiło im krzywdy. Sprawdzają się na słońce w zamian za Citronelle.
Natomiast Citronelle super pracuje na swój wygląd w zacienionych miejscach pięknie je rozjaśniając
To taka moja dygresyjka jeszcze


Jakbyś nie miała gdzie dać citronelli to dzwoń do przyjaciela, hehe

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 20:07, 19 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A choinka fajna będzie

Ja chyba zamówię sobie stożki z gałązek brzozy - albo pójdę do lasu, co chyba będzie bardziej prawdopodobne
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kaisog1 20:26, 19 paź 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
anula_wn napisał(a)
A czy Ty przypadkiem nie miałaś...odpoczywac już?



hahahhaha rozbawiłaś mnie! Sylwia i odpoczynek to się wyklucza
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies