Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku :)

magnolia 18:37, 27 paź 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
myślę że tuje bardziej reagują na podtopienie niż zagłodzenie- jak w szkólce kupowałas ładne to miały co jeść. A podtopienia mało gatunków przechodzi bez szwanku.
Teraz je zostaw, nawieziesz wiosną
____________________
Syla 19:02, 27 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
magnolia napisał(a)
Syla nie wiem czy piszesz o pleśni. Na pewno nie zaszkodzi żeby posypać te miejsca popiołem z kominka ( zakładam że palisz w nim drewnem, a nie np. butami, jak czasem moi pomysłowi sąsiedzi). Popiół jest mocno odkażajacy, i bardzo żyzny jak się rozłoży.


Słyszałam o tym popiole .... dziękuję .... butów jako opał nie stosuję
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
hanka_andrus 19:03, 27 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Sylwio,piszesz o przemieszczającej się pleśni,Jakiego koloru i czy ma wygląd pianki?
Jeżeli tak,to może to być śluzowiec.W przyrodzie jest ich kilka/set/ rodzai,to jest twór pośredni między grzybem a rośliną.potrafi się przemieszczać,i to nie jest jego dorosła postać./O śluzowcach na google./
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Syla 19:04, 27 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
anula_wn napisał(a)
oj tak, sąsiedzi palą takimi cudami,że dym kolorowy u nas wokoło leci!
czy jest sposób na ludzką głupotę, bezmyślność i ignorancję???


Mój sąsiad dorzuca "kolorowe" pampersy , dowiedziałam się od niego jak jeszcze się do mnie odzywał Ręce opadają ....
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 19:07, 27 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
hanka_andrus napisał(a)
Sylwio,piszesz o przemieszczającej się pleśni,Jakiego koloru i czy ma wygląd pianki?
Jeżeli tak,to może to być śluzowiec.W przyrodzie jest ich kilka/set/ rodzai,to jest twór pośredni między grzybem a rośliną.potrafi się przemieszczać,i to nie jest jego dorosła postać./O śluzowcach na google./


Piszę o pleśni na korze Halinko i zarejestrowałam w dwóch miejsach na rabatach . Jak poruszałam to się zapyliło . Zastanawia mnie czy nie przywlekłam wraz z korą ??? Oczywiście poczytam , dziękuję ....
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 19:11, 27 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
To nie to Haniu .......
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
anula_wn 19:14, 27 paź 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
pampersy w piecu, też fajnie

ja się załamałam, jak jeszcze mieszkając w bloku, powiedzianbo mi co ludzie do kibelków wrzucają! myślałam, że to żart.... (kurczaki, pampersy właśnie ...... to się w głowie normalnego człowieka nie mieści!!!)

a czemu się nie odzywa już....? przegapiłam info?
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Syla 19:21, 27 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
anula_wn napisał(a)
pampersy w piecu, też fajnie

ja się załamałam, jak jeszcze mieszkając w bloku, powiedzianbo mi co ludzie do kibelków wrzucają! myślałam, że to żart.... (kurczaki, pampersy właśnie ...... to się w głowie normalnego człowieka nie mieści!!!)

a czemu się nie odzywa już....? przegapiłam info?


Widocznie są tacy , którzy nie klasyfikują się do normalnych, tak jak w przypadku sąsiada nie zakalifikowałam go do uczciwych .....
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
BEATA_S 19:29, 27 paź 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
No tak dziewczyny, u mnie to tez normalka, że ludzie palą co popadnie. Ostatnio przechodziłam obok jednego domu i leciał z komina okropnie czarny dym i tak strasznie śmierdziało, aż piekło w oczy. Z pewnością to nie był opał
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
monteverde 19:31, 27 paź 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
oj są ja najlepiej na wsi to czuję, gumy, plastyki,pampersy, pióra z drobiu, drewno z podkładów, okropieństwa, pisze 1 palcem , ale nie wytrzymałam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies