Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku :)

bociek 19:34, 27 paź 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Syla, kurcze, przykro mi z powodu Twoich tujek... Proboj jeszcze ratowac.... Szkoda by bylo, tak ladnie zrobilas nasadzenia... Moze odbija wiosna...

Tak na marginesie, u mnie sasiad z naprzeciwka pali plastikami i podkladami kolejowymi. Zgroza. Latem, wieczorami, jak rozpala na ciepla wode to nie da sie wysiedziec na zewnatrz, chmury czarnego, gryzacego dymu i wszystko leci w nasza strone. Ja juz dawno sie na niego szykuje, ale malz mi nie daje, ma opory Jak to na wsi
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
anula_wn 19:35, 27 paź 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
no ale przecież, można to gdzieś zgłosić !???

poza tym, przynajmniej u nas, sa pojemniki (DARMOWE) na różne różności, a domowe odpady na kompost! przecież nie ma lepszego sposobu ochrony środowiska! tanio, ba , darmo! i jeszcze nawóz się produkuje..... ręce opadają.....
____________________
anula mój mały raj na ziemi
BEATA_S 19:41, 27 paź 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
anula_wn napisał(a)
no ale przecież, można to gdzieś zgłosić !???

poza tym, przynajmniej u nas, sa pojemniki (DARMOWE) na różne różności, a domowe odpady na kompost! przecież nie ma lepszego sposobu ochrony środowiska! tanio, ba , darmo! i jeszcze nawóz się produkuje..... ręce opadają.....

Tak Aniu, ale brakuje odrobiny dobrej woli. Inaczej tego nazwać nie można. Przecież pampersem się nikt nie ogrzeje. Ach... zapomniałam o oszczędnościach..., bo jak wrzuci pampersa do pieca to nie zapłaci za wywóz Taka mentalność niestety. Mieszkam naprzeciwko lasu i wystarczy udać się kilka metrów w głąb i jest się prawie jak na wysypisku Jak widzę fruwające reklamówki czy ine to zbieram, ale przecież nie będę sprzątać codziennie w lesie. Wiecie jakie to przykre. A Straż Miejska owszem robi patrole w południe
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
bociek 19:44, 27 paź 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Aniu, na temat segregowania smieci w mojej miejscowosci sie nie wypowiem, bo mnie ostatnio malo krew nagla nie zalala. Workow do segregowania nie dostajemy, mozesz tylko i wylacznie kupic u smieciarzy (czekaj w domu az przyjada) konkretne worki - koszt 3,86 zl/szt. Inne sa liczone normalnie jako zwykle odpady i wrzucane do tego samego "wora", wiec Twoje segregowanie mija sie z celem. Wywoz smieci raz w miesiacu, czesciej nie mozna, nawet jesli bardzo chcesz dodatkowo zaplacic. Odbioru smieci biodegradowalnych nie przewiduja w ogole, a mnie sie w kompostownik wszytsko nie miesci. O czym mowa... Szkoda srodowiska, bo nasze dzieci i wnuki beda slono placic za taka beztroske
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
bociek 19:46, 27 paź 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
BEATA_S napisał(a)
Przecież pampersem się nikt nie ogrzeje. Ach... zapomniałam o oszczędnościach..., bo jak wrzuci pampersa do pieca to nie zapłaci za wywóz Taka mentalność niestety. Mieszkam naprzeciwko lasu i wystarczy udać się kilka metrów w głąb i jest się prawie jak na wysypisku Jak widzę fruwające reklamówki czy ine to zbieram, ale przecież nie będę sprzątać codziennie w lesie. Wiecie jakie to przykre. A Straż Miejska owszem robi patrole w południe


Dokladnie tak, jak piszesz Beatko. Plakac sie chce patrzac co ludzie robia z lasami...

Syla, sorki za off top.
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Gardenarium 19:53, 27 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Syla napisał(a)

Thuje od środka intensywnie rudzieją .... normalnie się załamuję , jednym słowem rzecz ujmując .....

Pytanko ..... mam pleśń , grzyba ???? ... Bo już głupieję od tego wszystkiego


Syla, gubi stare igły, które są w ciemnościach i zagęszczeniu. To normalna sprawa.
Poczyść i wybierz ze środka jak Ci się chce, albo otrzep delikatnie czesząc rękami do góry (ważne do góry, żeby gałązek nie połamać) i tyle
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anula_wn 19:54, 27 paź 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
jednym słowem sporo czasu minie zanim się nasze społeczeństwo zmieni!
a "najśmieszniejsze" jest to, że chcemy (!) mieszkać w pięknej i czystej okolicy! rany julek, jak kogoś stać na dom to do jasnej anielki nie stać na wywóz śmieci???? to jest tak nierealne, ze aż nie chce się wierzyć....
marzy mi się (podpadnę, wiem) aby było u nas jak w NIemczech , gdzie doniesienie na sąsiada nie jest jakimś grzechem, a u nas, strach aby sie kto nie obraził....
ehhh
chyba szkoda gadać....... ;//
____________________
anula mój mały raj na ziemi
BEATA_S 19:59, 27 paź 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Aniu, ale Niemczech o ile się nie mylę to chyba jest tzw podatek śmieciowy. Płacisz go obowiązkowo raz na miesiąc bądź rok, ale nie płacisz za wywóz nieczystości. Jednym słowem nie warto krążyć ze śmieciami skoro można je wystawić i za darmo go odbiorą. Oprócz tego powszechne są wystawki a u nas dopiero co się taka impreza rozpowszechnia.
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
anula_wn 20:03, 27 paź 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
no tak, ale tam pilnują dni! czwartek - paiery, piątek-palstiki itd... przykładowo
____________________
anula mój mały raj na ziemi
BEATA_S 20:05, 27 paź 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
No to prawie jak u nas
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies