Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

deszczowymaj 22:03, 08 sty 2022


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Heh

Cześć Wiedziałam ,że ta piękna chwila kiedyś nastąpi

Zaznaczam
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Magara 22:03, 08 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Kończąc prezentację części użytkowej - tak wyglądało przygotowywanie miejsca pod maliny i borówki - wilcze doły po prawej oczywiście pod borówkę



O ile z malin jestem zadowolona, uprawa borówki mi nie wychodzi. Doły były wielkie, kwaśnego opór, podlewane na maxa. Pierwsze krzaczki (chyba 2019 albo 2020 rok) nie przetrwały zimy, kolejne rosną nienachalnie. Zobaczymy co 2022 przyniesie, oby poprawę bo borówkę uwielbiamy i szkoda by było nie mieć własnej.
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Rumianka 22:08, 08 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Przywitam się z Tobą, Twoim wątkiem i biegnę prędko pochwalić Dział Techniczny za pomysłowo wykonany kompostownik... Wątek zaznaczam i będę czekać na ciąg dalszy. Najfajniej jest zaczynać czytanie wątku od początku. Zajmuję więc miejsce na grzędzie

Moje borówki zjadają kosy i to nagminnie...w tym sezonie udało mi się zerwać 4 owocki, a mam 10 krzaczków borówki...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Magara 22:08, 08 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Poza nieszczęsną borówką i malinami mam rabatę truskawkową, którą stanowczo w tym roku muszę powiększyć
No i mini sad - powstał nie tyle z potrzeby zjedzenia własnego jabłka, a bardziej z powodu covidowego szaleństwa w zakupie działek... No niestety, część widoku jaki miałam z tarasu będzie niedługo pieśnią przeszłości, działki sprzedają się jak świeże bułeczki





____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 22:18, 08 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Asia Deszczowa, znaczy czarownica z Ciebie
Runianko, witaj Dziękuję za wsparcie, Dział Techniczny został powiadomiony i puchnie z dumy
Odnośnie borówki - moje nie owocują i nie rosną, no ale rok ostatniej szansy przed nimi.
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magleska 22:23, 08 sty 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18404
Chwalę dział techniczny i cześć warzywno-owocową ogrodu
borówkom daj szansę -moje też przez pierwsze 2 sezony były marne ,a już w zeszłym sporo mi się udało zebrać -aż 6 słoiczków dżemiku powstało i chyba ze 3 pełne woreczki zamrożonych oprócz zjedzenia na świeżo a posiadam raptem 3 krzaki

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magara 22:32, 08 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Internet o dziwo hula, więc lecę z częścią historyczną dalej.

Mam taką małą rabatkę zwaną przeze mnie cienistą lub hostową. Jest zaczęta, rozdłubana i w pierwszej dziesiątce robót na 2022.
Póki co jest tam trochę host, kalina bodnantska "Charles Lamont", paprocie, kokoryczki, kupiony bez pomysłu cis i nie-pamiętam-co-jeszcze

Tak to wyglądało pierwotnie:


Potem nastąpił moment planowania:



____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 22:35, 08 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
A później moment nasadzeń, w dużej mierze tego co kupiłam "wcześniej" i posadziłam "gdziekolwiek":









Oglądając te zdjęcia widzę, że do listy 2022 należałoby dopisać temat trawy w tym rejonie...
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
sylwia_slomc... 23:23, 08 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Borówki potrzebują czasu, moje potrzebowały 4 lat by zacząć owocować. Pod dużymi drzewami trawa raczej słabo rośnie bo ma za sucho i za mało światła, za to rabaty można mieć piękne po włożonym wysiłku przykład w Tajemniczym ogrodzie znajdzieszSąsiadów życzę rozumnych i estetów, a najlepiej z zamiłowaniem ogrodniczym to może coś fajnego posadzą i dadzą Ci tło zapożyczone choć inne to może miłe dla oka. A jeśli go nie będą mieli to zawsze warto ich ogrodnictwem zarazić....to zaraźliwa choroba
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magara 23:59, 08 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Magleska, dzięki Przekazałam Małżonkowi, że ma już dwa "lajki", cieszy się My analogowi FB nie mamy, insta i innych wyrobów instapodobnych nie znamy, ale każdy wie, że mieć "lajka" to super sprawa, hehe
Część owocowo-warzywna też zadowolona z pochwał
Myślę, że te pierwsze borówki były po prostu słabymi sadzonkami albo coś je zeżarło - po pierwszej zimie wyciągałam je z ziemi praktycznie bez bryły korzeniowej

Sylwia, o borówkach - j/w Tajemniczy ogród Agaty oczywiście znam, rabaty albo poszerzę na maxa albo spróbuję z trawą do cienia, są takie mieszanki. Sąsiadów nowych póki co dwóch, niestety nie rokują
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies