Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - part 2.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - part 2.

ElzbietaFranka 21:11, 11 lip 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Dobrze znać opinie. Pewnie kupię Fastigiate, ale wybór pewnie podejmę w szkółce.

Nie daleko rosną dosyć duże graby są bardzo ładne ok metra od ziemi mają już gałązki, przysadziste nie są przycinane.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Johanka77 22:03, 13 lip 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Moje graby w końcu dziś zostały przycięte.
Generalnie trafił nam się dziś obfity ogrodowo dzień nagle.

A to za sprawą naszego psa, który niestety się czymś zatruł… bo rozbroił kompostownik
Od trzech dni nic nie je i oczywiście haftuje. Dziś byliśmy rano u weta, ale trzeba było na prześwietlenie, bo było podejrzenie krwotoku wewnętrznego
Na szczęście USG tego nie potwierdziło, ale Aaron musiał zostać na kroplówce i innych lekach. Potem w domu już tylko polegiwał.
A my wykorzystaliśmy nieplanowany wolny dzień i fakt, że pies dziś nie skacze na cięcie grabów i likwidację kompostownika właśnie.

Wszystkie graby uformowane.

Ponadto posadziłam jarzmianki od Lucy na stipowisku, a firletki na nowej rabacie pod skarpą przy placyku. Posadziłam też kupione dawno i zapomniane stipy. Na skarpie i pod skarpą na tej nowej.

Dzień uważam za wykorzystany na maxa, chociaż plany były inne.

Mąż w tym czasie rozmontował kompostownik. Likwidujemy go, bo i tak nie korzystałam z tego kompostu, nie przerzucałam z braku czasu i energii, no i pies się struł… większość kompostu pójdzie do warzywnika, który stał sobie w garażu od maja…

Teraz tylko psu zdrowia życzmy
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Gruszka_na_w... 22:45, 13 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Ojej! Ależ miałaś przeżycia. Nie zazdroszczę. Pies jak dziecko. Zawsze człowiek podwójnie się stresuje, bo kontakt werbalny z chorym jest niemożliwy. Dobrze, że USG wykluczyło najgorsze.
Zdrówka życzę Aaronowi.
Swoją drogą, to co on tam znalazł w tym kompostowniku?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Johanka77 23:26, 13 lip 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Głównie trawę i resztki warzyw. Plus skorupki jajek.
Ale zwracał tylko trawę
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 07:10, 14 lip 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Kilka cyków o poranku

____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Helen 07:28, 14 lip 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Piękne widoczki.
Widzę, że cyki się przyjęły.
____________________
Helen - Hortensjowo
April 07:36, 14 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Nie ma tego złego, ładnie ogarnęłaś graby. Lubię to ujęcie na ścieżkę wzdłuż nich.
Stipy nie cięte lepiej wyglądają czy nie ma różnicy? Jakie masz doświadczenia?
Śliczne zdjęcia
____________________
April April podbija las Mazowsze
Wiolka5_7 07:58, 14 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20498
Dobrze, że z Aronem lepiej , życzę mu zdrówka

Graby przycięte super i widoczki też super
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Agi2006 17:34, 14 lip 2022


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Asia graby przycięte na 6! Też miałam sie za to wziąć ale od kilu dni warunki są niesprzyjajace. Buziaki dla Piesia!

A kadry poranne ogrodu i skarpy bardzo klimatyczne. Aż chce się pupę usadzic obok na leżaczku
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
mrokasia 17:47, 14 lip 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18008
Boszszsz, Asia, musicie dawać więcej jeść Aaronowi .
A serio, to współczuję przeżyć. Młody pies to jak małe dziecko. Moje też na spacerach usiłują zeżreć znalezione różności, trzeba mieć oczy wokół głowy.

Graby przycięte na medal!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies