Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » U Justyny

Pokaż wątki Pokaż posty

U Justyny

Gardenarium 15:02, 19 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mieści się w średniej. Czasem nie chce w ogóle wypuścić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tyna 22:23, 19 gru 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
gardenarium napisał(a)
Mieści się w średniej. Czasem nie chce w ogóle wypuścić.


To dobrze,że moja taka grzeczna
____________________
pozdrawiam :)
tyna 16:57, 20 gru 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Mam pytanie: Czy na ścianie przy północnym tarasie utrzymałyby się: Hydrangea petiolaris lub rzadka u nas Schizophragma hydrangeoides? Ale posadzone na podporze, nie linkach? Widziałam je czepiające się, nie owijające...Czy kwitłyby i nie przemarzały w naszym rejonie kraju ? (na wschód od Warszawy)
Najłatwiej rzeczywiście byłoby z winobluszczem....oplatającym się wokół linek...i sprawa załatwiona....

____________________
pozdrawiam :)
Gardenarium 17:04, 20 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można zaryzykować z hortensją, ale wg mnie żadna z tych roślin nie wytrzyma. Mam na jednym tarasie podniebnym na lince bluszcz i zeszłej zimy nie zmarzł. Może bluszcz? Ale też ryzykowny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tyna 17:47, 20 gru 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Yhm, to więcej nie kombinuję...
To miejsce zimowa porą...ściana jest okropna...jeszcze ten cudowny słup w tle...

____________________
pozdrawiam :)
Gardenarium 17:53, 20 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na słup dałabym winobluszcz, zrobi ogromną rzeźbę, a na płot bluszcz, tylko w super ziemię i trzeba od razu przywiązać na gwoździki pędy, bo inaczej nie wejdą, pójdą w ogród.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:54, 20 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na świerka jeszcze bym dała bluszcz, żeby uzielenić pień.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tyna 18:03, 20 gru 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
gardenarium napisał(a)
Na słup dałabym winobluszcz, zrobi ogromną rzeźbę, a na płot bluszcz, tylko w super ziemię i trzeba od razu przywiązać na gwoździki pędy, bo inaczej nie wejdą, pójdą w ogród.

...To nie da rady, bo słup jest u sąsiada, latem go właściwie nie czuć....bo mało widać
Pod płotem są już płyty, a nie za bardzo będzie miejsce na pojemniki....dlatego wieszam na nim jednoroczne, żeby zazielenić....
____________________
pozdrawiam :)
tyna 18:07, 20 gru 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
gardenarium napisał(a)
Na świerka jeszcze bym dała bluszcz, żeby uzielenić pień.

A czy u mnie - na świerku, a nie liściastym, może być winobluszcz, czyli w innym ogrodzie niż leśnym?
____________________
pozdrawiam :)
Gardenarium 21:31, 20 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na świerka nie puszczamy winobluszczu, bo zadusi świerk, będą opadały igły. Na sosny jeszcze może być bo są wysokie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies