Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Wyspy na środku oceanu, czyli rajskie Hawaje.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wyspy na środku oceanu, czyli rajskie Hawaje.

Judith 20:52, 30 wrz 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Wspaniały wyjazd, Agnieszko! Zazdro .
Skały schodzące do morza - absolutnie zachwycający widok, coś cudownego . A Waikiki - stary serial mi sie przypomniał .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Kordina 21:55, 30 wrz 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Wycieczka życia zachwycająco, obejrzałam dokładnie wszystkie rośliny i część mamy w domach np dzbaneczniki (miałam), hibiskusy (piękne kolory), plumeria - te białe skręcone kwiatki z żółtym środkiem (ostatnio nawet oglądałam w moim ulubionym sklepie i zastanawiałam się nad kupnem, ładnie pachniał), draceny w chaszczach dostrzegłam, mój kroton z kolorowymi liśćmi (tylko u Ciebie z 2-metrowy ), a te drobne kwiatki żółto-pomarańczowe wygląda jak trojeść (chyba bulwiasta), ten z różowym kwiatkiem po środku jakiś gatunek wilczomlecza. No ale w końcu nic dziwnego większość naszych roślin domowych pochodzi właśnie z ciepłego klimatu.
Mnie też zachwyciły poskręcane korzenie drzew, jakby zaraz miały nimi wyruszyć na wędrówkę.
Chyba olbrzymie drzewo fikus jeszcze dostrzegłam? Było mi dane oglądać go kiedyś w naturze, korzenie olbrzymie jak pełzające węże.
No to się naładowałaś dobrą energią, słońcem, wodą

Agatorek napisał(a)
Ogród Fostera (i różne dziwne rośliny )


Intryguje mnie to drzewo z kuleczkami, a może masz jakieś zbliżenie na nie? Jak to wygląda z bliska?

____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
eda 23:04, 30 wrz 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Super no dech zapiera och lazur wodospady i te rośliny jaa
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Wiaan 00:07, 01 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5156
Agnieszka niesamowita wyprawa, zazdroszczę tak pozytywnie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Agatorek 00:47, 01 paź 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Tak, trzeba przyznać, te wyspy wzbudzają zachwyt

Bożenko, znalazłam zbliżenie kuleczek



Dość oryginalne to drzewo
Niestety raczej nie znajdę nazwy. Niekoniecznie może pochodzić z Hawajów, bo było w ogrodzie botanicznym.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 08:16, 01 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
Piękna wyprawa trudno się skupić na jednym widoku, roślinność zachwyca no i powiem odważna dziewczyna jesteś ja do tej klatki napewno bym nie weszła, a Ty? no proszę, brawo a teraz idę sobie jeszcze raz pooglądać
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Martka 08:35, 01 paź 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Agnieszko, cudowna dawka widoków, doznań i szczęścia Którego zapasy na zimę z pewnością zrobione Dziękuję za relację! Obejrzeć raz to za mało
Kordina 19:40, 01 paź 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Agatorek napisał(a)
Tak, trzeba przyznać, te wyspy wzbudzają zachwyt

Bożenko, znalazłam zbliżenie kuleczek



Dość oryginalne to drzewo
Niestety raczej nie znajdę nazwy. Niekoniecznie może pochodzić z Hawajów, bo było w ogrodzie botanicznym.


Dziękuję Agnieszko Hurrra! Znalazłam, nazywa się czerpnia gujańska, ciekawostka - zapylane przez nietoperze bardzo interesujące i niespotykane drzewo.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Agatorek 19:45, 01 paź 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Basiu, jak odpłynęliśmy kilka km od brzegu i zacumowaliśmy przy boi, to już było widać charakterystyczne płetwy na powierzchni wody. Wtedy po raz pierwszy powiedziałam, że zostaję na łodzi. Za chwilę zmieniłam zdanie, rozebrałam się do kostiumu, popatrzyłam znów na klatkę i znów stwierdziłam, że nie schodzę. Właściciel łódki powiedział, że mogę zejść na chwilę i jakbym czuła się niekomfortowo, to mogę dać im znać, to przyciągną klatkę i wejdę na pokład. Ok, stwierdziłam że zejdę, ale jeszcze raz się zawahałam zaraz przy drabinkach . Ale strach został na pokładzie. Chociaż przyznaję, że nigdy więcej tego nie powtórzę.

Ale tak naprawdę to przecież wielokrotnie wcześniej, czy później pływaliśmy normalnie (bez klatki), ale przy brzegu i jakoś wtedy mi nie przeszkadzało, że może niedaleko jakiś rekin sobie pływa . No ale go nie widziałam, więcej to trochę inaczej.

Martuś, mam nadzieję, że zapasy starczą na długo
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 19:46, 01 paź 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Bozenko, super, ze znalazłaś nazwę . Aż sobie o nim poczytam.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies