Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Wyspy na środku oceanu, czyli rajskie Hawaje.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wyspy na środku oceanu, czyli rajskie Hawaje.

Gruszka_na_w... 21:22, 01 paź 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Ależ miałaś cudowny wyjazd! Dziękuję za chęć podzielenia się wrażeniami. Piękne widoki. Podziwiam odwagę podczas lotu i zanurzania w klatce.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 23:09, 01 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Ale cudowna wyprawa Widoki bajeczne. Do klatki bym nie weszła ani razu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
DariaB 11:31, 03 paź 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 2890
Agnieszko Ty to będziesz miała co wspominać jak głowa pokryje się siwizną zdjęcia zapierają dech, istnie rajskie krajobrazy. Rośliny cudowne, góry pokryte zielenią, stykające się z lazurowym oceanem cudowne! Odważna dziewczyna jesteś, ja chyba i tak bardziej bałabym się lotu helikopterem niż klatki z rekinami, a może tylko tak mi się wydaje? Bałabym się i jednego i drugiego
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Agatorek 12:11, 03 paź 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Haniu, Sylwia, Daria, widoki rzeczywiście były cudne ❤️

Ale z tą odwagą, to nie tak do końca jest prawda . Jestem bardziej ciekawa, niż odważna . I tak sobie pomyślałam, że prędko (albo nigdy) nie zdarzy mi się taka możliwość.
Ale lotu bałam się mniej niż klatki . Tylko start był straszny. To takie dziwne uczucie, gdy nie ma się nic obok, a człowiek tak szybko się wznosi. W tym momencie zazdrościłam osobom, które miały miejsce „środkowe” (pominęłam w tym czasie fakt, że sama chciałam być na miejscu zewnętrznym, czego później nie żałowałam, bo widoki były dużo lepsze).
A co do klatki, to był taki moment, że uznałam, że nie wejdę . Ale weszłam. I nie żałuję, chociaż naprawdę miałam duże obawy.

Zwłaszcza, że przed wyjazdem obejrzałam ten filmik
Rekin w klatce
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Roocika 13:18, 03 paź 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Agnieszka, niesamowity wyjazd i piękna przygoda. Takie wspomnienia na zawsze.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Agatorek 10:35, 04 paź 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ajka 10:58, 04 paź 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3785
Agatorek napisał(a)
Haniu, Sylwia, Daria, widoki rzeczywiście były cudne ❤️

Ale z tą odwagą, to nie tak do końca jest prawda . Jestem bardziej ciekawa, niż odważna . I tak sobie pomyślałam, że prędko (albo nigdy) nie zdarzy mi się taka możliwość.
Ale lotu bałam się mniej niż klatki . Tylko start był straszny. To takie dziwne uczucie, gdy nie ma się nic obok, a człowiek tak szybko się wznosi. W tym momencie zazdrościłam osobom, które miały miejsce „środkowe” (pominęłam w tym czasie fakt, że sama chciałam być na miejscu zewnętrznym, czego później nie żałowałam, bo widoki były dużo lepsze).
A co do klatki, to był taki moment, że uznałam, że nie wejdę . Ale weszłam. I nie żałuję, chociaż naprawdę miałam duże obawy.

Zwłaszcza, że przed wyjazdem obejrzałam ten filmik
Rekin w klatce


Aga, fantastyczna wyprawa. Drogie te Hawaje pewnie co? Są tam teraz jakieś restrykcje covidowe? Oglądnowszy filmik chyba bym się nie zdecydowała na te rekiny Nie masz filmu ze środka klatki? Dużo ich było?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ElzbietaFranka 21:30, 04 paź 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Agatorek napisał(a)
Tak, trzeba przyznać, te wyspy wzbudzają zachwyt

Bożenko, znalazłam zbliżenie kuleczek



Dość oryginalne to drzewo
Niestety raczej nie znajdę nazwy. Niekoniecznie może pochodzić z Hawajów, bo było w ogrodzie botanicznym.



Mnie się wydaje, że to nie drzewo tylko słup drewniany wywiercone otwore i w te dziury wsadzone rośliny (pnącza).

Odwołuje moje wymysły nazwa odnaleziona.

Piękny wypad.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Renii 15:07, 05 paź 2022


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Niesamowite wrażenia i piękne przeżycia. Super
Mój mąż też widział w tym roku rekiny w Egipcie- przerażające
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Agatorek 23:44, 05 paź 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Aniu, niestety takie dalekie wyjazdy do tanich nie należą. A na miejscu też tanio nie jest np. drogie hotele (ale można spać też na kempingach, jak ktoś lubi ), drogie jedzenie (plusem był duży wybór ryb i owoców morza oraz zwyczajnych owoców) itp. Trzeba po prostu unikać przeliczania dolarów na złotówki. Inaczej by się nie dało. Np. Woda ok 500 ml w markecie kosztowała 1,8 dolara, coca cola tej samej pojemności za 2,89 … Na szczęście w wielu miejscach były „poidełka” (np. w parkach narodowych) z wodą pitną .
Restrykcji brak (ale dopiero od niedawna), nawet nie sprawdzali paszportu szczepionkowego na lotniskach. W żadnych miejscach nie były wymagane maseczki, poza samolotem Lufthansy , na szczęście tylko na jednym odcinku.
Z tego, co się zmieniło po pandemii jest to, że do wielu miejsc (szlaków turystycznych, parków, a czasami nawet i niektórych plaż) trzeba się wcześniej zarejestrować online (jest limitowana liczba dziennych wejść).

Nie mam filmiku z klatki, nawet zdjęć nie mam (nie mam aparatu wodoszczelnego, a na jeden raz nie chciałam kupować). Rekinów było sporo (jak dla mnie), widziałam jakieś 10 (ewentualnie mniej, tylko te same pływały w kółko ), w tym 3 sztuki pokaźnych rozmiarów.
Mam za to filmik z całego lotu helikopterem (były kamery na zewnątrz i wewnątrz), ale jeszcze nie zdążyłam obejrzeć.

Ela, ja też w pierwszym momencie myślałam, że to słup . Ale jak widać, są takie dziwolągi w rzeczywistości.

Renii, też uważam, że rekiny są przerażające. A wyjazd rzeczywiście był super .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies