Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Malinowy zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Malinowy zakątek

NowaKiKi 15:33, 24 kwi 2023


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 611
Bardzo spodobal mi się jeszcze pierys japoński, co sadzicie?
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
Marcin89 16:28, 24 kwi 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2545
NowaKiKi napisał(a)

Nie, mój indywidualny
A bo mam podobną elewację frontową i też okno narożne, a projekt nazywa się dom w malinówkach. Ciekawi mnie skąd nazwa Twojego wątku?
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Mary 17:26, 24 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3513
NowaKiKi napisał(a)
Bardzo spodobal mi się jeszcze pierys japoński, co sadzicie?

To ja odpowiem filozoficznie.

Hortensje bukietowe (np. Limelight) i hortensje krzewiaste (Anabelle lub inne mniej popularne) będą rosły nieźle, dobrze lub bardzo dobrze w zależności od tego jakie przygotujesz im podłoże, jak posadzisz i jak będziesz o nie dbać. O wiele trudniej będzie w przypadku hortensji ogrodowych.

Pieris będzie rósł marnie, tak sobie, nieźle itd w zależność od tych samych kryteriów.

Mam pierisy od około 10 lat. W tym roku pierwszy raz są obsypane kwiatami. I byłoby super tylko, że mają za jasne liście (pewnie niedobór azotu). Był taki rok, że miały pięknie ciemnozielone liście, ale nie było kwiatów (prawdopodobnie skutek dużych dawek azotu w postaci gnojówki z pokrzyw). To piękna roślina, ale o wiele trudniejsza w uprawie niż hortensja. Bez kwaśnego podłoża i zacisznego stanowiska sukces jest mało prawdopodobny.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Muszelka 17:55, 24 kwi 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Hortki i hakonki to dobry pomysł

A może (pod rozwagę) trzmieliny 'Emerald Gold' na pniu? (zimą będzie zielono i przesłonią pustą ścianę), a w nogi hakonki i rozchodniki np. 'Brillant'?
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
NowaKiKi 18:36, 24 kwi 2023


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 611
Marcin89 napisał(a)
A bo mam podobną elewację frontową i też okno narożne, a projekt nazywa się dom w malinówkach. Ciekawi mnie skąd nazwa Twojego wątku?

Od nazwy miejscowości w której mieszkam Malinowice
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
NowaKiKi 18:39, 24 kwi 2023


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 611
Mary napisał(a)

To ja odpowiem filozoficznie.

Hortensje bukietowe (np. Limelight) i hortensje krzewiaste (Anabelle lub inne mniej popularne) będą rosły nieźle, dobrze lub bardzo dobrze w zależności od tego jakie przygotujesz im podłoże, jak posadzisz i jak będziesz o nie dbać. O wiele trudniej będzie w przypadku hortensji ogrodowych.

Pieris będzie rósł marnie, tak sobie, nieźle itd w zależność od tych samych kryteriów.

Mam pierisy od około 10 lat. W tym roku pierwszy raz są obsypane kwiatami. I byłoby super tylko, że mają za jasne liście (pewnie niedobór azotu). Był taki rok, że miały pięknie ciemnozielone liście, ale nie było kwiatów (prawdopodobnie skutek dużych dawek azotu w postaci gnojówki z pokrzyw). To piękna roślina, ale o wiele trudniejsza w uprawie niż hortensja. Bez kwaśnego podłoża i zacisznego stanowiska sukces jest mało prawdopodobny.

Dzieki z naświetlenie ze to nie takie proste bedzie nimi. Koleżanka kupila i w zasadzie z duzo z nimi nie robi a pieknie jej juz zakwitły a zima zimozielone były
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
Marcin89 18:42, 24 kwi 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2545
NowaKiKi napisał(a)

Od nazwy miejscowości w której mieszkam Malinowice
Dziękuję, teraz wszystko jasne
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
NowaKiKi 18:44, 24 kwi 2023


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 611
Muszelka napisał(a)
Hortki i hakonki to dobry pomysł

A może (pod rozwagę) trzmieliny 'Emerald Gold' na pniu? (zimą będzie zielono i przesłonią pustą ścianę), a w nogi hakonki i rozchodniki np. 'Brillant'?

Trzmeline mam z tyłu domu, i nie chce powtarzać.
Zeby prysznic ścianę to myślę nad zylistkiem, obok jakies zimozielone moze jakis ostrokrzew (odmiana jeszcze nie wybrana) pozniej paprocie, hosty, trochę hakonek.
Chciałam uzyskać taki efekt


Ale nie mogę mieć tak dużego drzewa blisko domu dlatego zamiast niego zastanawiam się nad zylistkiem
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
NowaKiKi 22:14, 24 kwi 2023


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 611
Pracę nad sciezka rozpoczęte!
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
Mary 22:26, 24 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3513
Piękna inspiracja. Widzę, że wiesz co chcesz osiągnąć.

Proponuję poszukać inspiracji do tej rabaty w Ogrodzie z rzęźbą.
Anula ma dar tworzenia pięknych rabat, które w dodatku potrafi wspaniale sfotografować.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6733-ogrod-z-rzezba?page=939

Może niewielka hortensja Pastelgreen by Ci tu podpasowała?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies