Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działka w górach, wątki ogrodowe i poboczne ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Działka w górach, wątki ogrodowe i poboczne ;)

Kontonaogrod 20:30, 17 cze 2023

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1716
Warzywka sprzed chwili









____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Kontonaogrod 20:35, 17 cze 2023

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1716
Piwoniowe ostatki, większość przekwita







Jeżyk już zwiedza choć jeszcze godzina do zmroku?



Jutro przyjadą rodzice, ciasto gotowe

____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
ewsyg 07:54, 18 cze 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witajcie na forum. Działka duża, teren niełatwy,ale widoki cudowne. Bardzo ładny projekt domu. Na widok warzyw leci ślinka.
Dołącz proszę imię, trudno zwracać się do Ciebie "kontonaogrod "
Pozdrawiam
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ElzbietaFranka 08:21, 18 cze 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Piękna działka.
To już od was zależy czy pod górkę będzie można podejść. Ja tam bym nie sprzedawała chociaż nie znam terenu.
Samochodem można wszędzie dojechać. Przejdziesz kilka razy dziennie nabierzesz siły do wejścia.
Tutaj na ogrodowisko są działki pięknie zagospodarowane na zboczu. Z cieniem się nie martw są rośliny do cienia chociażby hosty.

Domek ładny. Jak są pieniądze i pomysły można wszystko zrobić.
Przędziorek kilka razy oprysk woda.

Powodzenia i pozdrawiam.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kontonaogrod 08:31, 18 cze 2023

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1716
Ewo, Elu, bardzo dziekuje

Posiedziałam tam trochę wczoraj, porozmawiałam z sąsiadami. Pytanie brzmi czy zacząć tam inwestować czy czekać I zobaczyć jak się sytuacja rozwinie.

Mam kogoś do zrobienia ogrodzenia, zadzwonię jutro. Droga na górę, zatoczka do zaparkowania samochodów wiąże się z kosztami I wywozem ziemi.

Na budowę funduszy brak póki co, ale papiery w jeden dzień też się nie załatwią. Od pozwolenia na budowę jest 3 lata żeby zacząć.

Znalezlismy tam wczoraj odchody ktore mysle moga byc dzika. Ludzkie I wszystkie zwierzece ktore znamy odpadly. A te byly olbrzymie hahaha wiec chyba jednak trzeba bedzie dzialke ogrodzic...

____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Basieksp 09:31, 18 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10257
Witaj działka może trochę trudna ale jaka piękna okolica warto ją zagospodarować, dla samych widoków teraz ale jesienią musi być tam pięknie, a i zima napewno jest tam ładna a w cieniu można posadzić dużo, ciekawych roślin, hosty, ŕozne paprocie, budnery, rodgersje a jakie masz ładne pomidory i pozostałe warzywka no i te przetwory, same pyszności
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Anda 10:01, 18 cze 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33492
Kontonaogrod napisał(a)
Dziękuję bardzo za sucho I za gorąco... poczytam jak je zwalczyć


Powodzenia
Witaj na forum Aniu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kontonaogrod 10:43, 18 cze 2023

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1716
Dziękuję bakłażany podlane I spryskane z węża od góry I od dołu. Będziemy obserwować

Problem w tym że tam prócz prądu nic nie ma. Ludzie mają własne studnie głębinowe. Na ogrzewanie węglowe nikt mnie nie namówi, gazu nie ma, więc pompa ciepła zostaje. A to droga inwestycja. No I mamy gdzie mieszkać, wygodnie, tyle ze sąsiedzi dookoła I brakuje prywatności.

To u sąsiadów jeszcze wyżej, ledwo tam wjechałam, jak oni to robią zwłaszczaw zimie, nie wiem...

Ale pięknie



____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Kontonaogrod 10:47, 18 cze 2023

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1716
To ma byc ogrod na stare lata. Z ograniczoną iloscia roslin I pracy. Zero bylin ewentualnie takie ktore zaniedbane, zarosniete nadal rosną: piwonie, zawilce, ciemierniki, hortensje - moje ulubione rosliny.

Procz tego brzozy, swierki, derenie, miskanty a także rodgersje, brunnery, rododendrony i hosty w cieniu I tyle. Nie wiem jakim cudem ograniczę się do tak malej ilosci roslin, ale moze?

Ma byc w miare naturalnie I zero pielenia na kolanach (warzywnik I szklarnia beda wyjatkiem).
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Anda 11:43, 18 cze 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33492
Na stare lata to i dostęp do lekarza powinien być dobry. Komunikacja miejska i bliskość sklepów też ważna. Kto wie czy na starość samochodem będziecie mogli jeździć, do jakiego wieku będzie to bezpieczne.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies