Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Bukszpan (Buxus) - uprawa

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpan (Buxus) - uprawa

Gardenarium 17:50, 18 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Marzenka mówiłą żeby pryskać, widać jej bukszpanom nie zaszkodziło, ale zaraz będą mrozy więc radzę wstrzymać się. To jest czasem z powodu niskich temperatur albo braku wody. Podlej je obficie przed mrozami, koniecznie bo padną z powodu suszy fizjologicznej..

Jeśli mają mokro to nic im nie grozi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kasiula79 18:07, 18 lis 2013


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Mają Danusiu mokro - ja je takie lekko zbrązowiałe już kupiłam. Kierowałam się tym, że w środku zieloniutkie były (i dalej są). A z tym nawożeniem to się wstrzymam jednak do wiosny, tym bardziej że w tym tygodniu zapowiadają u nas śnieg
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
Janina 19:24, 18 lis 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
magdalena_brzezinska napisał(a)
a może uda się z niego zrobić 2 kule na patykach jedną wyżej drugą niżej
On ma 3 grube odgałęzienia złączone na dole przy ziemi w jeden pień, jeśli już to 3 kulki zabiorę się za to na wiosnę. Dziękuję.
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
Madzenka 22:23, 18 lis 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Gardenarium napisał(a)
Marzenka mówiłą żeby pryskać, widać jej bukszpanom nie zaszkodziło, ale zaraz będą mrozy więc radzę wstrzymać się. To jest czasem z powodu niskich temperatur albo braku wody. Podlej je obficie przed mrozami, koniecznie bo padną z powodu suszy fizjologicznej..

Jeśli mają mokro to nic im nie grozi.


Tak doradzał mi specjalista od chorob roślin. W moim przypadku jednak duże prawdopodobieństwo, że rosliny nie pobierają potasu z gruntu, dlatego miałam robić oprysk. Wiosną jednak bedę podlewać woda z siarczanem potasu. Ania Art zbrązowiałe bukszpany podlewała wiosną siarczanem potasu, w pelni sezonu byly już znów zieloniutkie.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
kasiula79 22:30, 18 lis 2013


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Marzena2007 napisał(a)


Tak doradzał mi specjalista od chorob roślin. W moim przypadku jednak duże prawdopodobieństwo, że rosliny nie pobierają potasu z gruntu, dlatego miałam robić oprysk. Wiosną jednak bedę podlewać woda z siarczanem potasu. Ania Art zbrązowiałe bukszpany podlewała wiosną siarczanem potasu, w pelni sezonu byly już znów zieloniutkie.


Też tak zrobię Marzenko - dzięki jeszcze raz za wszystkie Twoje rady
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
Borbetka 08:23, 19 lis 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Siarczan potasu - muszę zapamiętać.
____________________
borówcowy wizytowka
Gardenarium 08:41, 19 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Janina napisał(a)
On ma 3 grube odgałęzienia złączone na dole przy ziemi w jeden pień, jeśli już to 3 kulki zabiorę się za to na wiosnę. Dziękuję.


Możesz zrobić podciągi, wtedy ułożysz te gałęzie jak będziesz chciała. Koniecznie pokazuj etapy, będziemy podpowiadać jak utworzyć taki okaz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Janina 14:48, 19 lis 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Danusiu ja nie mam pojęcia o czym Ty mówisz jakie podciągi? dla mnie to czarna magia. Muszę koniecznie się doszkolić, poczytać i popatrzeć jak inni to robią. To chodzi o przywiązywanie linek do gałązek i nadawanie im odpowiedniego kształtu?
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
Gardenarium 18:40, 19 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, będziemy to pokazywać w Mai w ogrodzie, z ogrodu zimozielonego. Czekamy na emisję, zobaczysz jak to się robi na przykładzie starego cisa. Ale przecież to wszystko jedno jaki okaz. Technika ta sama
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Janina 16:02, 20 lis 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Będę uważnie oglądać.
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies