Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Bukszpan (Buxus) - uprawa

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpan (Buxus) - uprawa

Cleo 23:16, 01 mar 2014


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Jak należy przyciąc takiego bukszpana? Ma długaśne przyrosty. Chcę go formowac w kulę, czy w takim razie powinnam przyciąć mu całą czuprynkę młodych przyrostów?

____________________
Marzenia do spełnienia
Gardenarium 08:41, 02 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, tylko krzywo bo mi ręka drżała

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Cleo 10:08, 02 mar 2014


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Hihi to nic, widzę doskonale. Dziękuję.

Te mlode gałazki wsadzę do ziemi, tzn. w doniczki, a nóż coś się ukorzeni. Choć slyszałam, ze to bardzo trudne.

____________________
Marzenia do spełnienia
Gardenarium 10:09, 02 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trochę trwa, ale nietrudne

Poczytaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/408-rozmnazanie-bukszpanow-z-sadzonek
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
martika 14:11, 02 mar 2014


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Marzena2007 napisał(a)
Napisz proszę dokładnie w jakiej postaci masz potas, co jest dokładnie napisane na opakowaniu. Jesli kupiłaś granulowany to na 100% się nie rozpuści, a podsypanie i podlewanie niewiele da, gdyż brązowienie wskazuje że nie może pobierać składników pokarmowych z gleby.
Do Oprysku lub podlewania stosuje się siarczan potasu całkowicie rozpuszczalny np Kalisol
rozpuszcza się w wodzie jak cukier i wygląda jak sól....

Zapomniałam dopisać 2,5 g na 1 l wody


Dzieki Marzenko, no ale nie może byc tak łatwo, okazało się, że mam w granulkach wiec nie pasi. W internecie znalazłam ten, októrym piszesz, ale az 25 kg w sprzedazy. Moze wiecie gdzie kupić siarczan potasu, ale w mniejszej ilości????....bo chba tyle to na Ogrodowisko wystarczy
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
emila 10:18, 04 mar 2014


Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 118
Czy warto kupować bukszpany kuliste/nie znam dokładnie nazwy/, takie co juz rosna w kule, czy lepiej zwykłe i zamemu formować.
____________________
Ogród nasz
Basia_1987 14:11, 05 mar 2014


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
Bukszpany formowane w kulę są dosyć drogie, możesz sama uformować zwykłego bukszpana.
____________________
" Baśniowy" ogród
berolina 15:01, 05 mar 2014

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
Mira napisał(a)
Podobno w IKEI są bukszpany w sprzedaży,orientuje się ktoś jak duże i w jakiej cenie?


Tak po 39,99, są duże jak na tą cenę, mają już nabrzmiałe pąki, więc myślę, że nie są wymrożone. Kupiłam i jestem dumną posiadaczką 7 szt . Wiele lat temu kupiłam takie kule właśnie na wyprzedaży w IKEI po 19 zł.... przeżyły w doniczkach nawet ostra zimę i moje kiepskie podlewanie, więc jestem dobrej myśli. Teraz takie okazje się już nie zdarzają...

Zastanawiam się tylko czy jakoś je hartować czy od razu zostawić na noc na dworze. W najbliższych dniach nie zapowiadają ujemnych temperatur...
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
Mirella 15:23, 05 mar 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Moi mili czy teraz tniemy bukszpany, czy jeszcze należy poczekać.
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
gosiak 15:55, 05 mar 2014


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 68
emila napisał(a)
Czy warto kupować bukszpany kuliste/nie znam dokładnie nazwy/, takie co juz rosna w kule, czy lepiej zwykłe i zamemu formować.


Nie słyszałam o kulistych bukszpanach. Myślę, że wszystkie są "zwykłe". Tylko takie które uformowano przed sprzedażą (te są dużo droższe) i takie nie formowane (te mozemy formować, ale kilka sezonów minie zanim się ładnie zagęszczą i uformują). Decyzja zalezy od finansów no i cierpliwości
____________________
Małgorzata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies