Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Bukszpan (Buxus) - uprawa

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpan (Buxus) - uprawa

grupa_trzyma... 12:15, 29 mar 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Poproszę jeszcze o pomoc na temat jak z patyka wyhodować bukszpanika...Do tej pory robiłam tak: kawałek patyczka, ukorzeniacz i do ziemi z piaskiem. Nie mogę się jednak doczekać ładnych roślin. Zrobię zdjęcia moich sadzonek, ale mam wrażenie, że nie przetrwały. Czy jest inny sposób i czy te patyczki mają być zdrewniałe czy raczej takie zielone i wiotkie?
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
martika 13:48, 29 mar 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Witaj Sebek i dziękuje za radę, może jeszcze dzis go przytnę.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Sebek 17:28, 29 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
sylwia_d napisał(a)
Mam 2 bukszpany, które kupiłam już z ogródkiem. Trochę słabo cięte.

Na jednego z dachu garażu skoczył kot i rozłamał go w połowie

Da się coś z tego wyciąć?
Kuli chyba nie.
Nie wiem czy zostawić czy wywalić i kupić coś innego?




z drugiej strony jest tak



Bukszpan i cis jako nieliczne mają moc odbijania ze starych pędów - także chyba bym go ściął prawie do ziemi, bo widać, że się już tam zieleni - w reszty trzeba zrobić sadzonki.
Chyba, że kupisz kilka jakichś do niego i obsadzisz - powstanie wtedy taka poduszeczka
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 17:30, 29 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
grupa_trzymajaca_grabie napisał(a)
Poproszę jeszcze o pomoc na temat jak z patyka wyhodować bukszpanika...Do tej pory robiłam tak: kawałek patyczka, ukorzeniacz i do ziemi z piaskiem. Nie mogę się jednak doczekać ładnych roślin. Zrobię zdjęcia moich sadzonek, ale mam wrażenie, że nie przetrwały. Czy jest inny sposób i czy te patyczki mają być zdrewniałe czy raczej takie zielone i wiotkie?

Lepiej się ukorzeniają te zielone - choć one wcale takie wiotkie nie są. Trzeba dużo cierpliwości, bo one zbyt szybko korzeni nie puszczą.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
hanka_andrus 18:17, 29 mar 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ja bym tego połamańca nie ścinała.Ma dość dużo gałązek i skoda by było go stracić.

Czy te gałązki ,które pozostały,są całe,czy nadłamane?
Jeżeli całe i nie uszkodzone nagięłabym je w lewą stronę .Wstawić trzeba w środek kawałek patyka i do niego przywiązać i uformować cały krzak,tak,żeby patyk był w środku.Na jesień zobaczysz co z tego eksperymentu wyjdzie.
Te oddolne przyrosty uzupełnią braki w wyglądzie.
Tak mi się przynajmniej wydaje.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
sylwia_d 10:44, 30 mar 2012


Dołączył: 14 lis 2011
Posty: 73
gałąź odłamała się całkiem
wtedy było -15 wiec raczej nie było szans od razu coś wsadzić

to co pozostało jest zdrowe, nienadłamane
____________________
Mały ogród w wielkim mieście
sylwia_d 10:47, 30 mar 2012


Dołączył: 14 lis 2011
Posty: 73
Sebek napisał(a)
także chyba bym go ściął prawie do ziemi

zanim się doczekam takiego samego wielkościowo krzaka to wole ten wywalić i wsadzić coś nowego
____________________
Mały ogród w wielkim mieście
grupa_trzyma... 11:14, 30 mar 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764


Moje sadzonki bukszpanów. Przesadziłam je w zeszłym tygodniu do nowych doniczek. Mają ładną bryłę korzeniową ale jakieś takie nijakie są. Czy ktoś mógłby rzucić okiem i powiedzieć, czy coś z nich będzie. Będę wdzięczna za radę.



____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Sebek 21:04, 30 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ten kolor mnie niepokoi - jakby przymrożone były?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
grupa_trzyma... 21:12, 30 mar 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
hej! takie mam wrażenie, tylko jeden z nich jest taki bardziej zielony. Reszta wygląda marnie. Jak myślisz, będzie coś z tego? Podlać nawozem, przyciąć? Wykopać na kompost?
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies