Gdzie jesteś » Forum » Oświetlenie » Oświetlenie ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Oświetlenie ogrodu

grzesi 20:06, 02 sie 2013

Dołączył: 19 wrz 2012
Posty: 41
Dziękuję serdecznie za odpowiedź.
Mila 10:06, 14 wrz 2013


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 543
Gardenarium napisał(a)
Tu są rady, a dodatkowo powiem

pojedyncze duże drzewa o intersujących konarach podświetlaj od dołu reflektorkami, trawy wysokie reflektorkami lub tubami, w ogrodzie to nie lampy mają być ozdobą, a rośliny które one oświetlają. Wszystkim klientom to pwtarzam jak chcą z ogrodu zrobić "lotnisko".


Chciałabym oświetlić tą wiśnie od dołu (wg wskazówek Danusi) ale nie wiem czy taki reflektor mam wsadzić w kamyki, czy nie będzie to głupio wyglądało jak będzie tam wystawał ? A jak tubą to czy oświetli ładnie drzewo?

____________________
Mila - Majowo nie tylko w maju
Gardenarium 09:23, 18 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wsadź reflektorek w sam środek kostki z bukszpanu i oświetl pieniek od dołu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mila 20:52, 18 wrz 2013


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 543
Gardenarium napisał(a)
Wsadź reflektorek w sam środek kostki z bukszpanu i oświetl pieniek od dołu.

Bardzo dziękuję Danusiu
Robiliśmy z mężem próby oświetlenia po nocy z bardzo mocną lampką rowerową
____________________
Mila - Majowo nie tylko w maju
bebenik 13:14, 03 lis 2013


Dołączył: 06 cze 2013
Posty: 3
A jak Wam się podobają takie lampy jak na zdjęciu? Trochę jak małe księżyce
Sebek 23:06, 04 lis 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Oryginalne Ale szczerze to przez chwilę szukałem gdzie się znajdują
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 23:12, 04 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czy to te kamienie? Mnie nie za bardzo przypadły do gustu, bo to imitacja a nie za bardzo lubię imitacje. Kamień to kamień a lampa to lampa. Sama nie wiem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
beata_kulesza 17:29, 25 lis 2013


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Witam serdecznie chciałabym się poradzić w kwestii oświetlenia.Otóż sprawa wygląda następująco: przed domem wzdłuż chodnika rosną 3 akacje, które są podświetlone od dołu natomiast przy altance mam rabatę z jałowcem łuskowym to ten po lewej stronie

(nie pamiętam odmiany) i nie wiem czy tam zastosować lampę niską stojącą(taki słupek) czy też jakiś reflektorek oraz druga rabata ten sam problem. Doradźcie proszę!

____________________
Beti - Ogród Beaty
Gardenarium 15:27, 26 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W środkowym zdjęciu z altaną może reflektorki ukryte za jałowcami, podświetlą tuje za nimi i dadzą poświatę. Ja nie stosuję jałowców więc nie wiem, jaki będzie efekt. Ale może jeszcze wielkie miskanty tam wsadź?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
beata_kulesza 17:27, 27 lis 2013


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Dziękuję Ci Danusiu ,że znalazłaś trochę czasu i odpowiadasz na moje pytanie.Dzięki za radę rzeczywiście nie wzięłam tego pod uwagę może być ciekawie.Myślałam bardziej o lampach stojących koło jałowca (tego lewego) może dlatego, że akacje mam już podświetlane.
Jeśli chodzi o miskanty to nie wchodzą w grę bo rośnie tam rozplennica "rubrum"





































____________________
Beti - Ogród Beaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies